Nach Genre filtern

A magyar bor magyar hangja

A magyar bor magyar hangja

Kovács Antal, örökös magyar bajnok sommelier

Beszélgetések a borról, de leginkább a naturális borról.

https://a-magyar-bor-magyar-hangja.hu/

11 - A mi boraink a töménységet, a sűrűséget képviselik - Hegyi-Kaló Pince
0:00 / 0:00
1x
  • 11 - A mi boraink a töménységet, a sűrűséget képviselik - Hegyi-Kaló Pince

    Ebben a podcastban Kaló Imre borász lánya, Kaló Júlia, és becses férje, Hegyi Ádám szomolyai borászok voltak a beszélgető partnereim. Kaló Imre ahogyan korábban arról röviden írtam, fogalom a magyar bor világában. Az ő szellemi örökségét ápolják tovább Szomolyán Júlia és Ádám - Hegyi-Kaló Pince néven. Ez a podcast egy kicsit talán hosszabb lett, mint a többi, ami nem is meglepő, mert Júliának és Ádámnak van mondanivalója a borról bőven. Gondban voltam a podcast címválasztásával is, annyi mindent ki lehetne ragadni az adásból, végül hosszas gondolkodás után választottam ki az egyik elhangzott mondatot: A mi boraink a töménységet, a sűrűséget képviselik

    Thu, 03 Jun 2021 - 31min
  • 10 - Mi újság a szőlőben? Március, Április - Prisztóka Tibor

    Amikor egy-egy podcast elkészül, akkor azt úgy szoktam az Önök figyelmébe ajánlani, hogy számba veszem az adás alatt általam feltett kérdéseket. Innen közelítve ez most egy rövid és tömör ajánló lesz. Kis túlzással élve, most annyi történt, hogy megkérdeztem Prisztóka Tibor (Nyúl) borászunkat, hogy mi történik a szőlőben és a pincében március illetve április hónapokban. Erre ő vett egy nagy levegőt - és elmondta. :-)

    Tue, 04 May 2021 - 18min
  • 9 - Történész, mint borász? Podcast Dr. Ungváry Krisztiánnal!

    Pár hónapja lengettem be, hogy a Vayi Borászat, azaz Dr. Ungváry Krisztián borai (újra) elérhetőek lesznek a kínálatunkban. Ehhez egyből mellékeltem is Krisztiánnal kapcsolatban egy Wikipedia bejegyzést, mert abból a tapasztalatomból indultam ki, hogy Önök között rengetegen vannak, akik nem csak egy-egy bort keresnek, amikor terméket választanak, hanem egy-egy történetet is, ha úgy tetszik: magát a borászt. Krisztiánt pedig nem kell félteni – nem egyszer volt, hogy a hírek róla szóltak. Ezt a képet árnyaltuk mi most ebben a podcastban, de természetesen a borok összefüggésében. Néhány gondolat, amelyet a podcastban feszegettünk:

    Mon, 19 Apr 2021 - 29min
  • 8 - „Korábban a polcról le nem vettem volna mert a fejemben annyi negatív dolog kapcsolódott ehhez a szőlőfajtához.” (a kadarkára utalt a szerző)

    A kadarka régen az egri borvidék meghatározó fajtája volt, mára viszont jó, ha 36 hektár Kadarkát termő terület van. Kevesen tudják, hogy sokoldalúságát tekintve a kadarka egy nagyon univerzális fajta, ebből a szőlőtípusból szinte minden készíthető, fehér bor, pezsgő, rozé, siller (erről bővebben is beszélünk az adásban), és vörösek is!

    Wed, 24 Mar 2021 - 21min
  • 7 - Figula Mihály: “Az alapbor minősége szerintem egy borászatnak a minőségéről árulkodik”

    Nagyon elgondolkoztató, ahogyan Misi az alapborokkal kapcsolatban megnyilatkozik – árulkodó, hogy úgy nevezi a belépő bort, hogy: folyékony névjegykártya! Ettől a kérdéstől indulunk ebben a podcastban, de sok egyéb kérdésig (válaszig?) is eljutunk!

    Tue, 09 Mar 2021 - 27min
Weitere Folgen anzeigen