Filtra per genere
- 42 - #24 Valerie van Ella & Rapha over een tweeling, ondernemen en de tweede shift als de kinderen slapen
Je krijgt te horen dat je zwanger bent. Hoera! En dan blijkt dat ene eitje plots goed voor twee baby’s. Voor Valerie begon het moederschap meteen met dubbele flesjes, gebroken nachten en de minuten aftellen tot haar man weer thuis was. Vier jaar later kwam er een zoontje bij, geboren op de allereerste dag van de lockdown. Die rustige kraamtijd waarop ze had gehoopt? Die bracht ze door tussen de bestellingen in haar kelder, met een baby in de draagzak.
In deze aflevering van Kak, dat wist ik niet voor ik kinderen had vertelt de mama van drie en vrouw achter Ella & Rapha hoe haar gezin de inspiratie werd voor een kledingmerk. Wat begon met een zoektocht naar matchende zwemkleding voor papa en dochters, groeide uit tot een zaak die ze samen met haar man runt.
Maar achter die vrolijke sweaters en matching outfits zitten ook slapeloze nachten, financiële stress en een werkdag die gewoon verdergaat zodra de kinderen in bed liggen. Valérie vertelt open over hulp aanvaarden, twijfelen aan jezelf en waarom een groeiend bedrijf niet automatisch rust op je bankrekening betekent.
In deze aflevering hoor je:
Hoe Valérie na een fertiliteitstraject onverwacht mama werd van een tweeling.
Waarom ze sneller dan verwacht weer wilde werken.
Hoe ze met haar loon als jurist haar eerste werknemer betaalde.
Hoe zij en haar man samenwerken, thuis en in hun zaak.
Waarom het merk na een brief van de Franse groep achter Elle van naam veranderde.
Hoe haar kinderen meedenken over collecties en zelf aangeven of ze op de foto willen.
Wat ze haar vroegere zelf zou willen meegeven: je mag er wat meer in geloven!
🎧 Voor iedereen die na bedtijd nog snel de laptop openslaat en zich afvraagt waar die andere ouders de tijd vandaan halen.Volg Valérie
Wed, 04 Nov 2026 - 26min - 40 - #23 Nele Reymen over ADHD, zorgouderschap en jezelf voorbijlopen als mama
Waarom lukt het andere ouders wel om die was gedaan te krijgen, de boekentas te vullen en op tijd ergens te staan? Nele Reymen vroeg het zich jarenlang af! Ze is mama van twee neurodivergente kinderen en op haar veertigste kreeg ze een ADHD-diagose. Eerst kwam de opluchting, daarna het verdriet: waarom had niemand gezien hoe hard ze al die tijd haar best deed?
In deze aflevering van KAK! Dat wist ik niet voor ik kinderen had praat Anne met de schrijfster, Flair-columniste en mama van twee over haar postnatale depressie, haar late diagnose en het leven in een gezin waarin verschillende hoofdjes verschillende dingen nodig hebben. Want hoe zorg je voor de voorspelbaarheid waar je dochter met autisme nood aan heeft, als je zelf het liefst onderweg nog drie extra plannen maakt?In deze aflevering hoor je:
Waarom Nele pas op haar veertigste ontdekte dat ze ADHD heeft, en wat dat met haar deed.
Hoe ze na de geboorte van haar tweede dochter vastliep en een postnatale depressie kreeg.
Hoe ze als mama met ADHD zoekt naar de structuur die haar dochter met autisme nodig heeft.
Waarom negen weken zomervakantie voor haar geen reden zijn om te klinken.
Hoe ze zichzelf voorbijliep terwijl ze het voor haar kinderen zo goed wilde doen.
Wat het verschil is tussen tijd voor jezelf nemen en je thuissituatie ontvluchten.
Meer van Nele
Haar boek:Ik heb ADHD en daar komen ze nu pas mee.
Haar podcast:ADHDate.
Haar wekelijkse column lees je in Flair.
Volg haar via socials @nelereymen
Wed, 14 Oct 2026 - 38min - 39 - #22 Liesje Ribbens over pubers, loslaten en nooit meer echt gerust zijn
“Je bent nooit meer gerust.” Dat is wat Liesje Ribbens niet wist voor ze kinderen kreeg. Ook nu haar drie kinderen groter zijn, blijft dat stemmetje in haar hoofd aanstaan: waar zijn ze, wanneer komen ze thuis en eten ze eigenlijk mee?
In deze aflevering hebben we het onder andere over:
een dochter op kot, uitgaande pubers en leren loslaten
hoe moeilijk het wordt om nog eens met het hele gezin samen te zijn
schermtijdregels die bij het derde kind plots niet meer werken
de mentale last thuis en tijd blijven maken voor elkaar als koppel
opnieuw ruimte vinden om te lezen, te reizen en gewoon jezelf te zijn
de perimenopauze en dat hoofd dat plots niets meer onthoudt
waarom Liesje op Instagram van alles deelt, maar van TikTok moest verdwijnen van haar kinderen
We hebben het ook over de mentale load in een gezin, opnieuw tijd maken voor elkaar als koppel, boeken lezen en de perimenopauze. En natuurlijk over haar Instagramaccount, waar ze gewoon deelt wat ze graag deelt: van boekentips en reizen tot outfits en het leven thuis.
Een gesprek over groter wordende kinderen, elkaar een beetje kwijtraken en elkaar weer terugvinden.Volg @liesjeribbens op Instagram
Wed, 30 Sep 2026 - 35min - 38 - #21 Kak dat wist ik niet voor ik kinderen had…over kinderen online delen, ouder worden en niet te veel uitstellen met Annelies Beleeft
In deze aflevering is Annelies van Annelies Beleeft te gast in onze studio. We praten met haar over haar leven als mama van Mona en Oscar, kinderen delen op sociale media en waarom ze hun eerste smartphone zo lang mogelijk wil uitstellen!
Maar ook over sporten zonder schuldgevoel, de tropenjaren overleven, opnieuw tijd maken voor elkaar als koppel en de rust die er komt wanneer je kinderen wat zelfstandiger worden. Annelies vertelt ook heel open over het jonge verlies van haar mama en waarom dat haar motiveert om reizen, dromen en het leven niet te lang uit te stellen.
Je hoort onder andere:
Waarom Annelies weigert om één Instagramniche te kiezen
Welke afspraken ze thuis maken over haar kinderen online delen
Waarom een smartphone volgens haar het einde van de kindertijd kan versnellen
Hoe sporten haar een gelukkigere en betere mama maakt
Waarom ze de leeftijd van acht tot twaalf een walk in the park vindt
Hoe datenights soms verdwijnen zodra de zwaarste jaren voorbij zijn
Wat het verlies van haar mama veranderde aan haar kijk op het leven
Waarom ze haar kinderen het liefst meteen een jaar van school zou halen als ze de lotto won
Volg Annelies via Annelies Beleeft op Instagram en beluister ook haar podcast Het beste moet nog komen.
Wed, 16 Sep 2026 - 33min - 37 - S4#20 Ellen, mama van 4, over rouwen terwijl het ouderschap gewoon doorgaat
Ellen verloor drie jaar geleden onverwacht haar man Alexander tijdens een vakantie. Plots moest ze niet alleen zelf proberen te begrijpen wat er gebeurd was, maar ook vier kinderen door het verlies van hun papa loodsen.
In deze aflevering van Kak, dat wist ik niet voor ik kinderen hadpraten we met Ellen over rouwen terwijl het leven, en vooral ook over het ouderschap dat gewoon doorgaat.
Over waarom ze Alexander thuis liet opbaren. Over een kind dat naast zijn overleden papa op zijn gsm zat, een ander dat armbandjes maakte en piano speelde. Over hoe humor zelfs in de allerzwaarste week van hun leven bleef bestaan. En over de vreemde verwachtingen van de buitenwereld: want mag je enkele weken nadat je je man verloor eigenlijk alweer lachen tijdens een potje minigolf?
Ellen vertelt ook hoe ze na Alexanders overlijden op automatische piloot ging. Hoe ze haar huis en leven praktisch probeerde te organiseren om moeilijke dagen op te vangen. En over de administratieve en financiële rompslomp waar niemand je op voorbereid wanneer je plots alleen achterblijft.Ellen is niet alleen mama van vier en weduwe. Ze is ook zorgmama van Sofia. Vandaag staat Ellen alleen als ouder voor moeilijke keuzes rond zorg, school en toekomst en ook daar hebben we het in deze podcast uitgebreid over.
We praten over alleen beslissingen moeten dragen die je vroeger met twee droeg. Over opnieuw ruimte maken voor liefde. Over daten na het verlies van je grote liefde. En vooral: over verder leven zonder te moeten doen alsof het verdriet daarmee verdwenen is.
Een prachtige aflevering die echt naar de keel grijpt! 👉 Je kunt Ellen volgen op Instagram via Ellen, mama van vier. Als ceremoniespreker voor huwelijken, afscheid en alle mijlpalen daartussen vind je haar onder @vertellenmenten.be
Tue, 11 Aug 2026 - 32min - 36 - S4#19 Kelly over drie kinderen, budgettips en waarom het thuis echt chaos is
KAK, dat wist ik niet voor ik kinderen had… dat er echt een leven vóór en een leven ná kinderen is.In deze aflevering schuift Kelly van Kelly and the Chaos mee aan tafel. Mama van drie actieve jongens, leerkracht en in amper een jaar tijd uitgegroeid tot een van die mama’s die je online volgt en waarbij je regelmatig denkt: oef, bij haar loopt het dus óók niet allemaal op rolletjes!Kelly deelt zonder veel franjes het gewone gezinsleven. Van weekboodschappen en budgettips tot mislukte zwembadprojecten, drukke agenda’s en avonden waarop het vooral voelt als: oef, we hebben het weer gehaald.We praten over waarom ze zo open is over geld, een onderwerp waar volgens haar nog veel te weinig over gesproken wordt, en waarom budgetbewust leven niet automatisch betekent dat je geen geld hébt. Over de reacties die ze krijgt op haar boodschappen en weekmenu’s, haar eigen people pleasing en hoe verbazend weinig online commentaar haar soms kan schelen.In deze aflevering hebben we het onder andere over:-waarom er volgens Kelly écht een leven voor en na kinderen bestaat;hoe het is om drie actieve jongens groot te brengen midden in de chaos;-waarom Kelly zo open praat over geld, weekbudgetten en boodschappen;-waarom budgetbewust leven niet hetzelfde is als geen geld hebben;-de soms pittige commentaren die ze krijgt op haar boodschappen en weekmenu’s;-hoe Kelly and the Chaos op amper een jaar tijd zo hard groeide;-waarom haar gewone, niet-Instagram-perfecte gezinsleven net zo herkenbaar blijkt;-hoe ze haar job als leerkracht, drie kinderen en contentcreatie probeert te combineren;-waarom structuur bij haar vooral betekent: een man die haar verplicht de agenda te overlopen;-welke afspraken zij en haar man maakten over hun kinderen online delen;-hoe ze omgaat met kritiek en haar eigen people-pleaser-kant;- en waarom ze niet zomaar elke commerciële samenwerking aanneemt (en waarom zelfs Louis Vuitton niet hoeft te bellen!)Waar je Kelly en al haar heerlijke gezinschaos zelf kan volgen op Instagram en TikTok? @kelly.and.the.chaos
Tue, 28 Jul 2026 - 25min - 35 - S4#18 Saar over sociale media, pubers en het verlies van je mama
In deze aflevering schuift Saar van @nietzomaarsaar aan in onze podcaststudio. Je kent haar misschien van haar warme interieurbeelden, stijlvolle outfits en gezellige gezinsmomenten op Instagram. Maar achter die mooie foto's zit ook een verhaal over loslaten, pubers opvoeden, mantelzorg, ondernemen en rouwen.
We praten over hoe het ouderschap verandert wanneer kinderen tieners worden. Over de onzekerheden die je kinders meedragen, de emotionele belasting als mama en hoe je als ouder soms harder geraakt wordt door wat je kinderen meemaken dan zijzelf.
Saar vertelt ook over het verlies van haar mama, voor wie ze jarenlang mantelzorger was.
In deze aflevering hebben we het onder andere over:
waarom grote kinderen soms grotere zorgen met zich meebrengen
opgroeien met sociale media en wanneer kinderen liever niet meer in beeld willen komen
ondernemen als gezin en verschillende ballen in de lucht houden
momfluencer zijn zonder de realiteit uit het oog te verliezen
interieur, stijl en een gezellig thuis creëren
waarom Zweden voor Saar als een tweede thuis aanvoelt
pubers, schoolzorgen en het gevoel dat je je kind soms moet verdedigen
de kracht van een warm gezin en hoe kostbaar dat eigenlijk is.
Een superleuk gesprek over het leven achter de perfecte plaatjes!
Volg Saar:📱 Instagram:@nietzomaarsaar
Tue, 14 Jul 2026 - 26min - 34 - S4#17 Julie over thuisonderwijs, vrijheid en kiezen voor je eigen pad
Wat als je ontdekt dat het leven dat "iedereen" leidt, eigenlijk helemaal niet het leven is dat bij jouw gezin past?
In deze aflevering van KAK, dat wist ik niet voor ik kinderen had praat ik met Julie van Raisinwildsouls. Mama, ondernemer, voormalig leerkracht én ondertussen al bijna zes jaar homeschoolmama.
Julie vertelt hoe een lockdown haar leven volledig op zijn kop zette. Hoe ze haar kinderen uitschreef uit school zonder exact te weten waar het zou eindigen. Hoe ze haar vaste inkomen losliet voor meer tijd met haar kinderen. En waarom ze vandaag nog altijd overtuigd is dat haar kinderen haar minstens evenveel opvoeden als zij hen.
Maar dit gesprek gaat over veel meer dan thuisonderwijs.
We hebben het ook over scheiden, opnieuw beginnen, verliefd worden in Zweden, ondernemen met kinderen, financiële onzekerheid, emoties, opvoeden op maat van je kind en vooral: durven kiezen voor een leven dat misschien niet de gemakkelijkste, maar wél de juiste weg is.
Een aflevering die je niet moet beluisteren omdat je thuisonderwijs overweegt, maar omdat ze je doet nadenken over hoeveel keuzes we maken omdat ze "nu eenmaal zo horen".
In deze aflevering ontdek je onder andere:
waarom België leerplicht heeft, maar geen schoolplichthoe Julie haar kinderen thuis laat leren zonder "schooltje te spelen"waarom emoties soms belangrijker zijn dan een les afwerkenhoe ze ondernemen combineert met thuisonderwijswelke twijfels ouders het vaakst hebben over homeschoolinghoeveel thuisonderwijs eigenlijk kosthoe je kinderen toch voldoende sociale contacten opbouwenwaarom vrijheid voor haar belangrijker werd dan financiële zekerheidhoe haar leven in enkele maanden volledig veranderde door een scheiding én een onverwachte ontmoeting in ZwedenMeer weten over thuisonderwijs?
Julie vermeldt in de aflevering onder andere:
• VAOV (Vereniging voor Huisonderwijs Vlaanderen)
• de WhatsApp-community van Samen Dragen
• haar online Startlab Thuisonderwijs voor ouders die willen ontdekken of homeschooling bij hun gezin past.Volg Julie via @raisinwildsoulsop Instagram.
Veel luisterplezier! ❤️
Wed, 01 Jul 2026 - 31min - 33 - S4#16 Laetitia over reizen met kinderen en de zoektocht naar originele verjaardagsfeestjes
Moet je stoppen met reizen zodra je kinderen hebt? Volgens heel wat mensen wel. Volgens Laetitia absoluut niet!
In deze aflevering schuift Laetitia aan in onze podcaststudio. Samen met haar man en twee kinderen bouwde ze de voorbije jaren het populaire reisplatform Explore The World With Kids uit. Wat begon als een manier om reisroutes en tips te delen met andere gezinnen, groeide uit tot een project dat hen letterlijk de wereld liet zien.
Maar achter de mooie foto's en droomreizen schuilt ook een ander verhaal. Over perfectionisme, sociale media, twijfels, een kritische omgeving en de zoektocht naar balans tussen genieten en content creëren.
We hebben het in deze aflevering o.a. over:
waarom goedbedoelde adviezen van anderen soms meer onzekerheid dan vertrouwen geven
hoe Explore The World With Kids acht jaar geleden ontstond
waarom haar omgeving haar plannen aanvankelijk "voor zot" verklaarde
de keerzijde van samenwerken met toeristische partners en merken
hoe perfectionisme ervoor zorgde dat ze soms vergat te genieten van de reis zelf
waarom haar kinderen niet op sociale media zitten, ondanks haar eigen online aanwezigheid
hoe ze de privacy van haar kinderen bewaakt
wat reizen hun gezin heeft geleerd over verbinding en samen tijd maken
waarom ze bewust ruimte maakt voor reizen zonder samenwerkingen of verplichtingen
hoe haar nieuwe project Atelier Kraal ontstond uit haar achtergrond als kinderpsychologe én haar liefde voor creativiteit
Een aflevering over dromen najagen, trouw blijven aan jezelf en ontdekken dat het perfecte plaatje niet altijd het gelukkigste plaatje is!
Meer Laetitia?
Instagram: https://www.instagram.com/explore_the_world_with_kids/
Check haar blog: https://exploretheworldwithkids.be/
Instagram Atelier Kraal: @atelierkraal
Wed, 17 Jun 2026 - 34min - 32 - #15 Over mama zijn met ADHD met Lies De Smet (Liesellove)
Hoe combineer je vier kinderen, een druk gezin, ADHD, ondernemerschap en de constante zoektocht naar balans… zonder jezelf onderweg kwijt te raken? En wat als je plots beseft dat je al maanden op automatische piloot leeft?
In deze aflevering schuift Lies De Smet, beter bekend als Liesellove, mee aan in onze podcaststudio. We praten openhartig over moeder zijn, overprikkeling, dromen najagen en de chaos van het dagelijkse leven met kinderen. Maar ook over rouw, jezelf verliezen en opnieuw proberen voelen wat jij eigenlijk nodig hebt.
We hebben het in deze aflevering o.a. over:
hoe Lies pas op latere leeftijd ontdekte dat ze ADHD heeft
waarom ze grote beslissingen soms extreem impulsief neemt
hoe muziek, noise cancelling en kleine routines helpen tegen overwhelm
waarom reizen met kinderen hun gezin net dichter bij elkaar bracht
hoe haar blog ooit begon vanuit een gebroken enkel en een Pinterestverslaving
waarom ze bewust koos voor een job waarin ze aanwezig kon zijn voor haar kinderen
het verlies van haar papa en hoe rouw alles op losse schroeven zette
waar voor haar de grens ligt rond het delen van haar kinderen online
waarom je als mama je eigen dromen niet “voor later” moet parkeren
Een aflevering over kwetsbaarheid, vrijheid, moederen op je eigen manier en beseffen dat clichés soms gewoon waar zijn.
Volg Lies via Instagram @liesellove.be
Wed, 03 Jun 2026 - 30min - 31 - S4#14 Zelfzorg, mentale load en parentale burn-out met Lies Clerx
Hoe komt het dat zoveel ouders vandaag het gevoel hebben dat ze constant tekortschieten? Waarom voelt mama zijn soms alsof je honderd tabjes tegelijk open hebt staan in je hoofd? En hoe herken je eigenlijk dat je niet gewoon moe bent… maar richting overbelasting of parentale burn-out gaat?
In deze aflevering schuift psychologe Lies Clerx aan in onze podcaststudio. We praten onder andere over mental load, perfectionisme, schuldgevoel en de gigantische druk die veel ouders vandaag ervaren. Van de invloed van sociale media tot de onzichtbare taken die vaak nog altijd bij mama’s terechtkomen!
We hebben het in deze aflevering o.a. over:
waarom micro rustmomentjes van twee minuten echt al een verschil maken
hoe je hulp leert vragen zonder schuldgevoel
waarom perfectionisme eigenlijk ‘angst op hoge hakken’ is
hoe je voorkomt dat je volledig opgebrand raakt
en waarom kinderen geen perfecte ouders nodig hebben, maar verbonden ouders
In de aflevering had Lies het ook over de huishoudtest van De Morgen, die kan jehier terugvinden.
Meer van Lies Clerx:
Instagram: @liesclerx
Professioneel profiel: @leadingmoms.be
Retreats & info: Moms Up
Lies schreef recent het boek: Wat ik wel doorgeef
Deze podcast is in samenwerking met SPA
Want groeien als ouder betekent ook: leren loslaten. Vertrouw op het proces. Jij én je kind groeien samen.
Wed, 20 May 2026 - 37min - 30 - S4#13 Over wat een baby echt nodig heeft met vroedvrouw Silke
We willen allemaal het beste voor onze baby. Maar… wat is dat eigenlijk écht? Minder spullen? Minder regels? Of net meer vertrouwen in jezelf?
In deze aflevering van ‘Kak dat wist ik niet voor ik kinderen had’ praten we met vroedvrouw Silke over de essentie van dat eerste babyjaar. Over hoe ouders vandaag overspoeld worden door adviezen, meningen en perfecte plaatjes en hoe je daar toch je eigen weg in vindt.
Silke is vroedvrouw en begeleidt ouders van zwangerschap tot ver na de geboorte. Ze ziet elke dag hoe groot de impact is van al die verwachtingen… en hoe belangrijk het is om terug te keren naar de basis: rust, nabijheid en vertrouwen.
Dit neem je mee uit deze aflevering:
Wat een baby écht nodig heeft (en wat je gerust mag loslaten)
Hoe je omgaat met de overload aan ongevraagde adviezen en meningen
Waarom je gevoel vaak beter werkt dan alle richtlijnen samen
Hoe je kijkt naar slaap, voeding en huilen
Waarom het eerste jaar soms gewoon zwaar mag zijn
Luisteren dus.Voor jezelf. En voor je baby!
Meer weten over Silke?
Silke start binnenkort als zelfstandige vroedvrouw. We delen haar gegevens zodra ze live gaat.
Deze aflevering kwam tot stand in samenwerking met SPA.
Wed, 06 May 2026 - 31min - 29 - S4#12 Over loslaten (en dat begint al vanaf dag één) met Anne Cornut
We linken loslaten vaak aan pubers. Maar eigenlijk start het al bij baby’s. In deze aflevering praten we met Anne Cornut - founder van Maison Slash, mama van vijf en plusmama van zeven en auteur van 'Laat het los' - over hoe je als ouder leert loslaten, vertrouwen en ruimte geven… ook als dat tegen je instinct ingaat.
In deze aflevering ontdek je:
-Waarom loslaten al begint bij baby’s
-Het verschil tussen beschermen en overbeschermen
-Waarom vrijheid en beweging cruciaal zijn voor de ontwikkeling van je kind
-Wat “gezond risico's nemen” betekent
-Hoe je als ouder leert vertrouwen (in je kind én jezelf)
Herkenbaar?
Van een brooddoos vergeten tot alleen naar school gaan: kleine momenten waarin je moet kiezen, grijp ik in, of laat ik los?
Deze podcast is in samenwerking met SPA
Want groeien als ouder betekent ook: leren loslaten. Vertrouw op het proces. Jij en je kind groeien samen.
👉 Beluister nu deze aflevering en ontdek waarom loslaten misschien wel het moeilijkste en belangrijkste onderdeel is van het ouderschap.
Wed, 22 Apr 2026 - 32min - 28 - S4#11 Over je kind beschermen zonder te overbeschermen met Vanessa Maes
We willen allemaal hetzelfde: onze kinderen beschermen tegen alles wat pijn doet. Maar… wat als we daarin soms net te ver gaan?In deze aflevering van 'Kak dat wist ik niet voor ik kinderen had', praten we met psychologe Vanessa Maes over dat dunne lijntje tussen beschermen en overbeschermen. Vanessa Maes is een Vlaamse psychologe en auteur die gespecialiseerd is in ouderschap en de begeleiding van gezinnen na een scheiding. Ze staat bekend om haar werk waarin ze de beleving van kinderen bij ouderlijke scheiding centraal stelt en praktische handvatten biedt voor ouders en professionals. Haar inzichten worden breed gedeeld in de context van opvoedingsondersteuning en relatietherapie.
Dit neem je mee uit deze aflevering:
- Waarom je je kind altijd wilt beschermen
- Waarom “alles oplossen” voor je kind niet altijd helpt
- Hoe overbeschermen kan zorgen voor minder weerbare kinderen
- Waarom gemis en moeilijke momenten… er soms gewoon bij horen
Luisteren dus.Voor jezelf. En voor je kind!
Meer weten over Vanessa?
In haar boek 'Het boek waarvan je wilde dat je gescheiden ouders het hadden gelezen' bundelt Maes vragen en ervaringen van jongeren over leven in twee huizen, ruzies tussen ouders en de zoektocht naar stabiliteit. Ze biedt begrijpelijke uitleg en psychologische duiding, waardoor het boek toegankelijk is voor zowel kinderen als ouders. Het werk wordt gepositioneerd binnen de thema’s gezin, relaties en scheiden, en richt zich op het normaliseren van gevoelens na een echtscheiding.Je kunt haar volgen via Instagram via https://www.instagram.com/ouderschap_na_scheiding/
Deze aflevering kwam tot stand in samenwerking met SPA.
Wed, 08 Apr 2026 - 34min - 27 - S4#10 Over hoe mama worden niet vanzelf ging met Stephanie van My Backyard Escapes
In deze aflevering schuift Stephanie, mama van twee en het gezicht achter My Backyard Escapes, aan voor een gesprek over moederschap, reizen en het leven dat soms totaal anders loopt dan gepland.
Wat begint als een verhaal over inspiratie voor gezinsuitstappen, groeit al snel uit tot een diep en eerlijk gesprek over hoe mama worden niet vanzelf ging.
Waarom Stephanie dacht dat kinderen krijgen “vanzelf zou gaan”… en hoe anders het liep
Haar intense verhaal over zwangerschapsvergiftiging, prematuriteit en een traumatische start als mama
De lange weg naar een tweede kindje (en waarom opgeven geen optie was)
Hoe haar Instagramaccount My Backyard Escapes organisch groeide tot een warme community
Waarom reizen met kinderen niet perfect hoeft te zijn om onvergetelijk te worden
Hoe ze haar gezin combineert met een druk leven en contentcreatie
De realiteit achter social media
Opvoeden in een digitale wereld
Wat reizen haar (en haar kinderen) echt leert over het leven
📲 Volg Stephanie via Instagram: My Backyard Escapes voor haalbare gezinsuitstappen, hidden gems en instant goesting om eropuit te trekken!
Wed, 25 Mar 2026 - 35min - 26 - S4#9 Over de chaos van een groot gezin, een kindje verliezen en toch mama blijven met Leonie Lagaune
In deze aflevering praten we met Leonie, beter bekend als @bellemaman_leonie op Instagram (en TikTok!).
Ze is mama van vijf kinderen, content creator en een vrouw die het moederschap deelt zoals het echt is: chaotisch, intens, liefdevol en soms ook verdrietig.Leonie neemt ons mee in haar leven met een groot gezin: van de drukte van hobby’s (schaatsen!) en avondrushes tot het zoeken naar momenten van zelfzorg tussen alles door.
Maar we praten ook over iets wat haar moederschap voorgoed heeft veranderd: het verlies van haar zoontje Raphaël, die stil geboren werd na een moeilijke zwangerschap.
Een gesprek over rouw, liefde, opnieuw zwanger worden na verlies, en hoe een kindje dat er niet meer is toch altijd deel blijft van je gezin.
Een eerlijke aflevering over het moederschap zoals het echt is.
- Hoe Leonie haar leven combineert met vijf kinderen, een druk gezin en social media
- Waarom een dag met kinderen nooit genoeg uren heeft
- Waarom zelfzorg voor mama’s essentieel is
- Hoe Leonie en haar gezin omgaan met het verlies van hun zoontje Raphaël
- Hoe ze met hun kinderen praten over rouw en verlies
- Waarom Raphaël nog elke dag aanwezig is in hun gezin
- Hoe het is om opnieuw zwanger te worden na een groot verlies- Waarom Leonie het kinderboek Sterschreef
Leonie is mama van vijf kinderen en deelt op haar Instagram @bellemaman_leonie het echte leven van een groot gezin. Geen perfecte plaatjes, maar liefde, chaos, vermoeidheid en kleine momenten die blijven hangen.
Volg haar op Instagram en Tiktok:@bellemaman_leonie
Een podcast over alles wat niemand je vertelt over het ouderschap.
Host: Anne Cornut
Productie: Lobke Gielkens
Wed, 11 Mar 2026 - 29min - 25 - S4#8 Over rouw, afscheid en de schoonheid van het gewone leven met Siem Devos
In deze aflevering gaat Anne in gesprek met Siem Devos, mama van drie kinderen en onderneemster achter lingeriewinkel Bustique.
1,5 jaar geleden werd haar leven abrupt stilgezet. Tijdens een vakantie in Spanje werd bij haar man Tim een agressieve hersentumor (glioblastoom) vastgesteld Wat volgde was een rollercoaster van operaties, chemo, hoop, teleurstelling en uiteindelijk afscheid.
Siem vertelt in deze aflevering openhartig over:
het moment waarop haar wereld in enkele dagen tijd volledig op zijn kop stond
hoe je als moeder overeind blijft terwijl je man vecht voor zijn leven
de veranderende rol als koppel
ondernemen terwijl je privéleven op instorten staat
waarom hulp durven vragen geen zwakte is, maar noodzaak
over verdriet bij kinderen
de harde realiteit van “ik ga het alleen moeten doen”
Maar zoals ze zelf zegt: ze wil dat haar kinderen sterke wezens worden die de schoonheid in het leven blijven zien.
💛 Neem vandaag iemand extra vast!
Je kan Siem volgen op Instagram via @siem_devos.
Wed, 25 Feb 2026 - 34min - 24 - S4#7 Over hoe Sofie haar weg vond tussen verlies en de vroeggeboorte van haar dochter
In deze aflevering ontvangt Anne een vrouw met een verhaal: Sofie Verschueren (ook wel bekend als Sofinesse). Sofie is docente, auteur van het boek Van mijn melk en maker van de bekroonde podcast Weg. Ze deelt met een enorme dosis veerkracht hoe zij haar weg vond door zware beproevingen, van het verlies van haar broer tot de extreme vroeggeboorte van haar dochter.
In deze aflevering hebben we het onder andere over:
Leven op de rem: Hoe haar prematuur geboren dochter Rosalie (26 weken) het hele gezin dwingt om te vertragen.De was-fabel: Waarom Sofie (bijna) alles had zien aankomen, behalve die eindeloze berg was.Puber-stress: Waarom grote kinderen soms "heavier" zijn dan baby'sBorstvoeding:Waarom ze er een boek over schreef
Trollen in de living: Hoe Sofie omgaat met ongezouten kritiek op haar eerlijke Instagram-posts.
Dit allemaal met een gezonde portie humor!
🔗 Meer weten over Sofie?
Instagram: Volg haar dagelijkse avonturen via Sofinesse
Boek: Van mijn melk, over de de kracht van borstvoeding.
Podcast: Luister naar Weg, haar prachtige podcast over verlies.
Wed, 04 Feb 2026 - 34min - 23 - S4#6 Over mama zijn, feestjes en jezelf graag zien met Valérie et les filles
Hier In deze aflevering van KAK, dat wist ik niet voor ik kinderen had gaat Anna in gesprek met Valérie, bekend van Instagram Valérie et les filles. Valérie is mama van drie dochters Juliette, Madeleine en Leontien. Ze is kleuterjuf, single mama die aan birdnesting doet, loopliefhebber, party animal en bovenal een vrouw die het leven voluit leeft!
Ze praat open en eerlijk over alles wat je niet wist vóór je mama werd en wat je al doende leert.In deze aflevering hoor je onder andere:
- waarom je zo weinig echt weet over ouderschap tot je erin zit
- hoe je jezelf niet hoeft te verliezen als mama, ook niet in de kleine-kindjesfase
- energie halen uit feesten, lopen, dansen en zelfzorg
- haar scheiding, co-ouderschap en birdnesting
- daten na een scheiding (met drie gevoelige zieltjes in huis)
- groeien in zelfvertrouwen, body positivity en keuzes maken voor jezelf
- waarom het oké is om ballen te laten vallen
- social media, schermtijd en opgroeien in een online wereld
Valérie toont dat sterk zijn niet betekent dat alles altijd makkelijk gaat, maar wel dat je blijft kiezen voor wat jou en je gezin vooruit helpt! Een eerlijke en motiverende aflevering die elke mama moet beluisteren!
👉 Volg Valérie via @valerie_et_lesfilles via Instagram
Wed, 21 Jan 2026 - 29min - 22 - S4#5 Over eerlijk ouderschap, humor en pubers met Mariska Blommaert
In deze aflevering gaat Anne in gesprek met Mariska Blommaert, bij het brede publiek gekend als content creator op Instagram @BuitengewoonAndersen haar TikTok-kanaal Pubermoeder.
Wie Mariske zegt, denkt meteen aan een impulsieve en energieke positivo die met veel humor, eerlijkheid en zonder taboes over ouderschap praat!
Ze heeft het in deze aflevering onder andere:
waarom ze geen advies geeft maar ervaringen deelt
hoe haar content ontstaat vanuit echte, herkenbare situaties uit het dagelijks leven
het fietsongeval dat zorgde voor een grote mindshift in haar leven en werk
humor als rode draad doorheen haar feed en haar leven!
hoe haar gezin bewust en respectvol betrokken wordt bij samenwerkingen en reels
mediawijsheid en schermtijd bij pubers (en hoe haar kinderen haar soms aanmanen om zelf de gsm weg te leggen)
onzekerheid achter de schermen en waarom authenticiteit zo belangrijk is voor haar
waarom het ouderschap met pubers zooooo zalig (en ook soms zoooo pittig) kan zijn
haar drang om dromen waar te maken en creatief te blijven groeien
Een aanradertje van jewelste, al zeggen we het zelf! En eentje die je zeker moet beluisteren!
👉 Volg Mariska hier Instagram: Buitengewoon Anders/Mariska BlommaertTikTok: Pubermoeder
Wed, 07 Jan 2026 - 31min - 21 - S4#4 Over mama zijn van hoogbegaafde kinderen met Nathalie De Martelaere
Wat als je mama wordt van twee hoogbegaafde kinderen… en je plots merkt dat ze niet gemaakt zijn om op het klassieke pad te lopen?
In deze aflevering praat Anne met Nathalie De Martelaere: mama van twee hoogbegaafde zonen, ex-leerkracht, speel-expert en auteur van het boek Speel!.
Nathalie vertelt in deze aflevering hoe het moederschap haar kijk op leren, opvoeden en verwachtingen compleet omgooide! Geen labels, geen perfecte plaatjes, maar wel zoeken, voelen, loslaten en opnieuw vertrouwen!
In deze aflevering deelt Nathalie onder andere:
Het KAK-moment dat ze nooit zag aankomen voor ze mama werd
Wat het echt betekent om mama te zijn van hoogbegaafde kinderen
Waarom spelen met je kinderen echt nodig is
Waarom ze afscheid nam van het klassieke onderwijs
Nathalie De Martelaere is mama van twee en het gezicht achter het Instagramaccount @unicorns_and_fairytales. maar ook achter @out_of_the_box_play en @sprankelatelier. Ze inspireert heel wat ouders met haar eerlijke kijk op ouderschap, spelen en leren buiten de lijntjes.
Met haar boek Speel! en haar nieuwe initiatieven wil ze vooral één ding meegeven: elk kind mag groeien en leren op zijn eigen tempo.
Een aanrader van een aflevering! Over anders durven kijken, over meebewegen met je kind en over ontdekken dat opvoeden geen handleiding heeft zeker niet als je kinderen net dat tikkeltje anders zijn.
Wed, 17 Dec 2025 - 29min - 20 - S4#3 Over als papa te horen krijgen dat je dochter in een rolstoel belandt na een auto-ongeluk // Pieter Hens
In de derde aflevering van het vierde seizoen van ‘KAK! Dat wist ik niet voor ik kinderen had’ heeft Pieter Hens het met Anne over hoe je er als papa mee omgaat dat je dochter na een auto-ongeluk een dwarslesie heeft en voor de rest van haar leven in een rolstoel belandt.
Het gezin van Pieter Hens ging een paar jaar geleden op vakantie naar Zuid-Afrika en daar kantelde hun leven van de ene dag op de andere helemaal! Zijn dochter Lilou liep na dat auto-ongeluk een dwarslaesie en leeft vanaf dan in een rolstoel.
In deze aflevering praat Anne met Pieter over hoe je als gezin een nieuw evenwicht vindt wanneer alles anders wordt.
Samen met zijn vrouw en Lilou richtte Pieter de vzw Fou de Lilou op en niet veel later kwam er ook een kinderboek:
Lilou – Het Zitski-complot geschreven door Saskia Martens en geïllustreerd door Mila Van Goethem.“Lilou is nog altijd Lilou. Alleen haar benen doen niet meer mee. De rest is allemaal nog daar.”
In deze aflevering hebben we het over:
-Hoe het voelt als je wereld plots anders wordt
-De kracht van kiezen voor nieuwe passies (hello Zitski!)
- Paralympische dromen en doorzettingsvermogen
- Waarom representatie in kinderboeken wérkelijk verschil maakt
- Hoe we als samenleving kijken naar kinderen in een rolstoel — en hoe dat anders kanShownotes:
Meer over de vzw: Fou de Lilou
Lilou – Het Zitski-complot is verkrijgbaar in de boekhandelKAK, dat wist ik niet voor ik kinderen had is een podcast van Maison Slash, met echte verhalen over ouderschap. Zonder filter, mét veel herkenning.
Sun, 09 Nov 2025 - 12min - 19 - S4#2 Over waarom eten met kinderen niet altijd een feest is, maar dat wel kan worden // Vicky De Beule
In de tweede aflevering van het vierde seizoen van ‘KAK! Dat wist ik niet voor ik kinderen had’heeft Anne het met Vicky De Beule over hoe je als ouder geen strijd voert over eten.
Vicky De Beuleis diëtiste, mama van drie en auteur van Ik lust dat niet. Ze helpt gezinnen om van eten geen strijd maar weer een gezellig verbindingsmoment te maken.
Vicky vertelt onder andere:
Waarom het helemaal normaal is dat je kind door een “ik lust dat niet”-fase gaat.
Hoe je als ouder de controle mag loslaten, want je kind weet wat zijn lichaam nodig heeft.
Hoe je een positief eetklimaat creëert aan tafel (hint: het draait niet om de broccoli, maar om de sfeer).
En waarom eerlijk zijn over die extra paprika in de spaghettisaus altijd beter werkt dan smokkelen?
“Je kind doet niet wat je zegt, maar wat het jou ziet doen. Apen doen apen na, ook aan tafel.”
Shownotes:
Het boek Ik lust dat niet is uitgegeven bij Pelckmans en ligt in nu de boekhandel.
Meer over Vicky vind je via @positiefvoeden🎙️ KAK, dat wist ik niet voor ik kinderen had is een podcast van Maison Slash, waar ouders en experts praten over de echte verhalen achter het ouderschap. Zonder filter, maar met veel herkenning.
Volg Maison Slash voor meer eerlijke verhalen over ouderschap op @maisonslash_belgië
Wed, 05 Nov 2025 - 26min - 18 - S4#1 Over als mama de diagnose ongeneeslijke kanker krijgen en alles uit het leven willen halen // Sofie Guns
In de eerste aflevering van het vierde seizoen van‘KAK! Dat wist ik niet voor ik kinderen had’heeft Sofie Guns met Anne over hoe je als mama en vrouw blijft rechtstaan als je de diagnose ongeneeslijke borstkanker krijgt.
Sofie is mama van een tweeling en leeft al meer dan twintig jaar met kanker. In 2023 kreeg ze te horen dat haar ziekte ongeneeslijk is maar vooral: ze leeft!
“Iedereen weet dat er een einde komt aan het leven, maar bij mij komt dat gewoon wat sneller. En net daarom wil ik alles eruit halen!"
We hebben het in deze aflevering ondere andere over:
Hoe ze het nieuws aan haar dochters vertelde.Wat het moederschap betekent als je weet dat je tijd beperkt is. Waarom ze haar boek Sofietiviteitschreef, eerst voor haar kinderen, nu ook voor iedereen die wil leren leven in het nu.Hoe ze positiviteit vindt in de kleine dingenSofie wil haar verhaal delen om anderen te inspireren om niets meer uit te stellen en voluit te leven, een pakkende aflevering die je moet beluisteren!
Shownotes:
Haar boek Sofietiviteit is verkrijgbaar bij uitgeverij Foxtow, Standaard Boekhandel, Bol.com en andere boekhandels.
Volg Sofie op Instagram via @sotwins2
Volg Maison Slash voor meer eerlijke verhalen over ouderschap op @maisonslash
KAK, dat wist ik niet voor ik kinderen had is een podcast van Maison Slash, waarin ouders en experts praten over het echte leven met kinderen, zonder filter, met veel herkenning!
Fri, 31 Oct 2025 - 25min - 17 - S3#5 Over mom guilt, diversiteit en ondernemen als moeder // Hanan Challouki
In de vierde aflevering van het derde seizoen van ‘KAK! Dat wist ik niet voor ik kinderen had’ heeft Hanan het met Ingrid over diversiteit, ondernemen als moeder en de mom guilt die ze door dat ondernemen soms ervaart.
Hanan is onderneemster en mama. Ze is het perfecte voorbeeld dat ondernemerschap en ouder zijn, geen of-of-verhaal moet zijn. Haar zoon Mehdi bracht enorm veel liefde in haar leven, maar tegelijkertijd ook onzekerheden. De goedbedoelde adviezen van anderen deden er nog een serieuze schep twijfels bovenop. Daaruit vloeide haar boek, ‘Imposter Moeder’, dat in mei 2023 uitkomt. Hanan haar grootste ergernis? Vrouwen die zeggen dat hun parter ‘babysit’ op de kinderen, vre-se-lijk! Op je eigen kind passen is niet babysitten, dat is gewoon ouder zijn. Duh!
Een herkenbare podcastaflevering over de hoogtepunten en twijfels in het ouderschap, over hoe Marokkaans brood je mega awkward kan laten voelen, over ondernemen en waarom je steeds je eigen verhaal moet volgen (en dat niet altijd moet verantwoorden) in een wereld vol kritische blikken en meningen. Check zeker deze podcastaflevering!
En voel jij je zelf ook een rasechte slashparent? Ga dan zeker eens rondneuzen op maisonslash.be, daar vind je onze artikels, uitstapkalender, beste adressen en shop.
Show notes:
Website Hanan: https://hananchallouki.com
Podcast Hanan: https://open.spotify.com/show/1yBH82tZMoKmWN2Sfeb6U0?si=fe1c859a005f4a47
Boek Imposter moeder: https://www.lannoo.be/nl/imposter-moeder
Thu, 13 Apr 2023 - 44min - 16 - S3#4 Over bevallen, de vrouw in de moeder (her)ontdekken, seksualiteit en sensualiteit // Uwe Porters
In de vierde aflevering van het derde seizoen van ‘KAK! Dat wist ik niet voor ik kinderen had’ heeft Uwe het met Ingrid over bevallen, de vrouw in de moeder (her)ontdekken, seksualiteit en sensualiteit.
Uwe is vroedvrouw en mama. Haar bevallingen waren er met scheurtjes (haha, zeg maar scheuren), veel hechtingen, zuignappen én een ader die fungeerde als tikkende tijdbom. Op haar Instagramaccount vind je een mix van foto’s met haar kinderen, haar echtgenoot -aka de politieman- en haarzelf, al dan niet in een setje spicy lingerie. Doe daar nog wat prachtige gedichten en topics als seks, cyclus en zwangerschap bij en dan kom je uit op een account met bijna 40.000 volgers waar werkelijk alles bespreekbaar is.
Zoals Uwe het zou zeggen: ‘hold your tits’, voor een enorm boeiende podcast over haar hekel aan woorden als ‘flamoes’ en mensen die zeggen ‘wel zullen zien hoe het loopt tijdens de bevalling’. Maar ook over haar liefde voor het proces van het leven. Van kinderen maken tot de bevalling, en alles daar rond. Check snel onze podcastaflevering!
En voel jij je zelf ook een rasechte slashparent? Ga dan zeker eens rondneuzen op maisonslash.be, daar vind je onze artikels, uitstapkalender, beste adressen en shop.
Show notes:
https://www.instagram.com/uweporters/
https://www.instagram.com/breek_deweek/
Wed, 29 Mar 2023 - 41min - 15 - S3#3 Over slaap (die van je kind én jezelf) // Ina Van Humbeeck
In de derde aflevering van het derde seizoen van ‘KAK! Dat wist ik niet voor ik kinderen had’ heeft Ina het met Ingrid over kinderen en hun (en onlosmakelijk verbonden ook onze eigen!) slaap. Want eerlijk, we hebben toch allemaal wel eens een slaaptekort (gehad)?
Wie kan ons beter bijstaan dan Ina? Als kinderpsychologe en slaapcoach weet ze als geen ander waarom onze kinderen zo graag de rol van nachtraaf of vroege vogel opnemen, of allebei. Daarbovenop is ze mama van 3 kinderen die slapen als roosjes. Ze is dus dé geknipte persoon om ons op weg te helpen naar een betere nachtrust voor ouders en kinderen.
Welke slaapkennis hebben we nodig voor ons kind? Kan je baby’s verwennen? Is het normaal dat mijn kind om 6u wakker is? En hoe optimaliseer ik de slaapbiologie van mijn kind (en wat is dat eigenlijk)? Check snel onze podcastaflevering!
Wist je trouwens dat Ina artikels over slaap schrijft in ons online magazine? Die vind je allemaal hier.
Voel jij je zelf ook een rasechte slashparent? Ga dan zeker eens rondneuzen op maisonslash.be, daar vind je onze artikels, uitstapkalender, beste adressen en shop.
Wed, 15 Mar 2023 - 39min - 14 - S3#2 Over adoptie, pleegouderschap en je tiener (terug) aan het lezen krijgen // Tom De Cock
In de tweede aflevering van het derde seizoen van ‘KAK! Dat wist ik niet voor ik kinderen had’ heeft Tom het met Ingrid over de twee dingen die hij zou redden als z’n huis in brand stond, hoe hij thuis heeft leren discussiëren aan de keukentafel en over boeken die niet teveel meer mogen kosten zodra de lezer ervan schaamhaar heeft.
Tom vertelt in deze podcast over het proces dat hij met z’n man doormaakte voor de adoptie van hun dochter en het waanzinnige moment waarop ze na 5,5 jaar wachten te horen kregen dat ze vader werden. Iets met kippenvel en beelden in een kluis. En over hoe de procedure voor pleegouderschap in vergelijking daarmee zo’n eitje leek.
Ingrid legt een van haar KAK!-struggles voor aan Tom, want: Help! Mijn tieners lezen niet meer. Ha! Gelukkig heeft Tom daar wel wat advies voor, als auteur van young adult boeken. Benieuwd naar zijn tips? Check snel onze podcastaflevering!
En voel jij je zelf ook een rasechte slashparent? Ga dan zeker eens rondneuzen op maisonslash.be, daar vind je onze artikels, uitstapkalender, beste adressen en shop.
Wed, 01 Mar 2023 - 49min - 13 - S3#1 Over kinderen en online media: hoe pak je dat aan als ouder? // Herman Maes
In de eerste aflevering van het derde seizoen van ‘KAK! Dat wist ik niet voor ik kinderen had’ heeft Herman het met Ingrid over social media. Want: oedoededa, je kind een tweede leven laten leiden op al die platformen waar je zelf zo weinig van kent?
Zowel in zijn vrije tijd als tijdens de werkuren kan je Herman op ‘t internet vinden, hij is er helemaal door gefascineerd én gepassioneerd. Aha, da’s dus de perfecte persoon om ons wat handvaten aan te reiken om onze kinderen ermee te leren omgaan. Want ja, ook Herman struggelt thuis met de grote schermtijddiscussie en hoort ook regelmatig van ‘papa, mag ik op TikTok?’.
Waarom zit die leeftijdsgrens van 13 jaar op TikTok? Heeft mijn kind recht op privacy, of is het oké als ik alle berichten meelees? En hoe kan ik in godsnaam leren begrijpen (en soms ook begrenzen) wat mijn kind uitsteekt op ‘t internet? Check snel onze podcastaflevering!
Voel jij je zelf ook een rasechte slashparent? Ga dan zeker eens rondneuzen op maisonslash.be, daar vind je onze artikels, uitstapkalender, beste adressen en shop.
SHOW NOTES
Blog Dailybits:
Over Roblox:
https://maisonslash.be/nl/early-adopter/handleiding-roblox-voor-ouders
Mediamatties:
https://www.mediamatties.nl/onboarding/intro
Masterclass ‘Mijn kind heeft (straks) een tweede leven online, maar Snapchat, TikTok, en … Oewerktda?!’:
https://maisonslash.ac-page.com/wachtlijst-masterclass-herman-maes
Wed, 15 Feb 2023 - 43min - 12 - S2#7 Over eenzaamheid, village dates en co-housen als gezin // Lynn Geerinck
"It takes a village to raise a child", is wat Lynn Geerinck bij ons in de studio komt vertellen. Lynn is moeder van drie/pedagoge/auteur/pedagogisch manager. Ze heeft het met Ingrid over haar boek 'Goed omringd', hoe hyperverantwoordelijkheid leidt tot parentale burn-out en hoe de mens eigenlijk een collectieve opvoeder is. Ah, en ook over village dates en eenzaamheid als ouder en... haha, begin maar gewoon te luisteren!
Wed, 23 Nov 2022 - 51min - 11 - S2#6 Over meer buiten-tijd voor minder burn-out, naar huis moeten voor het donker en #1000UurDeDeurUit // Roosje Koninckx
De vijfde gast in onze studio is Roosje Koninckx: moeder/auteur/arbeidspsychologe/buitenmens... Ingrid en Roosje hebben het over hoe je vroeger gewoon thuis moest zijn voor het donker werd, over waarom het ook voor ouders nuttig is om meer buiten te zijn, over geen schermtijd tussen de lente en de herfst (ja, echt!), over het ontstaan van Wolvenkinderen en waarom #1000UurDeDeurUit zo belangrijk is.
Wed, 09 Nov 2022 - 37min - 10 - S2#5 De eerste 1000 dagen als papa: over een vasectomie en parentale burn-out // Arno Van de VeldeWed, 26 Oct 2022 - 40min
- 9 - S2#4 Over tienerdochters en empowerment // Vicky BuelensWed, 12 Oct 2022 - 40min
- 8 - S2#3 Zijn we te mild voor onze kinderen? // Philippe Noens
De derde gast die we dit seizoen in onze studio ontvangen is Philippe Noens: vader van vier/liefhebbende echtgenoot/pedagoog/auteur. Ingrid en Philippe hebben het over de rol van de vader in het ouderschap, over je kind niet naar The Voice sturen als het niet kan zingen en over hoe roos licht in Engeland tieners wegjaagt uit openbare plaatsen.
Wed, 28 Sep 2022 - 46min - 7 - S2#2 Tieners in huis // Anne Cornut
De tweede gast van dit seizoen is Anne Cornut: mama van vijf / ondernemer / partner / fan van reizen en wandelvakanties / fervent lezer. Als co-founder van Maison Slash is Anne geen onbekende voor Ingrid, dus dat leidde vlotjes tot een heel eerlijk, ongefilterd gesprek over de struggles van vijf tieners onder je dak, waarom Anne geen fan is van verjaardagsfeestjes en wat haar hacks zijn om de boel draaiende te houden.
Wed, 14 Sep 2022 - 48min - 6 - S2#1 Intimiteit na kinderen // Katrien Koolen
Klaar voor een nieuw seizoen van ‘KAK! Dat wist ik niet voor ik kinderen had’? De eerste gast bij Ingrid in onze gloednieuwe podcaststudio is Katrien Koolen: slashparent / mama van 2 kinderen / partner / psycholoog / relatietherapeut / megafan van Nederlandse muziek, oude auto’s en teckels.
Thu, 01 Sep 2022 - 43min - 5 - S1#4 Kak, dat wist ik niet dat Vrije Tijd er eigenlijk geen is
Wist jij op voorhand hoe weinig vrije tijd er overblijft eenmaal als je kinderen hebt? Vrije tijd. Zet die "vrije" maar tussen aanhalingstekens. En "tijd" ook. Want is dat niet ons probleem als slashparents? Hoe meer vrije tijd onze kinderen hebben, hoe minder er voor ons overschiet. En hoe vullen we vrije tijd in? En wat betekent dat eigenlijk: vrije tijd? Genoeg gesprekstof om er een podcast mee te vullen!
Sat, 07 Mar 2020 - 24min - 4 - S1#3 Kak, dat wist ik niet over PIEMELTJES en...spleet, poep...VAGINA?
In deze aflevering hebben we het over het heikele onderwerp piemels en tsja hoe zeg je dat bij meisjes? Flamoes, punina, suswatilleke of gewoon een VAGINA? En wist je dat babymeisjes al kunnen menstrueren van dag twee na de geboorte? En wat weet je over het velleke bij jongetjes? Kak, zoveel onontdekte dingen die je nog niet wist voor je kinderen had!
Wed, 22 Jan 2020 - 21min - 3 - S1#2 Kak, dat wist ik niet over SCHOOL voordat ik kinderen hadTue, 10 Dec 2019 - 33min
- 2 - S1#1 Kak, dat wist ik niet over KAK voor ik kinderen had
De allereerste officiële aflevering is de titel van onze podcast 'KAK, dat wist ik niet voor ik kinderen had' meer dan waardig. Want ja, we hebben het over kak in elke samenstelling, kleur en substantie van het woord. Slashparent Shih vertelt in de podcast over de zindelijkheidscommunicatie (elimination communication)die hij gebruikte bij hun baby's.
Tue, 29 Oct 2019 - 28min - 1 - Pilootaflevering #0 - Kak, dat wist ik niet voor ik kinderen had
“Kak, dat wist ik niet voor ik kinderen had” is een podcast voor en door slashparents, of anders gezegd voor ouders die meer zijn dan mama of papa alleen. Hier hoor je verhalen en bij tijden grappige anekdotes over leven met kinderen ... en doe je allerlei ontdekkingen die je niet wist voordat je eigen gemaakte levende creaties in huis had! Herkenbaar? Ga dan zeker eens lezen op maisonslash.be, of blijf gerust luisteren naar deze podcast.
Tue, 08 Oct 2019 - 16min
Podcast simili a <nome>
El Partidazo de COPE COPE
Herrera en COPE COPE
La Linterna COPE
Es la Mañana de Federico esRadio
La noche de Cuesta esRadio
La Trinchera de Llamas esRadio
Hondelatte Raconte Europe 1
Affaires sensibles France Inter
LEGEND Guillaume Pley
El colegio invisible OndaCero
La Rosa de los Vientos OndaCero
Les grands dossiers de l'Histoire par Franck Ferrand Radio Classique
Espacio en blanco Radio Nacional
Entrez dans l'Histoire RTL
Le grand récit RTL
Les Grosses Têtes RTL
L'Heure Du Crime RTL
Parlons-nous RTL
El Larguero SER Podcast
Nadie Sabe Nada SER Podcast
SER Historia SER Podcast
Todo Concostrina SER Podcast
Un Libro Una Hora SER Podcast
HISTORIAS DE LA HISTORIA VIVA RADIO
Altri podcast di Bambini e Famiglia
De Mutti's VTM GO
Vik & Gert Play Media | Tonny Media
Povești pentru copii Povesti pentru copii
La Grimm Académie (Histoires pour enfants) Guillaume Haubois & Studio Fantask
SPLIT VRT MAX
Bliss Stories - Maternité sans filtre Bliss Studio
Nachtwacht Luisterverhalen Ketnet
Mama wil slapen: Klaasje Meijer in gesprek met experts Mama Baas
Feit of Fabel Sterrin Smalbrugge, Lieven Scheire / Corti Media & National Geographic Junior
