Filtrar por género

Християнські Проповіді

Християнські Проповіді

Andriy Honcharuk

Проповіді Пастира Андрія Гончарука із Христом у центрі.

45 - Ісаї 12:1-6
0:00 / 0:00
1x
  • 45 - Ісаї 12:1-6
    Mon, 22 Apr 2024
  • 44 - Дії 13:16-41

    Дії 13:16-41, де ми маємо виголошену апостолом Павлом проповідь у синагозі Антіохії Пісідійській.

    Будучи посланими Святим Духом від громади християн Антіохії Сирійської, Павло і Варнава вже звіщали Євангеліє Ісуса Христа на острові Кіпр, а перепливши частину Середземного моря від Пафа до Пергії, піднялися в гори та ввійшли до адміністративного центру південної частини римської провінції Галатії, тобто до Антіохії, що знаходиться на території теперішньої Туреччини. І як це був звичай у Павла, спочатку вони ввійшли до місцевої синагоги, щоб перше звістити Добру Новину своїм співвітчизникам, юдеям: «А по відчитанні Закону й Пророків, старші синагоги послали до них, переказуючи: Мужі-браття, якщо маєте слово потіхи для люду, промовте! Тоді Павло встав, і давши знака рукою, промовив: Послухайте, мужі ізраїльтяни, та ви, богобійні!» (13:15-16).

    Сьогодні часто можна почути, що народ, який не знає своєї історії немає майбутнього. Чи як казав римський оратор Цицерон, що не знати про те, що відбувалося до твого народження, це бути постійною дитиною. Так для нас, українців, важливо знати і пам’ятати, що саме Україна є прямим нащадком Русі, до якої Російська Федерація ніякого етнічного, культурного та історичного стосунку немає, про це нагадує наш герб. Нам також варто пам’ятати, про що нагадує наш гімн, що ми козацького роду, якому властиве виборювання і відстоювання його незалежності. Саме в такому світлі потрібно дивитися на історію України двадцятого сторіччя, про що нагадує нам наш державний прапор.

    Справді, дуже важливо знати історію свого народу, а якщо ця історія також є історією спасіння всього людства, важливість важко перенаголосити. Через те, звертаючись до своїх співвітчизників, апостол Павло розпочинає свою проповідь Божого Слова зі короткої історії народу Ізраїлю, в якій усі благодатні Божі діла і події вели до приходу Сина Давидового, Христа Спаса:

    «Бог цих Ізраїлевих людей вибрав Собі отців наших, і підвищив народ, як він перебував у єгипетськім краї, і рукою потужною вивів їх із нього, і літ із сорок Він їх годував у пустині, а вигубивши сім народів в землі ханаанській, поділив жеребком їхню землю між ними, майже що по чотириста й п'ятидесяти роках» (17-20).

    В історії спасіння Ізраїлю, що також і нашого спасіння, діє тільки Бог. Це Бог вибрав, підвищив, вивів, годував, вигубив сім народів, дав спадщину. 450 років – це 400 років в Єгипті, 40 років у пустелі, та 10 в Ханаані до завершення розподілу землі.

    «Після того аж до Самуїла пророка Він їм суддів давав. А потім забажали царя, і Бог дав їм Саула, сина Кісового, мужа з Веніяминового племени, на чотири десятки років. А його віддаливши, поставив царем їм Давида, про якого й сказав, засвідчуючи: Знайшов Я Давида, сина Єссеєвого, чоловіка за серцем Своїм, що всю волю Мою він виконувати буде» (20-22).

    Ізраїль не знищив усіх поганських народів на Обіцяній Землі, як того наказував Бог. Результатом цього був постійний неспокій та численні конфлікти між Божим народом і поганами, які його оточували. У ці важкі часи Бог давав Своєму народові суддів. Це не були люди, які вирішували судові справи, але обдаровані духовно і фізично чоловіки і жінки, які допомагали Ізраїлю перемагати ворогів. Останнім таким суддею від часів Мойсея був Самуїл. Хоча Самуїл виконував своє служіння добре і мудро, непокірний народ захотів царя. Саул був царем, якого вподобали собі люди. Давид був царем за вподобанням Божого серця.

    Продовження в аудіо...

    Mon, 22 Apr 2024
  • 43 - Луки 24:30-31

    «І ото, коли сів Він із ними до столу, то взяв хліб, поблагословив, і, ламаючи, їм подавав... Тоді очі відкрилися їм, і пізнали Його. Але Він став для них невидимий...» (Лк.24:30-31).

    Так закінчився для двох учнів перший день тижня, день Воскресіння їхнього Господа Ісуса Христа.

    Майже рік назад для п’яти тисяч чоловіків, не рахуючи жінок і дітей, день також йшов до завершення. А після слухання про Боже Царство і зцілення хворих до Ісуса підійшли дванадцятеро та й сказали Йому: «Відпусти вже людей, нехай вони йдуть у довколишні села й оселі спочити й здобути поживи, бо ми тут у місці безлюдному!» (Лк.9:12). «І сказав Він до учнів Своїх: Розсадіть їх рядами по п'ятидесяти. І зробили отак, і всіх їх розсадили. І Він узяв п'ять хлібів та дві рибі, споглянув на небо, поблагословив їх, і поламав, і дав учням, щоб клали народові. І всі їли й наситились! А з кусків позосталих зібрали дванадцять кошів» (Лк.9:14-17).

    Трохи згодом, будучи на самоті зі Своїми учнями, Ісус запитав їх: «За кого Мене люди вважають? Вони ж відповіли та сказали: За Івана Христителя, а ті за Іллю, а інші, що воскрес один із давніх пророків. А Він запитав їх: А ви за кого Мене маєте? Петро ж відповів та сказав: За Христа Божого! Він же їм заказав, і звелів не казати нікому про це. І сказав Він: Синові Людському треба багато страждати, і Його відцураються старші, і первосвященики, і книжники, і буде Він убитий, але третього дня Він воскресне!» (Лк.9:18-22).

    Коли ж це пророцтво про Сина Людського вже виповнилося, саме того ж дня, двоє учнів ідуть із Єрусалиму до села Еммаус. По дорозі вони розмовляють між собою. Ось до них підходить Незнайомець. І не даючи Себе впізнати, запитує їх: «Що за речі такі, що про них між собою в дорозі міркуєте, і чого ви сумні? І озвався один, йому ймення Клеопа, та й промовив до Нього: Ти хіба тут у Єрусалимі єдиний захожий, що не знає, що сталося в нім цими днями? І спитався Він їх: Що таке? А вони розповіли Йому: Про Ісуса Назарянина, що Пророк був, могутній у ділі й у слові перед Богом і всім народом. Як первосвященики й наша старшина Його віддали на суд смертний, і Його розп'яли... А ми сподівались були, що Це Той, що має Ізраїля визволити. І до того, оце третій день вже сьогодні, як усе оте сталося... А дехто з наших жінок, що рано були коло гробу, нас здивували: вони тіла Його не знайшли, та й вернулися й оповідали, що бачили й з'явлення Анголів, які кажуть, що живий Він... І пішли дехто з наших до гробу, і знайшли так, як казали й жінки; та Його не побачили...» (Лк.24:17-24).

    Чи не нагадують ці двоє учнів багатьох з нас? Ніби всі про все знають. Знають, що Божий Син стався людиною, що Він страждав, помер на хресті, був похований та воскрес на третій день. Більшість навіть вітають один одного: «Христос воскрес! Воістину воскрес!». Проте, як усе це стосується їх особисто, залишається для них закритим, подібно до цих двох учнів, що йшли з Єрусалиму в Еммаус.

    Вони знали Його як Ісуса Назарянина, котрий на початку Свого публічного служіння читав про Себе в синагозі міста Назарет від пророка Ісаї: «На Мені Дух Господній, бо Мене Він помазав, щоб Добру Новину звіщати вбогим. Послав Він Мене проповідувати полоненим визволення, а незрячим прозріння, відпустити на волю помучених, щоб проповідувати рік Господнього змилування» (Лк.4:18-19). Вони визнавали Його за Пророка могутнього в ділі та слові, Пророка, про якого писав Мойсей: «Пророка з-посеред тебе, з братів твоїх, Такого, як я, поставить тобі Господь, Бог твій, Його будете слухати» (5М.18:15). Вони мали навіть на Нього якісь месіанські сподівання, які мали відповідати Божому плану визволення Ізраїлю, бо ходив Він «перед Богом і всім народом».

    Продовження в аудіо...

    Mon, 08 Apr 2024
  • 42 - Івана 20:1-10 - Господнє Воскресіння!

    «А дня першого в тижні, рано вранці, як ще темно було, прийшла Марія Магдалина до гробу, та й бачить, що камінь від гробу відвалений. Тож біжить вона та й прибуває до Симона Петра, та до другого учня, що Ісус його любив, та й каже до них: Взяли Господа з гробу, і ми не знаємо, де поклали Його! Тоді вийшов Петро й другий учень, і до гробу пішли. Вони ж бігли обидва укупі, але другий той учень попереду біг, хутчіш від Петра, і перший до гробу прибув. І, нахилившися, бачить лежить плащаниця... Але він не ввійшов. Прибуває і Симон Петро, що слідком за ним біг, і входить до гробу, і плащаницю оглядає, що лежала, і хустка, що була на Його голові, лежить не з плащаницею, але осторонь, згорнена, в іншому місці... Тоді ж увійшов й інший учень, що перший до гробу прибув, і побачив, і ввірував. Бо ще не розуміли з Писання вони, що Він має воскреснути з мертвих. І учні вернулися знову до себе» (Ів.20:1-10).

    Чому ми боїмося смерті?

    Марія боялась… Її Ісус мертвий… Вона не лише втратила дорогого їй друга, але й усю надію на спасіння. Рано вранці, першого дня тижня, Марія йде до Ісусового гробу. Не доходячи до місця, вона “бачить, що камінь від гробу відвалений.” Зі страхом Марія біжить назад до Єрусалиму, щоб сказати Петрові та Іванові цю жахливу новину: “Взяли Господа з гробу, і ми не знаємо, де поклали Його!” Вона не розуміла, що означає порожня могила. Налякана, Марія бачила лише смерть.

    Ми пізнаємо чи коштуємо смерть різними способами. Когось смерть лякає невідомістю потойбіччя. Ми часто боїмося того, чого не знаємо, чи чого не бачили. Смерть лякає, бо вона веде до невідомого. Смерть також лякає, бо вона часто болюча, і не лише для помираючого, але й для залишеного… Жінка помирає від хвороби, плин якої швидкий або повільний. Чоловік гине раптово на війні чи у якійсь трощі. Як би не приходила смерть, вона робить це несподівано. Ми не так часто готові до смерті. Ми боїмося смерті і не хочемо мати з нею справи. Помираючі змушують нас думати про нашу смертність. Це не ті думки, якими ми хотіли б себе розважити.

    Деякі люди не лякаються смерті. Вони розглядають її як перехід у небуття. Це просто кінець, чогось іншого поза цим не варто чекати. Таким є природний плин усього живого. Марно знайти якийсь зміст чи то в смерті, чи то в житті. Ми – це просто біологічні процеси випадкового матеріалу випадкового світу. Ми живемо, трудимось і помираємо. Це все.

    Однак, для більшості з нас смерть представляє втрату, найболючішу з усіх втрат. Смерть забирає в нас найближчих. Вона розділяє нас від тих, хто наповнюють наше життя. Смерть залишає нас самотніми. Перед обличчям смерті – ми немічні та безпорадні. Медичні досягнення можуть допомогти у лікуванні хвороби чи у подовженні життя, проте смерть залишається кінцем.

    Як би ми не розглядали смерть, кожен з нас зустрінеться з нею. Ніхто не застрахований від неї. Однак те, що багато не знають, це те, що фізична смерть є лише блідим образом значно глибшої та серйознішої смерті. Всі ми за природою мертві перед Богом. Наше тлінне існування знаходиться у гострому контрасті до того життя, чим є сам Бог і що Він бажає нам дати. Бог – це життя, Він живий. Лише Бог Сам по Собі є, і Він є поза всього іншого. Усе інше отримує своє існування, своє життя, від Нього. Він - “живий Бог.” Усі інші “боги,” які зовсім не боги, є лише ідолами.

    Лише у світлі Божого життя ми можемо справді зрозуміти нашу смерть. Наша смерть, що вкорінена в Адамовому гріху, є спільним спадком всього людства. Вона перечить Божому життю. Бог створив нас жити, вдихнувши в нас життя … Проте ми повстали. Ми відкинули Його слово. Ми вибрали смерть. Ми вибрали гріх. Саме тому наша смерть – це так серйозно. Хіба це вже так дивно, що ми боїмося? Хіба дивно, що ми не знаходимо ніякого змісту в смерті? Це вже не дивно, що наші скорботи такі глибокі. Смерть лякає! Вона беззмістовна! Вона приносить нам нескінченні скорботи!

    Продовження в аудіо...

    Thu, 04 Apr 2024
  • 41 - Марка 11:1-10 - Ягня на осляті

    «І коли вони наблизились до Єрусалиму, до Вітфагії й Віфанії, на Оливній горі, тоді Він посилає двох учнів Своїх, і каже до них: Ідіть у село, яке перед вами, і, входячи в нього, ви знайдете зараз прив'язане осля, що на нього ніхто ще з людей не сідав. Відв'яжіть його, і приведіть. Коли ж скаже хто вам: Що це ви робите? відкажіть: Господь потребує його, і відішле його сюди зараз. І вони відійшли, і знайшли те осля, що прив'язане коло воріт із надвору було при дорозі, і відв'язали його. А деякі з тих, що стояли там, сказали до них: Що ви робите? Пощо осля ви відв'язуєте? Вони ж їм відказали, як звелів їм Ісус, і відпущено їх. І вони привели до Ісуса осля, і поклали на нього плащі свої, а Він сів на нього. Багато ж народу стелили одежу свою по дорозі, а інші стелили дорогою зелень, натяту в полях. А ті, що йшли перед Ним і позаду, викрикували: Осанна! Благословенний, хто йде у Господнє Ім'я! Благословенне Царство, що надходить, Отця нашого Давида! Осанна на висоті!» (Мк.11:1-10).

    Цей день відомий як Вербна чи Пальмова неділя, початок Святого чи Страсного тижня. Від початку Свого публічного служіння Ісус не вперше приходить до Єрусалиму. Євангеліє від Івана згадує щонайменше чотири випадки перебування Ісуса в Місті Миру до Вербної неділі. Проте це було Його останнє прибуття і Він знав, що Його там чекало.

    Щонайменше тричі Ісус казав Своїм учням по дорозі до Єрусалиму: «Оце в Єрусалим ми йдемо, і первосвященикам і книжникам виданий буде Син Людський, і засудять на смерть Його, і поганам Його видадуть, і насміхатися будуть із Нього, і будуть плювати на Нього, і будуть Його бичувати, і вб'ють, але третього дня Він воскресне!» (Мк.10:33-34).

    Отже, Він йде, будучи готовим виконувати волю Свого Отця і викупити людство через Його страждання і смерть. Учні визнали Його за Христа, хоча ще повністю не розуміли, що це означає. В Єрихоні Вартимей звертався до Нього як до Сина Давидового. Інші називали Його Сином Божим. Те, що відбувалося в ту неділю, учні зрозуміють вже після Його вознесіння, а більшість людей аж після П’ятидесятниці.

    Прийшовши на Оливну гору, що поблизу Вітфагії й Віфанії, Ісус посилає двох учнів до найближчого села за ослям. Якщо хтось питатиме їх, для чого вони відв’язують осля, то вони мали казати, що його потребує Господь і незабаром Він поверне його. Все відбулося саме так, як казав Ісус. Що наголошувало на божественності Останнього і чудесному плину самої події. Те, що власники осляти дозволили учням узяти осля і його матір, означало, що вони знали Ісуса і довіряли Йому. Безперечно, їм було відомо про багато чудес, учинених Господом, зокрема про останнє чудо – воскресіння Лазаря.

    Той факт про «осля, що на нього ніхто ще з людей не сідав» вказував на його використання для священної обрядової цілі. Що могло бути більш священним, ніж увезення Агнця Божого до Єрусалиму для принесення Його в жертву? Хіба пророк Захарій не проголошував ще 500 років назад про це: «Радій вельми, о дочко Сіону, веселись, дочко Єрусалиму! Ось Цар твій до тебе гряде, справедливий і повний спасіння, покірний, і їде на ослі, і на молодім віслюкові, сині ослиці» (9:9)?

    Ягня на осляті. Таке побачиш не часто, можливо в цирку, хоча навіть там такого не буде. За чотири дні до Пасхи євреї мали вибрати ягня в жертву, ягня безвадне. Було багато молодих безвадних ягнят, проте лише одне було справді без вади, чисте, досконале, без гріха. І це одне Ягня їде на осляті. А як щодо всіх тих багатьох ягнят, яких приносили у жертву за всі часи Старого Заповіту? Вони мали лише тоді якесь значення, якщо вказували на те одне Ягня, що їде на осляті.

    Продовження в аудіо...

    Thu, 04 Apr 2024
Mostrar más episodios