Filtra per genere

Barış Özcan ile 111 Hz

Barış Özcan ile 111 Hz

Podbee Media

Öyle hikayeler vardır ki onları sadece dinleyerek anlayabilirsiniz. Barış Özcan, sanat, tasarım ve teknoloji dünyasından en sıradışı hikayeleri paylaştığı "111 Hz" ile sizleri eşsiz bir işitsel yolculuğa davet ediyor. Kulaklıklarınızı takın ve yepyeni bir deneyime hazır olun.


140 - 135 - Kervanlardan Akıllı Teknolojilere
0:00 / 0:00
1x
 • 140 - 135 - Kervanlardan Akıllı Teknolojilere

  İnsanlık ne zamandan beri ticaret yapıyor, bunun için hangi yolları kullanıyor, değişen alışveriş alışkanlıkları ve teknolojik gelişmeler dünyayı nasıl etkiliyor? Yeni teknolojiler bugünümüzü ne kadar şekillendiriyor? Peki gelecekte bizi neler bekliyor? 111 Hz'in bu bölümünde uzun bir yolculuğa çıkıyoruz. Kervanlarla başladığımız yolculuğumuzu akıllı teknolojilerle sürdürüp, çiplerle noktalıyoruz. Bu yolculuk esnasında geçmişten geleceğe teknolojinin dönüşümüne de şahitlik ediyoruz. Sunan: Barış Özcan Hazırlayan: Kevser Yağcı Biçici Ses Tasarım ve Kurgu: Metin Bozkurt Yapımcı: Podbee Media Bu bölüm Vodafone Business hakkında reklam içerir. Vodafone Business hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz. See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.

  Mon, 10 Jun 2024 - 18min
 • 139 - 134 - Nasıl Kanıyoruz: Dolandırıcılığın ABC'si

  Bir insanın başka bir insanı kandırıp, onun üzerinden kazanç elde etmesi çok eski zamanlara dayanıyor. Dünyanın her yerinde, her zaman daha iyisini kazanmak için elindekini riske atan kişiler var. Peki neden? Her şey bu kadar açıkken, nasıl kanıyoruz dolandırıcılara? Diğer taraftan dolandıran kişi neden dolandırmaya doyamıyor? 111 Hz'in bu bölümünde hiç gündemden düşmeyen dolandırıcılık meselesinin temeline iniyoruz. Dolandıranın ve dolandırılanın psikolojisini inceliyoruz. Sunan: Barış Özcan Hazırlayan: Hazal Beril Çam Ses Tasarım ve Kurgu: Metin Bozkurt Yapımcı: Podbee Media ------- Podbee Sunar ------- See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.

  Mon, 03 Jun 2024 - 21min
 • 138 - 133 - Normal Biri de Lider Olabilir: Jürgen Klopp Etkisi

  Geçtiğimiz hafta Liverpool'daki teknik direktörlük görevinden ayrılan Jürgen Klopp'un vedası, güzel ve enteresan bir hikayeyi de ortaya çıkarttı. Kendi deyimiyle "sadece normal birisi" olan Klopp'un yaşam felsefesi ve insan ilişkileri üzerindeki marifeti, onu iyi bir lider kılıyor. Peki normal birisi iyi bir lider olabilir mi, yoksa bunun için üst düzey şeyler yapmak mı gerekir? 111 Hz'in yeni bölümünde bu sorunun cevabını arıyor, Klopp'un Liverpool macerası üzerinden farklı bir liderlik tanımlamasını inceliyoruz. Sunan: Barış Özcan Hazırlayan: Özgür Yılgür Ses Tasarım ve Kurgu: Metin Bozkurt Yapımcı: Podbee Media ------- Podbee Sunar ------- See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.

  Mon, 27 May 2024 - 21min
 • 137 - 132 - Gerçekçi İnsanlar Daha mı Üzgün?

  “Büyüklük sanrıları”, genellikle çeşitli psikolojik rahatsızlıkların semptomu olarak görülebilen, gerçeklikle bağın tamamen koptuğu patolojik bir durum. Peki ya gerçekliğin ne olduğunu nasıl biliyoruz? Karamsar görünen durumlarda sanrılara sığınmak sağlıklı bir baş etme yöntemi mi, yoksa bir kaçış mı? 111 Hz’in bu bölümünde toz pembe gözlüklerimizi takıp bulutlara doğru uçuyor ve anlam arayışımıza farklı bir perspektiften bakıyoruz. Sunan: Barış Özcan Hazırlayan: Gülşah Dim Ses Tasarım ve Kurgu: Metin Bozkurt Yapımcı: Podbee Media ------- Podbee Sunar ------- See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.

  Mon, 20 May 2024 - 22min
 • 136 - 131 - Belki de Molaya İhtiyacın Vardır!

  Rutinler bizim gelişmemizi sağlayan alışkanlıklar olslar da zamanla monotonluğa dönüşmek gibi bir riski de barındırıyorlar. 111 Hz'in bu bölümünde rutin ve monotonluk kavramları üzerine konuşuyoruz. Monotonlaşan alışkanlıkların nasıl zararları olduğu üzerine odaklanıyoruz. Sunan: Barış Özcan Hazırlayan: Kevser Yağcı Biçici Ses Tasarım ve Kurgu: Metin Bozkurt Yapımcı: Podbee Media ------- Podbee Sunar ------- See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.

  Mon, 13 May 2024 - 20min
Mostra altri episodi