Filtrar por género

Bieganie i inne ważne sprawy w życiu

Bieganie i inne ważne sprawy w życiu

Aktywna Warszawa

Rozmawiamy o sporcie, zdrowiu, o tym, dlaczego warto się ruszać, jak to robić bezpiecznie i… z przyjemnością. Do posłuchania podczas biegania i jazdy na rowerze, w domowej siłowni albo w kuchni. #ZawszeAktywnie

16 - Czy bieganie dobrze wygląda w cv? Czy bieganie dobrze wygląda w cv?
0:00 / 0:00
1x
  • 16 - Czy bieganie dobrze wygląda w cv? Czy bieganie dobrze wygląda w cv?

    Czym jest tzw. corpo running? Czy warto wpisywać do cv swoją biegową pasję? Czego można nauczyć się w pracy od biegacza? Po czym rozpoznają się wzajemnie w pracy osoby aktywne? Czy mówienie o życiówkach na rozmowie kwalifikacyjnej to dobry pomysł? I co ma wspólnego bieganie z medytacją?

    Gościem tego odcinka podcastu z cyklu „Bieganie i inne ważne sprawy w życiu” jest Przemek Wardęga – biegacz z ambicjami i marketingowiec odpowiedzialny m.in. za markę myhive.

    Posłuchajcie koniecznie!

    Sun, 17 Apr 2022 - 37min
  • 15 - Po trzydziestce sport powinien być zapisywany na receptę – rozmowa z Kamilem Dąbrową Po trzydziestce sport powinien być zapisywany na receptę - rozmowa z Kamilem Dąbrową

    Czy biegacze tworzą sektę? Ile kilometrów dzieli Białą Podlaską i Brześć i jakie to ma znaczenie dla naszego gościa? Czy można przebiec półmaraton w dobrym zdrowiu 2 tygodnie od rozpoczęcia przygody z bieganiem? Dlaczego ludziom kończącym 30 lat sport powinien być przepisywany na receptę?

    Ale także: które miejsca w Warszawie najbardziej kojarzą się z bieganiem? Czy bieganie w upale po nieprzespanej nocy to na pewno dobry pomysł? Co to jest turystyka biegowa i jaki wyróżnik ma maraton w Jerozolimie?

    Na te i inne pytania, niezwykle barwnie, jak przystało na biegacza, marketera i radiowca odpowiada gość kolejnego odcinka podcastu z cyklu „Bieganie i inne ważne sprawy w życiu” – Kamil Dąbrowa.

    Rozmowa aż kipi od historii, wspomnień (także dotyczących ludzi z szeroko rozumianego środowiska biegowego), dobrych rad, ale i przestróg dla początkujących biegaczy.

    Posłuchajcie koniecznie!



    Kamil Dąbrowa

    Mon, 21 Mar 2022 - 37min
  • 14 - Wystarczy chcieć być aktywnym

    Gościem kolejnego odcinka podcastu z cyklu „Bieganie i inne ważne sprawy w życiu” jest Pan Janusz Samel - Dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy, który opowiada o sportowej stronie stolicy.

    Dlaczego warto być aktywnym? Jak przekonać nieprzekonanych, czyli kto może liczyć na wsparcie i zachętę ze strony włodarzy miasta? Które dyscypliny cieszą się największą popularnością warszawianek i warszawiaków? Co miastu daje obecność masowych imprez sportowych?

    Zapraszamy do słuchania!

    Thu, 17 Mar 2022 - 20min
  • 13 - Trenowanie to środek do celu, nie cel sam w sobie

    Gościem kolejnego odcinka podcastu z cyklu „Bieganie i inne ważne sprawy w życiu” jest Robert Korzeniowski – postać, której przedstawiać chyba nie trzeba.

    Polski lekkoatleta, chodziarz, czterokrotny mistrz olimpijski, trzykrotny mistrz świata i dwukrotny mistrz Europy, były rekordzista świata w chodzie sportowym. Najbardziej utytułowany polski sportowiec pod względem zdobytych tytułów mistrza olimpijskiego, który z ogromną otwartością dzieli się nie tylko swoim doświadczeniem i wiedzą, ale także zaraża wszystkich wokoło pozytywnym nastawieniem do świata i do sportu.

    Zapraszamy do słuchania!



     

     

     

    Fri, 04 Feb 2022 - 25min
  • 12 - … a może rzucić to wszystko i wyjechać w Bieszczady?! Rozmowa z Mirkiem Bienieckim, organizatorem kultowego Biegu Rzeźnika

    Co mówią na mecie Biegu Rzeźnika ci, którzy go ukończyli? Kiedy dojdzie do skutku rzeźnicka wyprawa na księżyc? Co ma wspólnego bieganie w górach z szybkością na asfalcie? Czy warto biec w Rzeźniku z własną żoną lub mężem? Czy ultra rzeczywiście jest drogie i dlaczego tak trudno dziś o sponsorów? Kto więcej śmieci w górach: biegacze czy turyści? Jakie są największe błędy uczestników biegów górskich? I o co Mirek Bieniecki prawie obraził się na gospodynię podcastu?!

    Mirosław Bieniecki – dla wielu osób w biegowym świecie człowiek instytucja. Oficjalne bio jest takie: Prezes Fundacji Bieg Rzeźnika i organizator – jak sam mówi – kilku całkiem popularnych biegów górskich w Polsce; socjolog, prezes Instytutu Studiów Migracyjnych.

    W przeszłości: bardzo szybki biegacz – wielokrotny medalista Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w latach 1991-1994 oraz Akademickich Mistrzostw USA (NCAA Division II) w latach 1996-1998. Biegał 5 000 metrów w czasie 14:29, dychę w nieco ponad pół godziny i półmaraton w okolicach 1 godziny i 16 minut, ale to było „20 kilo temu”.

    Dziś zawodowo zajmuje się organizacją popularnych imprez biegowych nie tylko w Bieszczadach. Ale także aktywnie działa na rzecz popularyzacji biegania w górach, w Bieszczadach zwłaszcza, współtworząc m.in. projekt Bieszczadzkich Tras Biegowych (TUTAJ) – licząc, że z wytyczonych pętli i dobrze oznakowanych ścieżek skorzystają nie tylko biegacze trenujący do jego imprez, ale także piesi turyści i miłośnicy gór.

    Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z jedną z najbarwniejszych postaci biegowego świata!

     



    Tue, 25 Jan 2022 - 31min
Mostrar más episodios