Filtra per genere

Barış Özcan ile 111 Hz

Barış Özcan ile 111 Hz

Podbee Media

Öyle hikayeler vardır ki onları sadece dinleyerek anlayabilirsiniz. Barış Özcan, sanat, tasarım ve teknoloji dünyasından en sıradışı hikayeleri paylaştığı "111 Hz" ile sizleri eşsiz bir işitsel yolculuğa davet ediyor. Kulaklıklarınızı takın ve yepyeni bir deneyime hazır olun.


97 - 96 - İşitsel Bir Pusula: Binaural Deneyimi
0:00 / 0:00
1x
 • 97 - 96 - İşitsel Bir Pusula: Binaural Deneyimi

  111 Hz'te bu hafta işitsel sürecimizde yaşananları İşitsel Pusula bölümümüzle yeniden hatırlıyoruz. Duymak, çoğumuzun günlük hayatta değerini yeterince bilemediği, fazlasıyla alışık olduğumuz bir olay. Ancak duymak, karmaşık süreçleriyle bir mucize de aynı zamanda. Bu bölümde duyma sürecimizde yaşananları takip edeceğiz. Bu eylemi gerçekleştirirken ortaya çıkan mucizelere tanık olacağız. Sunan: Barış Özcan Hazırlayan: Berkant Gültekin Ses Tasarım ve Kurgu: Metin Bozkurt Yapımcı: Podbee Media ------- Podbee Sunar ------- Bu podcast Salus hakkında reklam içerir. Sağlığınıza gereken önemi Salus'la verin. Psikolog, fizyoterapist ve diyetisyenlerle görüşüp, içerik dünyasını keşfetmek için buradan Salus’un websitesini ziyaret edebilirsin. TERAPI10 koduyla %10 indirimden hemen faydalanmak için şimdi buradan app’i indirebilirsin. Bu podcast Disney+ hakkında reklam içerir. See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.

  Mon, 25 Sep 2023 - 17min
 • 96 - 95 - Sofranın İlker Gümüşoluk ile Tadı Var

  Yemek yemek sadece yaşamak için yaptığımız bir şey değil. Mesela sofralar... Tarih boyunca insanların bir araya geldiği, sosyalleştiği, tartıştığı, anılarını ya da kayıplarını andığı bir ortam oldu. Biz de bu bölümde sofrada olmanın verdiği tat üzerine konuşuyoruz. Konuğumuz İlker Gümüşoluk ile yemek kültürü ve sofra anıları ekseninde keyifli bir sohbete dalıyoruz. Sunan: Barış Özcan Hazırlayan: Özgür Yılgür Ses Tasarım ve Kurgu: Metin Bozkurt Yapımcı: Podbee Media Bu podcast Arçelik hakkında reklam içerir. Arçelik Tadı Var Otomatik Yoğurt & Kefir Yapma Makinesi hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız. See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.

  Fri, 22 Sep 2023 - 32min
 • 95 - 94 - Yeni Alışkanlıklara Doğru Pedal Çevirmek

  Bisiklet sürmek maceracı, özgür ve çevreci bir ruha sahip olmamızı da sağlıyor. Peki iki teker üzerindeki bu serüvenimiz nasıl başladı? 111 Hz'in yeni bölümünde bisikletin geçmişine odaklanıyoruz. Bununla beraber yeni alışkanlıklar edinmenin de izini sürüyoruz. Sunan: Barış Özcan Hazırlayan: Hazal Beril Çam Ses Tasarımı: Metin Bozkurt Yapımcı: Podbee Media ----------------------- Bu podcast Decathlon hakkında reklam içerir. Şehre döndüğümüz bu günlerde, bisiklete binme alışkanlığı edinebilmek için aradığınız her şeyi Decathlon'da bulabilirsiniz. Elektrikli, katlanabilir, dağ ve yol gibi birçok farklı bisiklet seçeneğinin yanı sıra pedal çevirirken güvenliğinizi sağlayacak aksesuarlara da buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.

  Mon, 18 Sep 2023 - 21min
 • 94 - 93 - Duygular Çarkı

  Hepimiz yaşadıklarımızdan, farklı hislere kapılabiliyoruz. Duygular da insanlar gibi karmaşık ve çeşitli olabiliyor. Bu çeşitlilik farklı kültürlerde ve dillerde insanın kendi duygularını anlamlandırma çabasıyla daha da zenginleşiyor. Bu bölümde dünyanın farklı yerlerini ve kültürlerini ziyaret ederek, bazı duyguların hikayesi üzerine konuşuyoruz. Sunan: Barış Özcan Hazırlayan: İpek Turgay Tan Ses Tasarımı: Batuhan Kösegil Yapımcı: Podbee Media ------- Podbee Sunar ------- Bu podcast Salus hakkında reklam içerir. Sağlığınıza gereken önemi Salus'la verin. Psikolog, fizyoterapist ve diyetisyenlerle görüşüp, içerik dünyasını keşfetmek için buradan Salus’un websitesini ziyaret edebilirsin. TERAPI10 koduyla %10 indirimden hemen faydalanmak için şimdi buradan app’i indirebilirsin. Bu podcast Disney+ hakkında reklam içerir. See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.

  Mon, 11 Sep 2023 - 24min
 • 93 - 92 - Hayat Bir Rol Yapma Oyunu Olabilir Mi?

  Sosyal yaşamda herkesin farklı bir var olma yöntemi var. Kimisi olduğu gibi görünürken, kimisi de yeni rollere bürünüyor. Bu bölümde günlük hayatta kendine farklı roller biçen bireylerin üzerine düşünüyoruz. Erving Goffman'ın kuramları üzerinden benlik kavramına farklı bir bakış atıyoruz. Sunan: Barış Özcan Hazırlayan: Özgür Yılgür Ses Tasarımı: Batuhan Kösegil Yapımcı: Podbee Media ------- Podbee Sunar ------- Bu podcast Salus hakkında reklam içerir. Sağlığınıza gereken önemi Salus'la verin. Psikolog, fizyoterapist ve diyetisyenlerle görüşüp, içerik dünyasını keşfetmek için buradan Salus’un websitesini ziyaret edebilirsin. TERAPI10 koduyla %10 indirimden hemen faydalanmak için şimdi buradan app’i indirebilirsin. Bu podcast TAKK hakkında reklam içerir. Günlük kişisel bakımını TAKK’a bırak. Çünkü TAKK, senin için gerçekten önemli olan şeylere odaklanırken hayatındaki seçenek karmaşasını filtrelemene yardımcı olur. Buradan TAKK’ı keşfedebilirsin. Bu podcast techcareer.net hakkında reklam içerir.  Ücretsiz bootcamplere katılmak, eğitimlerle seviye atlamak veya teknoloji alanında iş bulmak istiyorsan, hemen şimdi buradan techcareer.net’e üye ol, kariyerini yükselt. See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.

  Mon, 04 Sep 2023 - 14min
Mostra altri episodi