Filtra per genere

Sesli Kitap Emekçileri

Sesli Kitap Emekçileri

Şaban Demir

👆🏻☝🏻TAKİP EDELİM… Destek: https://www.patreon.com/join/kitapsesli? Mail: Sbndmr072@gmail.com inst@ sabandemirs

25 - İlber ORTAYLI - Bir Ömür Nasıl Yaşanır? (1.Bölüm)
0:00 / 0:00
1x
 • 25 - İlber ORTAYLI - Bir Ömür Nasıl Yaşanır? (1.Bölüm)

  Cesur olun. Kendinizi rahat hissettiğiniz alanın dışında pencereler açın. Farklı dünyalarla ancak böyle tanışırsınız. Ben hep yerimde dursaydım, dünyamı değiştirecek insanları aramasaydım, bugün tanıdığınız ben olmazdım. Bir insanın bittiği an, miskinliğe esir olduğu andır. İnsan, konforundan vazgeçmeyi göze almalıdır. Kendi dünyasını yerinden kendisi oynatmalıdır.*

  Sun, 07 Aug 2022 - 48min
 • 24 - William SHAKESPEARE - Kaybettiğin Yerde Bekleme (şiir)

  Şiir

  Sun, 24 Jul 2022 - 02min
 • 23 - GOGOL - Palto (1.bölüm)

  Rus gerçekçilerini kast ederek: “Hepimiz Gogol’ün Palto’sundan çıktık.” dediği rivayet ediliyor Dostoyevski’nin. Gogol’ün mizahı, Dostoyevski’nin acıya olan derin bağlılığı ve Tolstoy’un kusursuzluğuyla devam ediyor Rus edebiyatında. Hikâyedeki mizah, ızdırabın kendisinden, hayatın gerçeğinden geliyor. Kendimizle hiç ilgisi olmayan konularda özveriyle çalışmak için her sabah erkenden uyanıp gittiğimiz işyerlerinde “sıradan” görünebilmek adına satın aldığımız takım elbiseler ve bunun hüzünlü gülünçlüğü aşkına, iyi okumalar diliyoruz. Çünkü bizler, Rus gerçekçilerinin aksine, hala Gogol’ün Palto’sunun içindeyiz.

  Wed, 20 Jul 2022 - 44min
 • 22 - Sherlock HOLMES - Emekli Boyacı

  Bir Sherlock klasiği…

  Mon, 11 Jul 2022 - 29min
 • 21 - Franz KAFKA - Babaya Mektup

  Kafka, suçlayıcı bir tonla hafif bir ironinin birbirine karıştığı mektubunda, babası tarafından kabul görme talebini dillendirir. Aslında babasıyla arasındaki yabancılaşma ve iletişimsizliği, yapıtlarının çoğunda kendine mesele edindiği daha geniş kapsamlı varoluşsal bir açmazın parçası olarak görüyordu. Yazar evliliğe ve yetişkin bir erkek olmaya hazırlanan Georg Bendemann adlı karakterinin babası tarafından ölüme mahkûm edildiği Yargı adlı öyküsünde olduğu gibi, evlenememesinden ve yetişkin olamamasından babasını sorumlu tutuyordu.

  Sun, 10 Jul 2022 - 18min
Mostra altri episodi