Filtrer par genre

Přes Příkop

Přes Příkop

Zdeněk Haník & Matěj Machytka

Podcast překračující hranice sportu. Místo pro příběhy, které mají sílu inspirovat a hosty, co stojí za to slyšet. S trenéry, sportovci a dalšími osobnostmi rozebíráme do hloubky sportovní zákulisí.

180 - „Stay stoked! Na novém triku makám víc než rok“ – Jakub Hroneš
0:00 / 0:00
1x
  • 180 - „Stay stoked! Na novém triku makám víc než rok“ – Jakub Hroneš
    Trojité salto ze zábradlí. Trik, který ve světě snowboardingu umí jediný člověk na světě. Hostem nejnovější epizody podcastu Přes Příkop je 19letá vycházející hvězda freestyle snowboardingu, Jakub Hroneš. 

    Kdy začala jeho snowboardová kariéra? Stál jako první na lyžích nebo na snowboardu? Jaké je jeho životní motto? Co všechno už zažil na prkně? Vadí mu, že je hodnocen subjektivně podle názoru rozhodčích? Co pro něj znamená trik switch boardslide switch triple underflip 1170, který skočil jako první na světě? Jak dlouho ho trénoval? Měl už nějaké vážné zranění? Co zažívá při skocích, které měří přes 30 metrů? Proč tvrdí, že je jeho sport na profesionální úrovni z 80 % o hlavě a jen z 20 % o fyzické připravenosti? Má vlastního psychologa?

    Kromě snowboardingu teď Kuba řeší i maturitu a pochopitelně letní přípravu. Jak se trénuje zimní sport v létě? Má podle něj vyšší prestiž olympiáda, nebo slavné americké X-Games? Jak vypadá život „profi snowborďáka“? V které zemi se mu nejlépe trénuje? Jak se orientuje ve vzduchu, když se točí 4x přes hlavu? A neláká ho i freeride? Poslouchejte!

    Thu, 25 Apr 2024
  • 179 - BONUS: Olympiády po roce 1988 s komentátorem Vladimírem Drbohlavem a historikem Martinem Kovářem

    Další týden a další bonusový díl našeho podcastu. Připomeňte si TOP momenty olympijský her od roku 1988 až po nové milénium a zavzpomínejte na nejkrásnější souboje, nejlepší atmosféru i nečekaná vítězství. Tentokrát s informacemi přímo z místa dění díky televiznímu komentátorovi Vladimíru Drbohlavovi, který byl na většině Her. A když se k němu přidá i chodící sportovní encyklopedie Martin Kovář, tak se dozvíte věci, o kterých jste neměli ani tušení. Příjemný poslech!

    Sledujte nás i na Instagramu.

    Tue, 23 Apr 2024
  • 178 - „Můj odchod z nejlepšího týmu světa nikdo nechápal. Ale já sázím na pocit“ – Markéta Jeřábková

    Nejlepší česká házenkářka, vítězka ligy mistrů a světová hvězda. Markéta Jeřábková je hostem nejnovější epizody podcastu Přes Příkop.

    Co jí dostalo do světové špičky? Čemu v tréninku přikládá největší váhu? Proč má na dresu číslo 51? Záleží v házené na postavě? Proč odešla z týmu, který vyhrál Champions League? Jaké skills musí mít dobří hráči házené? Kde jsou na hřišti její přednosti? Jak moc lpí na své kariéře? A jak přistupuje k životu?


    S házenou procestovala celý svět. Která země jí dala nejvíc? Je tahounkou týmu jen na hřišti nebo i v kabině? Kde jsou její hranice? Žene se stále za výhrami? Jaký má názor na nového trenéra českého nároďáku? Co přinesl na hřiště? Nebo co by vzkázala všem mladým házenkářkám? Poslouchejte a nezapomeňte nás sledovat i na Instagramu.

    Thu, 18 Apr 2024
  • 177 - BONUS: Olympiády v době přídělových systémů, emigrace i fenoménů Zátopka a Čáslavské

    Další díl z naší bonusové série začíná poválečným Londýnem 1948 a končí v Soulu 1988. Předseda České olympijské akademie Saša Kliment a profesor historie Martin Kovář popíší nejzajímavější události olympijských her, přiblíží nejodvážnější gesta, zasadí výkony do kontextu doby a dají i tipy na nejhezčí filmy s olympijskou tematikou.

    Užijte si bonusovou epizodu a nezapomeňte nás sledovat na Instagramu. Příjemný poslech!

    Mon, 15 Apr 2024
  • 176 - „Tak o co jde?“ – Cyril Höschl (část II.)

    Vítejte u druhé části povídání s předním českým psychiatrem Cyrilem Höschlem, ve které jsme se zaměřili především na poznání sebe sama a na to, co se odehrává v naší mysli během sportu.

    Setkal se se sportovci, kteří se po skončení profesionální kariéry dostali na psychiatrii? Co se u nich objevovalo? Jak časté jsou deprese, prázdnota a pocit beznaděje u sportovců? Proč by se neměli „koučovat“ sami? Jaké vlastnosti jsou nezbytné k úspěchu? Jak nahlížet na emoce, nebo kde se rodí sportovní závislost?

    Abychom mohli mít skvělé sportovní výsledky, musíme se cítit dobře i mimo sport. Jak definovat duševní zdraví? Jaké věci jsou uložené v nevědomí? Čím se nás naše tělo snaží chránit? Či jak funguje lidská psychika?

    Přejeme příjemný poslech a nezapomeňte nás sledovat i na Instagramu

    Thu, 11 Apr 2024
Afficher plus d'épisodes