Filtrar por gênero

Børsmorgen & Økonominyhetene

Børsmorgen & Økonominyhetene

Finansavisen

Børsmorgen er et talkshow fra Finansavisen som oppsummerer Oslo Børs, makroøkonomiske og politiske hendelser - hver dag. Podcasten er ledet av Marius Lorentzen, Stein Ove Haugen og Trygve Hegnar kommenterer markedet, makroøkonomiske og politiske hendelser. I tillegg inviterer vi dagsaktuelle gjester fra næringslivet i studio. På ettermiddagen oppsummerer vi alt du trenger å vite i Økonominyhetene!


Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.

3745 - Asp Data Center om kapitaljakt og Kongsberg Gruppen skuffer inn flere ordremilliarder
0:00 / 0:00
1x
  • 3745 - Asp Data Center om kapitaljakt og Kongsberg Gruppen skuffer inn flere ordremilliarder

    – Vi har sett økt trafikk til Norden siden slutten av 2010-tallet og det utkrystalliserer seg nå. Det er et skrikende behov for compute, sier Ole Fredrik Bergseth - som har vært i datasenterbransjen i over et tiår og leder nå Asp Data Center. Vi diskuterer selskapets planer, tilgang på kraft, faren for mer skatt i Norge og om det er en AI-boble.


    Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.

    Wed, 30 Sep 2026 - 38min
  • 3744 - – Johan Sverdrup-oljen får visst opp mot 150 dollar fatet

    Hva koster egentlig et fat olje om dagen? Et enkelt og vanskelig spørsmål i dagens pressede marked. Vi diskuterer Hormuz, olje og mer med Paretos oljeanalytiker Tom Erik Kristiansen.


    Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.

    Tue, 29 Sep 2026 - 15min
  • 3743 - Togstreik, Nscale risikerer dagbøter & Bessents nye rådgiver

    Mens USAs finansminister Scott Bessent sliter med stadig stigende statsrenter har han fått tak i en ny rådgiver man bør legge merke til. Aksjekommentator Karl Johan Molnes forklarer.


    Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.

    Tue, 29 Sep 2026 - 20min
  • 3742 - Rystad Energy om gassmarkedet og Anthropic-tall lekket før børsnotering

    – Det vil komme store mengder ny LNG inn i gassmarkedet hvert eneste år fremover, minner leder for råvatemarkeder i Rystad Energy, Sindre Knutsson, oss om i det europeiske gasspriser igjen er skyhøye. Han er gjest i studio for å diskutere gassmarkedet nå som vinteren er foran oss og Europa må fylle opp med naturgass, mens Iran-krigen herjer. Aksjekommentator Karl Johan Molnes har sett nærmere på lekkasjene av prospektet til AI-selskapet Anthropic før børsnoteringen.


    Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.

    Tue, 29 Sep 2026 - 39min
  • 3741 - Pelagic Credit varsler kronerullinger

    Selskapet er ikke fornøyd med kursfallet siden børsnoteringen i mars, men toppsjef Tobias Backer i skipsfinansieringsselskapet Pelagic Credit lover vekst. Det betyr også at det skal hentes inn kapital. Vi diskuterer planene.


    Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.

    Mon, 28 Sep 2026 - 8min
Mostrar mais episódios