Nach Genre filtern

Український культ

Український культ

Суспільне Подкасти

Що робить українську культуру такою цікавою? Якими є наші зв’язки з європейською та світовою культурою? Дізнаємось у розмовах з відомими експертками та експертами з української історії, літератури, мистецтва, філософії та кіно. Ми прагнемо зруйнувати міф про провінційність української культури. Підписуйтесь та відкривайте разом із нами нашу культурну традицію. Подкаст створено командою Kult: Podcast на замовлення Суспільного. Автори та ведучі - викладачі Києво-Могилянської академії, літературознавиця Тетяна Огаркова та філософ Володимир Єрмоленко.

12 - Домонтович: інтелект української літератури
0:00 / 0:00
1x
  • 12 - Домонтович: інтелект української літератури

    Епізод про Віктора Петрова-Домонтовича - одного з найцікавіших українських письменників ХХ століття. Домонтович був письменником, мислителем, археологом та етнографом, біографістом і літературознавцем. Він часто стирав межі між науковим текстом і літературним: в його романи зашиті наукові трактати, а його літературознавчі розвідки породжували белетризовані біографії.

    У тому, чому Домонтович такий важливий для української літератури, нам допоможе розібратися відомий український літературознавець, доцент кафедри літературознавства Києво-Могилянської академії Ростислав Семків.

    Подкаст створено командою Kult: Podcast на замовлення Суспільного. Автори та ведучі - викладачі Києво-Могилянської академії, літературознавиця Тетяна Огаркова та філософ Володимир Єрмоленко.

    Mon, 31 Jan 2022 - 1h 02min
  • 11 - Тетяна Яблонська: людяний соцреалізм, віднайдена українськість

    Епізод про Тетяну Яблонську, визнану українську художницю, яка стала класиком соцреалізму, але цікавилася українським народним мистецтвом. В радянські часи Яблонська отримала Сталінську премію, але через півстоліття, вже в незалежній Україні – звання Героя України. Тетяна Яблонська прожила довге життя у драматичні періоди радянської історії, але змогла не втратити ані таланту, ані радості від творчості.
    Про Тетяну Яблонську говоримо з Іриною Зайцевою, онукою художниці, упорядницею її книги “Щоденники, спогади, роздуми”.

    Подкаст створено командою Kult: Podcast на замовлення Суспільного.
    Автори: літературознавиця Тетяна Огаркова та філософ Володимир Єрмоленко.

    Mon, 24 Jan 2022 - 53min
  • 10 - Франко: живий, складний, епічний, ліричний

    Епізод про Івана Франка - людину грандіозного синтезу та грандіозної боротьби. Дивимося на Франка як на живу людину – яка мала свої сумніви, коливання, розчарування та надії. Аналізуємо його віру у поступ, який поєднає вершини і низини, традицію і модерність, інтелігенцію та народ. Дивимося на його складний діалог з внутрішніми демонами, на прірву, яка відділяє візію прогресу від реальності народних мас.

    Про живого, складного, епічного та ліричного Івана Франка, про «каменяра» і «некаменяра», говоримо з відомою українською літературознавицею, професоркою Тамарою Гундоровою.

    Подкаст створено командою Kult: Podcast на замовлення Суспільного. Автори та ведучі: літературознавиця Тетяна Огаркова та філософ Володимир Єрмоленко.

    Mon, 17 Jan 2022 - 54min
  • 9 - Соня Делоне: українські кольори французького аванґарду

    Епізод про Соню Делоне - французьку художницю родом з України, співзасновницю симультанізму. Разом з чоловіком Робером Делоне вона показала, як колір може створювати об’єм та жити динамічним життям у просторі. Вона писала картини та створювала сукні-поеми, дизайнувала театральні костюми та звичайний жіночий  одяг - від купальників до хутряних шуб, а також працювала дизайнеркою тканин.  Найвідоміші модні будинки в усьому світі й сьогодні використовують її знахідки.

    Про Соню Делоне говоримо з Валентиною Клименко, мистецтвознавицею, знавчинею українського авангарду.

    Подкаст створено командою Kult: Podcast на замовлення Суспільного. Автори та ведучі: літературознавиця Тетяна Огаркова та філософ Володимир Єрмоленко.

    Mon, 10 Jan 2022 - 54min
  • 8 - Пінзель: таємничий геній, майстер форми та експресії

    Епізод про Йогана Ґеорґа Пінзеля: таємничого та геніального скульптора, майстра форми, майстра експресії. Пінзель творив у XVIII-му столітті – але його образи немов передбачають експресіонізм століття ХХ-го. В його релігійному бароко багато гедоністичного рококо. У його єврейських образах відчувається дух і матерія Галичини, нині майже загублене минуле Бучача. В його обличчях є страждання, є пристрасть, є відкриття до божественного озаріння. Про Пінзеля ми говоримо з відомою українською мистецтвознавицею та лекторкою Діаною Клочко.

    Подкаст створено командою Kult: Podcast на замовлення Суспільного. Автори та ведучі: літературознавиця Тетяна Огаркова та філософ Володимир Єрмоленко.

    Джерело зображення: Wikipedia; Іван Георгій Пінзель. Свята Анна, костел у м. Монастириська. 1761 рік. Липове дерево. Виставка "Майстер Пінзель - легенда і реальність" у Львівській національній галереї мистецтв імені Бориса Возницького.

    Mon, 27 Dec 2021 - 51min
Weitere Folgen anzeigen