Filtra per genere

Dwóch Typów Podcast

Dwóch Typów Podcast

Dwóch Typów Podcast

Podcast prowadzony przez Dwóch Typów - Kubę i Bartka, znanych szerzej z kanałów GargamelVlog i Generator Frajdy.

221 - Spaliłem STYRTĘ za 2 MILIONY ZŁOTYCH | Epizod 216
0:00 / 0:00
1x
  • 221 - Spaliłem STYRTĘ za 2 MILIONY ZŁOTYCH | Epizod 216

    Sponsorem dzisiejszego odcinka jest BookBeat! Z kodem "DTP" - 30 dni darmowego dostępu (w tym 20h słuchania) dla nowych użytkowników!

    https://www.bookbeat.pl/dtp?utm_source=spotify&utm_medium=podcast&utm_campaign=PL-dwoch-typow-podacast-action-2900&utm_content=textlink-spot-epi-description-2309-30db&utm_term=deal3

    NASZ EVENT W PAŹDZIERNIKU: https://www.spotcast.pl/
    Tylko dla newsletterowiczow będzie możliwość kupienia biletów taniej! Taka możliwość rusza w poniedziałek o 12:00. Kto pierwszy ten lepszy. Liczba biletów jest ograniczona. Każdy kto zapisał się do newslettera dostanie info na maila z linkiem do zakupu biletów.

    W 216 Epizodzie Dwóch Typów budzi się z dodatkowymi dwoma milionami na koncie (0:00).
    Nieudolna "pomoc" mBanku, czyli robotyczny komentarz na Facebooku i jak prawdopodobnie wyglądały próby kontaktu z infolinią (8:15).
    Hulajnogowy odjazd od tematu - rant na nowe blokady, wrażenia Kuby z jazdy z gangiem w Kołobrzegu i pierwszy raz Bartka na hulajnodze z Tadkiem Zielińskim (13:25).
    Granie na czekanie to najprostszy sposób na zdobycie Złotej Płyty i najbardziej wkurzający sposób na czekanie w telefonicznej kolejce (24:58).
    Żary to magiczne miejsce - raz są problemy z podpaloną styrtą, a raz z urzędem, który wystawia dług na nie to konto (30:10).
    "Cinema Speculation" autorstwa Quentina Tarantino - od młodego kinomana do popularnego reżysera i miłośnika kina - historia filmowca z garścią anegdot (32:43).
    "Gawędy o wilkach i innych zwierzętach" autorstwa Marcina Kostrzyńskiego - trochę o polskim podejściu do drapieżników i o urokach przyrody (42:29).
    Co rodzina to inny zwrot do osób niezamykających drzwi za sobą - mieszkasz w tramwaju, windzie, namiocie czy szałasie? Co krzyczą w innych krajach według languages.eu na Instagramie np. unfiltered Czesi i niezrozumiani Szwedzi (59:13).
    Więcej do osób niezamykających drzwi za sobą - w tym Portugalia z dużymi częściami ciała, Włochy z ogonami, Węgry z gównem oraz kraje, które nie bawią się w powiedzonka (1:09:39).
    Incydent kałowy Robbie Williamsa - zatrucie pokarmowe, które zmieniło cichacza na scenie w bardzo niewygodny dla piosenkarza występ. "Let Me Entertain You" i "Take That", którego nikt się nie spodziewał (1:16:32).
    Kto według Robbie Williamsa (i jego fanów w komentarzach) pierdzi na scenie, a kto nie - nikt nie potrzebował tej informacji czyli Johnny Cash i jego wielki hit (1:26:48).

    Sat, 16 Sep 2023
  • 220 - Adam na Ewę, Ewa na węża, wąż na balkon w Poznaniu | Epizod 215

    NIE PRZEGAP INFORMACJI O BILETACH: https://www.spotcast.pl/

    W 21(1)5 Epizodzie Dwóch Typów zaprasza na Spotcast czyli wielki, trzydniowy podcastowy event (oraz Copernicon) (0:00).
    Na dworze lampa czyli koniec świata i życia "ósemek" w jamie ustnej Bartka. (4:14)
    Jednorożec magdeburski, autorstwa Ottona von Geuricke, znany powszechnie jako najgorzej zrekonstruowany szkielet na świecie - zły dzień inżyniera czy próba zatuszowania zbrodni (8:07)
    Rekonstrukcyjny early access - jakim cudem elementy nieodkrytego gatunku trafiły do rzeźby Ottona (15:52)
    Największa katastrofa fekaliowa w dziejach - Erfurcki podejrzany zbieg okoliczności (21:03)
    Cloaca, Gdanisko - inaczej mówiąc ściek. Fragment z Kroniki kościoła św. Piotra w Erfurcie - szczerze o śmierci hrabiów i "innych mniej znacznego imienia" (28:21)
    Wielki powrót tematu węży. Zauważalna reaktywacja pełzaczy - zaczynając od jednego, który uciekł z terrarium i pełzał sobie po mieszkaniu oraz interwencji strażaka - wielbiciela węży. Siatka czy reklamówka - jak mówić na to w co pakuje się zakupy? (35:46)
    Kolejna miasto, kolejne pythony - gady znalezione na ulicach Poznania oraz w Szczecińskim mieszkaniu. Kto wygra - pyton dusiciel czy poduszka? Czy da się zabić węża przysłowiowo oraz co z tym wspólnego mają Adam i Ewa? Raj jest wtedy, gdy w telewizji lecą wszystkie filmy Disney'a - również te zakazane (46:35)
    Próby szukania informacji o próbach złapania węża podglądajego balkony i bezpieczne umieszczenie pytona w kwarantannie. Nie porzucaj węża jak psa w lesie - inaczej utknie w czyiś ścianach niezauważony nawet przez kilka dni (53:43)
    Poszukiwania przysłów ze słowem "wąż" i przysłowiowa propaganda - kto choć raz powiedział w swoim życiu "Adam na Ewę, a Ewa na węża" (1:01:59)
    W Polsce węże pełzają po mieszaniach, a w Texasie spadają z nieba i wspołpracują z jastrzębiami - podwójny pech mieszkanki Teksasu (1:04:39)
    Niebezpieczeństwa poszukiwania skarbów magnesem neodymowym. Liczysz na złoto w Wiśle, a trafiasz na broń czy pocisk moździerzowy - o dziwo jest to zbyt częsty przypadek (1:12:07)
    Sprawa z pociskiem moździerzowym została zgłoszona Policji, a według internautów mógł go zachować dla siebie - czytanie sekcji komentarzy pod artykułem (1:17:30)
    Historia o człowieku, który znalazł w lesie "niewypał", zrobił mu zdjęcia i zakopał go z powrotem - zgłaszajcie takie rzeczy, serio (1:19:57)
    Zabobony i złe uroki - jak łatwo można rzucić klątwę na małego niemowlaka i czym to się rzekomo objawia? (1:22:59)
    Sposoby na odczarowanie dziecka - kąpiel w czarnym żebrze, lizanie czoła dziecka czy przelewanie jajka nad jego głową - nigdy rób jajecznicy z przeklętego jedzenia. Gdy wszystko inne zawiedzie, przetrzyj twarz dziecka kalesonami ojca i daj mu czerwoną wstążkę (1:30:05)
    Jak prosto poradzić sobie z wyrywaniem ósemek? (1:36:07)

    Sat, 02 Sep 2023
  • 219 - To NIE jest kraj dla POLSKICH FURRIES | Epizod 214

    Sponsorem odcinka jest BookBeat! Z kodem "DTP" (od 18 sierpnia do 10 września) darmowe 30h słuchania przez okres 45 dni!
    Link: https://www.bookbeat.pl/dtp?utm_source=spotify&utm_medium=podcast&utm_campaign=PL-dwoch-typow-podacast-action-2900&utm_content=textlink-spot-epi-description-2308-45d&utm_term=deal3

    W 214 Epizodzie Dwóch Typów idzie na koncert The Weeknd na Stadionie Narodowym w Warszawie (0:00).
    Światowego poziomu widowisko kontra polskie standardy. Czy Polacy otrzymają akustycznie nadający się do koncertów stadion oraz czy Polacy odróżniają Weekend od The Weeknd? (3:05).
    Poszukiwania Top 10 (najładniejszych) stadionów na świecie - nie wielkość stadionu się liczy, lecz jak się go używa (10:04).
    Ogromne problemy wielkich budowli. The Sphere prosto z Las Vegas - konstrukcja, w której mało kto chce występować (13:13).
    Co było pierwsze - kula czy problem hazardzisty? Blackjack, Steven Bridges i wielce niebezpieczna umiejętność liczenia kart - jak Vegas walczy z tymi "zbyt mądrymi" (17:20).
    Najstarszy zapisek o gamblingu z 2300 p.n.e. - preklasyczne afery o oszukane kości do gry. Hazard w wersji dla dzieci - "Węże i Drabiny Babilonu" oraz strony do losowania skrzynek w CSie (26:20).
    "Filozofia dla zabieganych" autorstwa Johny Thomsona, czyli podróż po ideach starożytnych współczesnych - jak długowieczne myśli przenoszą się do ery cyfryzacji (35:05).
    "Café Museum" autorstwa Roberta Makłowicza, czyli spojrzenie na podróże, kulinaria i trunki okiem oraz kubkami smakowymi najpoplularniejszego Polskiego krytyka kulinarnego (43:59).
    O człowieku, który chciał zostać psem, czyli realistyczny kostium za jedyne dwa miliony jenów. "Nie idź dolar za dolar z furasem" (50:50).
    Niełatwe życie w kostiumie - na przykładzie Toco oraz aktorów filmów Avengers. Co jest trudniejsze - psia toaletka czy pójście do toalety w body? (55:37).
    Jak "nowoczesny" jest kostium psa za dwa miliony jenów i czy posiada technologie takie jak Iron Man? Czy twój pies posiada kanał z Let's Playami? (1:01:01).
    Amerykański thriller "Sierota" i międzynarodowe adopcyjne horrory (1:07:25).
    Czy człowiek przebrany za psa może obawiać się hyclów - pomysł na nowy film Adama Sandlera niczym "Uncut Gems". Pogadanka o "Uncut Gems" - film, który męczy w dobry czy zły sposób? (1:13:31).
    Zbyt głębokie rozkminy na temat życia człowieka przebranego za psa i szukanie odpowiedzi w jego - bardzo zwięzłym - Q&A. Czy męczy go bycie człowiekiem i jak to przerodziło się ze zwykłego postu na Twitterze (1:22:53).
    Kolejne pytania do zagadkowego ludzkiego psa - które kraje najchętniej obejrzały jego film i czy kiedykolwiek wyszedł na zewnątrz (jako pies)? (1:32:47).
    Przygody Kajtka w Sudanie i rachunek telefoniczny na 10 tysięcy złotych - jak ktoś włożył nadajnik GPS bociana do swojego telefonu. Wejdź znowu w jej DMy jednym prostym sposobem (1:38:40).
    Pytają "gdzie Kajtek", a nie zainteresują się "jak tam Kajtek" - co jeśli nie chciał w ogóle wracać do Polski? Japonia ma człowieka w kostiumie psa, a Polska miała by bociana (1:44:59).
    Drogie CIA, sprawdźcie dokładnie strój tego psa (1:50:30).

    Sat, 19 Aug 2023
  • 218 - Barbenheimer | Epizod 213

    W 213 Odcinku Epizodzie Dwóch Typów - laureaci Best Stream Awards - dziękują wszystkim za głosy (0:00).
    Dwa filmy o miłości do samego siebie wydane tego samego dnia - Barbenheimer, czyli marketingowy PSYOP i wietnamski ban. "I just slOppenheimered in my Barbie" (1:57).
    Tarrare - francuski showman i żołnierz, którego historia zapamiętała przez jego "wyjątkowy apetyt". Twój wymarzony lineup - ten od wypierdywania trzęsienia ziemi i ten od jedzenia kamieni i żywych zwierząt (7:21).
    Francuski metabolizm czy chorobowe przekleństwo - jak za młodziaka zjeść ćwierć krowy, ważyć jedynie 45 kilo i wiecznie głodować (13:26).
    Wojskowe przygody wiecznie głodnego francuza - ekstremalne zmęczenie, poczwórne racje żywnościowe i grzebanie w śmieciach. Awans na szpiega i misja przemycenia drewnianej skrzynki z listem (17:21).
    Choroba zmienia człowieka - mroczny obrót przygód i życia Tarrare. Co - według teorii - mogło dolegać "dziwnemu gostkowi z wojska"? (24:29).
    Polacy nie gęsi, swojego wiecznie głodnego człowieka (chyba) mają - Charles Domery, który rzekomo przeniósł się z armii do armii w pogodni za jedzeniem. Typowe Teorie - co jeśli Charles Domery i Tarrare to ta sama osoba? Legenda miejska, czy największy "głuchy telefon" na świecie? (31:56).
    UFO istnieje, byli wojskowi potwierdzają to przed przysięgą, Robert Bernatowicz przytakuje - ile rzeczy z tej "prawdy" można łatwo obalić? (43:09).
    Jedno z najważniejszych kulturowych wydarzeń tego roku - Barbie i Oppenheimer podbijają kina, memy i box office'y (53:45).
    Pierwsze wrażenia Typów po Barbenheimerowym seansie - filmy 10/10, każdy ze swoim dodatkowym "ale". Czy warto pójść do IMAXa by zobaczyć każdą zmarszczkę na twarzy głównego bohatera? (58:23).
    === TU ZACZYNAJĄ SIĘ MOCNE SPOILERY DO FILMU OPPENHEIMER ===
    Ilość potencjału w dziele Nolana i pułapki scenariuszowe perspektywy oraz postaci historycznych w filmach "historycznych" (1:07:05).
    Problemy słynnych scen i braki - konsekwencji, rozkmin czy zaufania u widza (1:12:32).
    Działające elementy całej składanki i podkolorowana rzeczywistość (1:21:21).
    "Teraz stałem się śmiercią, niszczycielem światów" (1:28:05).
    Test nuklearny Trinity i test głośników w kinie (1:34:39).
    Czy CGI jest takie złe jak ludzie mówią? (1:45:30).
    Podążając za nieliniowością, odpowiedzialnością i dialogami (1:50:28).
    Oppenheimer to MCU dla fanów nauki (1:57:59).
    Podsumowanie nowego dzieła Nolana. Najlepsze sceny filmu, które faktycznie się wydarzyły - a przynajmniej mogłyby się wydarzyć (2:03:00).
    === TU ZACZYNAJĄ SIĘ MOCNE SPOILERY DO FILMU BARBIE ===
    Ryan Gostling - najważniejszy aktor współczesnego kina, który jest taki jak my (2:06:40).
    Barbie - idealna bajka dla dorosłych (2:11:29).
    Zalety marketingu, przedstawienia świata i scenografii (2:15:55).
    Dwusieczny miecz meta-narracji i mieszania świata rzeczywistego z fikcyjnym (2:20:03).
    Przerysowanie świata rzeczywistego w imię bezpieczeństwa (2:27:55).
    Zdrowy przekaz problemów egzystencjalnych i małe problemy niektórych przesłań. Komedia komedii, czyli głupie lecz śmieszne (2:32:14).
    Wewnętrzny dyskomfort ciężkiej prawdy o świecie (2:40:34).
    Warstwy cynizmu łączone z warstwami narzuceń - korpo hijacking (2:45:04).
    "I'm Just Ken" (2:49:07).
    === STREFA BEZPIECZNA OD MOCNYCH SPOILERÓW ===
    Czy Barbenheimer będzie miało swój wielki sequel? (2:51:20).
    Taśmy IMAX to audiofilski złoty kabel dla miłośników kina (2:52:37).

    Sat, 05 Aug 2023
  • 217 - Przejechał mnie pociąg i odrapał mordę | Epizod 212

    Sponsorem dzisiejszego epizodu jest BookBeat. Z kodem "DTP" otrzymacie 30 dni darmowego dostępu (w tym 20h słuchania) dla nowych użytkowników!!


    https://www.bookbeat.pl/dtp?utm_source=spotify&utm_medium=podcast&utm_campaign=PL-dwoch-typow-podacast-action-2900&utm_content=textlink-spot-epi-description-2307-30db&utm_term=deal3

    W 212 Epizodzie Dwóch Typów odkrywa najbardziej zwierzęcy wypadek w historii Wrocławia. Rosomak, Rak oraz Most Zwierzyniecki. (0:00).
    Kto kierowcą k*rwa był? Czyli jak zgłosić stłuczkę swoim nowym wozem opancerzonym? (02:50).
    Gdy jedziesz Rosomakiem przez centrum miasta, NIE POMYL przycisku klaksonu (05:40).
    Najgorszy dzień w polskiej branży ubezpieczeniowej, najlepszy dzień w polskiej branży militarnej (07:00).
    Incydent rosomakowy wymaga dziennikarskiej interwencji zagranicznej (11:05).
    Zderzenie tramwaju z kosiarką do trawy (14:40).
    Licznik potrąceń rosomaków (16:20).
    Balans w uniwersum czyli odwrotność krowiego incydentu z Indii. Pijany mężczyzna zasnął na torach. Przejechało nad nim Pendolino (17:00).
    Interwencja Ochotniczej Straży Pożarnej w mieście Świercze Siółki (18:40).
    Rodzinna interwencja kryzysowa czyli jak wyciągnąć wujka z alkoholizmu za pomocą pobliskich torów (21:05).
    Fanpage OSP vs Pan Jan, który "uciął sobie drzemkę" (22:00).
    Sesja fotograficzna FAKTCORE z Panem Janem na torach - "Wszystko byłoby dobrze gdyby nie to piwo na koniec" (27:10).
    Oszukać Przeznaczenie: Polska (28:50).
    Scena z samolotem w Mission: Impossible II. Jak pewne wrześniowe wydarzenia wymusiły zmiany w różnych tekstach kultury. Samolot w Spidermanie, misje w GTA 3 oraz finał Lilo i Stitch (32:05).
    BookBeatowe polecajki: "Chłopki. Opowieść o naszych babkach" autorstwa Joanny Kuciel-Frydryszak czyli realia polskiej wsi ostatnich 100 lat (38:40).
    BookBeatowe polecajki: "Jej wysokość gęś. Opowieści o ptakach" autorstwa Jacka Karczewskiego czyli fascynujące realia świata ptaków. (46:45).
    Niezatapialny Sam - pierwszy niemiec, który przeszedł na stronę aliantów (54:20).
    Kot Oskar nigdy nie istniał? Jak ominął Trybunał Wojskowy w Norymberdze? (01:00:10).
    Skarga do Ea-nasira (1750 r. p.n.e) czyli najstarsza najstarsza udokumentowana skarga klienta w historii. Ludzie się nie zmieniają (01:07:05).

    Sat, 22 Jul 2023
Mostra altri episodi