Nach Genre filtern

Vinohradská 12

Vinohradská 12

Český rozhlas

Nestíháte sledovat nové události? Noviny a sociální sítě jsou plné jmen a fotek a vy nevíte proč? Zpravodajský podcast Českého rozhlasu Vinohradská 12 vysvětlí aktuální témata v souvislostech. Najdete také na našem zpravodajském webu iRozhlas.cz, v mobilní aplikaci mujRozhlas a v dalších podcastových aplikacích.

Všechny díly podcastu Vinohradská 12 můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

1279 - Vzestup Hamásu (díl II.): Varovné signály
0:00 / 0:00
1x
 • 1279 - Vzestup Hamásu (díl II.): Varovné signály

  Zatímco oči všech byly v 80. letech upřené na Organizaci pro osvobození Palestiny, v Pásmu Gazy pomalu zapustila kořeny tehdy malá islamistická skupina. Pod vedením Jahji Sinvára ale rostla a rostla, až se z ní nakonec stala vražedná teroristická organizace. Tohle je její příběh. Vydal ho magazín Der Spiegel. Díl druhý – Varovné signály. Čte Matěj Skalický.

  Tue, 20 Feb 2024 - 20min
 • 1278 - Vzestup Hamásu (díl I.): Začalo to v Gaze

  Zatímco oči všech byly v 80. letech upřené na Organizaci pro osvobození Palestiny, v Pásmu Gazy pomalu zapustila kořeny tehdy malá islamistická skupina. Pod vedením Jahji Sinvára ale rostla a rostla, až se z ní nakonec stala vražedná teroristická organizace. Tohle je její příběh. Vydal ho magazín Der Spiegel. Díl první – Začalo to v Gaze. Čte Matěj Skalický.

  Mon, 19 Feb 2024 - 20min
 • 1277 - Speciál: Smrt Navalného

  Krutá rána pro ruskou opozici. Největší kritik Putinova režimu Alexej Navalnyj je po smrti. Tvrdí Moskva. Co se stalo? A co to znamená pro budoucnost ruské opozice? Na to ve speciálním vydání Vinohradské 12 odpovídá Josef Pazderka, šéfredaktor Českého rozhlasu Plus a spoluautor podcastu Na Východ.

  Fri, 16 Feb 2024 - 19min
 • 1276 - Proč Česko provádí chemické kastrace

  Chemická kastrace mužů s mentálním postižením. Týdeník Respekt už před časem pátral po tom, proč čeští sexuologové nadále předepisují lék Androcur, který může mít velmi výrazné vedlejší účinky. V roce 2022 ho podle dat ÚZIS vyžádaných Respektem dostalo skoro 650 lidí s diagnózou mentální retardace. Téma pro autora textu Petra Třešňáka, jinak také předsedu spolku Děti úplňku, a Petra Eisnera, sociálního pedagoga organizace Nebuď na nule. Ptá se Matěj Skalický.

  Fri, 16 Feb 2024 - 21min
 • 1275 - Zima bez zimy. Zvykejme si

  Zima v zimě. Proč už není taková, jako jsme byli zvyklí? Znamená to, že biatlon se už v Česku navždy pojede jen na technickém sněhu? A jak teplo bude v zimě za pět, za deset let. Téma pro Aleše Fardu, klimatologa Ústavu výzkumu globální změny Akademie věd. Ptá se Matěj Skalický.

  Thu, 15 Feb 2024 - 20min
Weitere Folgen anzeigen