Filtrer par genre

Hyggestuen

Hyggestuen

Mathilde og Victor

Hvis vi nogensinde har underholdt dig på Instagram eller TikTok, så er vi sikre på, at du også vil elske vores podcast 'Hyggestuen'. Alt for længe har vi været begrænset af at skulle holde os inden for den meget korte tid, som en Reels eller TikTok-videoer må vare.. Men ikke længere! For alt det guld, alle vores sjove historier og episoder fra vores liv, som vi ikke har kunne dele før nu, skal der fortælles om i vores ugentlige podcast!

74 - Magter ik at hente sin date, så sender sin far i bil alene.. 🚩🚩
0:00 / 0:00
1x
  • 74 - Magter ik at hente sin date, så sender sin far i bil alene.. 🚩🚩

    Denne uge har vi nogle rigtig vilde lytterhistorier! Og vi vil gerne have mange flere.

    Send jeres historier ind til hyggestuenpodcast@gmail.com

    Mon, 28 Sep 2026 - 58min
  • 73 - Mathilde viser sit hemmelige lager frem...

    Send jeres historier til hyggestuenpodcast@gmail.com

    I dag taler vi om Victors tv-seire, som han har skudt. Samtidigt er han blevet reality stjerne. Mathilde er gået på tidlig barsel. Og så græder hun hele to gange i det her afsnit pga jeres beskeder.


    Mon, 21 Sep 2026 - 1h 02min
  • 72 - Vi hører Victors brutalt ærlige tale for 800 nye VIA-studerende.

    Velkommen til en helt særlig udgave af Hyggestuen!

    I de seneste uger har vi knoklet døgnet rundt og lagt al vores energi i optagelserne til vores store kærlighedsbarn, sketchserien Provinsen, sammen med Anders Wortmann, Mads Dyhr, LydenAfNiklas, Rune Dau og resten af holdet. Det betyder, at vi i denne uge bryder det vante format og bytter studiet ud med en stor scene. I dette afsnit indtager Victor nemlig VIA University College for at holde åbningstalen for 800, nye studerende.

    Send jeres mantra til hyggestuenpodcast@gmail.com

    Mon, 14 Sep 2026 - 22min
  • 71 - Dansk reality-tv er stukket helt af! Skal man invitere folk til bryllup, selvom de ikke inviterede en selv?

    Send jeres historier til hyggestuenpodcast@gmail.com

    Husk at følge os på Spotify og Podimo.

    Vi snakker om Victors vanvidstur til København, Mathilde synger sange for vores ufødte barn, skal man invitere folk til et bryllup, som ikke inviterede en selv? Og gode råd til at holde sig fra alkohol.

    Mon, 07 Sep 2026 - 55min
  • 70 - Mathilde fik skæld ud af en gammel dame for at være gravid.

    Send jeres input til podcasten på hyggestuenpodcast@gmail.com

    Denne uge snakker vi om Mathildes største barndomstraume, Victor der psyker en kammerat på en lidt for voldsom måde, Mathildes møde med en crazy gammel dame, en kæææææmpe pleaser-historie fra en lytter og til sidst en vigtigt dilemma!

    Mon, 31 Aug 2026 - 1h 04min
Afficher plus d'épisodes