Nach Genre filtern
De 7

- 1327 - Hoe Belgisch radium miljoenen kankerpatiënten kan helpen | Ice Ice Amy | Chinese koersfietsen | Design Museum Gent
De voorbije jaren is uit onderzoek gebleken dat radium een wondermiddel kan zijn voor kankerpatiënten. België is het enige land ter wereld dat nog een grote voorraad radium heeft. Hoe komt dat? En wat gaan we ermee doen? Dat legt De Tijd-journaliste Stephanie De Smedt uit.
Het academiejaar is deze week begonnen en er zijn dit jaar een recordaantal student-zelfstandigen. Hoe combineer je een studie met het oprichten van een eigen zaak? We vragen het aan Amélie Cobbaert van het snelgroeiende ijsmerk Ice Ice Amy.
Op zaterdag 3 oktober gaat het vernieuwde Design Museum in Gent weer open. Er is vier jaar gewerkt om het museum grondig te vernieuwen en An Bogaerts, hoofdredacteur van Sabato, ging al eens kijken naar het resultaat.
Chinese fietsen zijn aan een opmars bezig: zowel bij liefhebbers als bij de profs. Ze zijn vaak goedkoper dan de traditionele Europese en Amerikaanse fietsmerken, maar zijn ze ook even goed? Dat is De Tijd-journalist Pieter Verlee gaan testen voor 'De 5 zoekt het uit'.
Host: Erwin Deckers
Gasten: Amélie Cobbaert, Stephanie De Smedt, An Bogaerts en Pieter Verlee
Chef Weekend: Sofie Vanlommel
Productie: Lara Droessaert en Karel Dierickx
See omnystudio.com/listener for privacy information.
Fri, 25 Sep 2026 - 1326 - 25/09 | Hogere belasting op tweede verblijven op tafel | 'Techbedrijf Odoo is nu 10 miljard waard' | Gefortuneerde families schakelen over van private equity naar gewone aandelen
Vanochtend in De 7, onder meer:
Er ligt een extra belasting op tweede verblijven op de federale regeringstafel. Hoeveel kans maakt dat?
Het Waalse techbedrijf Odoo is nu 10 miljard euro waard. Dat heeft de CEO gezegd bij de start van z'n jaarlijkse bedrijfsfeest, wat - geloof het of niet - een van de grootste techevents is in Europa.
Gefortuneerde families schakelen in masaal over van beleggingen in privé-bedrijven naar gewone beursgenoteerde aandelen. Waarom doen ze dat?
Host: Roan Van Eyck
Productie: Joris VanderpoortenSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Fri, 25 Sep 2026 - 1325 - 24/09 | Warrantenbonussen plots dubbel zo populair | VS en China verlengen handelsbestand aan begin Trump-Xi-top | Meta's Muse blijft beurzen dooreenschudden, maar nu anders
Vanochtend in De 7, onder meer:
De warrantenbonus is op één jaar tijd dubbel zo populair geworden. Het is niet meer enkel iets voor het management. Van waar die plotse opmars? En wat is zo'n warrant ook alweer?
De VS en China verlengen hun handelsbestand met 2 maanden. Dat maken ze bekend aan de vooravond van de top tussen presidenten Trump en Xi. Wat kunnen we daar verder dan nog van verwachten?
Nu Muse, de nieuwe AI-assistent van Meta, prijsvergelijken en abonnementswitchen makkelijker dan ooit zal maken, dumpen beleggers aandelen van bedrijven met dure contracten. Van banken over telecombedrijven tot reisplatforms.
Host: Roan Van Eyck
Lees De Belegger voor maar 1 euro!
Productie: Lore AllegaertSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Thu, 24 Sep 2026 - 1324 - 23/09 | Nieuwe RIZIV-rapporten zullen artsen vergelijken | Vlaamse regering overweegt duurdere dienstencheques | Muse van Meta zorgt voor verse AI-beursgekte
Vanochtend in De 7, onder meer:
Artsen en ziekenhuizen zullen binnenkort kunnen zien hoe hun zorg afwijkt van die van collega’s. Da's een maatregel tegen onnodige behandelingen. Gaat dat werken?
In haar zoektocht naar miljarden viseert de Vlaamse regering opnieuw dienstencheques. Die zouden opnieuw duurder worden en volgens sommigen is dat de logica zelve.
Techreus Meta zorgt met z'n nieuwe artificiële assistentMuse voor verse AI-gekte op de beurzen. Waarin verschilt Muse van ChatGPT en de rest? En is al dat enthousiasme terecht?
Host: Roan Van Eyck
Vragen over de Vlaamse gasexit of de recordprijzen aan de pomp? Chat woensdag om 12 uur met onze energie-experts
Productie: Lore AllegaertSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Wed, 23 Sep 2026 - 1323 - 22/09 | Bedrijven langer in ongewisse over groene belastingkorting | Meer buitenlandse studenten ondanks hogere studiegelden | Leuvense start-up haalt $21 miljoen op met AI voor rekruteerders
Vanochtend in De 7, onder meer:
Bedrijven zullen nog minstens een jaar in het ongewisse blijven over hun groene belastingkorting. Krijgen ze die of niet? Waarschijnlijk komt er pas volgend jaar uitsluitsel.
Ons hoger onderwijs blijft alsmaar meer buitenlandse studenten aantrekken, ondanks de fors verhoogde studiegelden. Is dat goed nieuws of slecht nieuws?
Een Leuvense start-up die het werk van rekruteerders boost met AI haalt 21 miljoen dollar op. We praten in deze podcast met de CEO.
Host: Roan Van Eyck
Productie: Lore AllegaertSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Tue, 22 Sep 2026 - 1322 - De 7 Extra | De Barrière: 'De verschillen tussen Vlaanderen en Wallonië spelen internationaal minder een rol'
Dat er vooroordelen bestaan over Walen en Vlamingen staat buiten kijf.
Maar wat als je die even aan de kant zet en gaat kijken wat er echt gebeurd in de twee regio’s?
Welke bedrijven en ondernemers zijn er goed bezig en waarom en kunnen we iets leren van mekaar?
Hoe zit het met andere woorden met de barrière tussen noord en zuid in dit land?
'De Barrière (is meteen ook de titel van de reeks in De Tijd en L’Echo over de economische verschillen tussen Vlaanderen en Wallonië. En vandaar dus ook deze De 7 Extra.
Om een goed zicht te krijgen op de toestand in het noorden en het zuiden van het land. Hebben we twee collega’s uitgestuurd op missie.
Pauline Denys van L’Echo is een kijkje gaan nemen in Leuven, bij Imec met name.
Wim De Preter van De Tijd heeft hetzelfde gedaan bij het economische ecosysteem rond Louvain-la-neuve, in Waals-Brabant.
En om nog wat breder te gaan, hebben we ook professor Jan Van Hove van de KULeuven
Hij kent de regionale economische verschillen tussen Vlaanderen en Wallonië erg goed.Host: Bert Rymen
Op 24 en 25 september komen Club WAW! en Club Yaka!, de ondernemersnetwerken van De Tijd en L’Echo, twee dagen samen in Durbuy om te werken aan Belgisch ondernemerschap met grote ambities. Meer info op tijd.be/clubwaw.
See omnystudio.com/listener for privacy information.
Mon, 21 Sep 2026 - 1321 - 21/09 | Weekvooruitblik met econoom Geert Noels | Begrotingsgesprekken naar hoogste versnelling | Shift AI-vibe opnieuw deze week? | Wat met Trump-Xi, Duitsland, de VN-top en Evenepoel?
Wat wordt deze week nieuws?Op maandag blikken we in De 7 altijd vooruit naar de week die komt, met een gast. Vanochtend is dat econoom Geert Noels van vermogensbeheerder Econopolis.
Het is de week van de waarheid voor de begroting. Zowel de federale als de Vlaamse regering gaat in conclaaf. Vinden ze hun miljarden tegen de achtergrond van stijgende rentes?
Blijven de markten in de ban van de 'AI-vibeshift', of spreken Donald Trump en Xi Jinping in het Witte Huis dan toch maar af om de ontwikkeling af te remmen?
We praten met Geert ook over hoe het nu verder moet in Duitsland na alweer een overwinning van extreemrechts, over wat de wereldleiders zullen zeggen op de VN-top in New York, en over Remco Evenpoel die de zogenoemde dubbel kan pakken op het wereldkampioenschap.
Host: Roan Van Eyck
Productie: Joris VanderpoortenSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Mon, 21 Sep 2026 - 1320 - Waarom techbazen sciencefiction lezen | Ontbijt met Michelinster | Tim Van Aelst | Pokémon als investering
Deze week werden we overstelpt met berichten over hoe AI de mensheid kan uitroeien. Dat doet denken aan sciencefictionverhalen en dat is blijkbaar geen toeval. Roland Legrand, voormalig techjournalist bij De Tijd, legt uit hoe techbazen inspiratie halen uit sciencefiction.
In het Londense restaurant Pavyllon loopt het momenteel storm voor wat ze zelf ‘het
eerste ontbijt met een Michelinster’ noemen. Hoofdredacteur van Sabato An Bogaerts kon een tafeltje bemachtigen en legt uit wat het vijfgangenontbijt precies inhoudt.Naar aanleiding van de Emmy Awards praten we met drievoudig winnaar Tim Van Aelst. Hij won in het verleden met de tv-programma's ‘Benidorm Bastards’, ‘Wat als’ en ‘Hoe zal ik het zeggen’. Maar hoe win je een Emmy? En waarom maakt Van Aelst nu geen tv meer?
De 5-redacteur Ella Van Eynde stond urenlang in de rij om Pokémonkaarten te bemachtigen. De jubileumeditie die nu te koop is, lokt een massa volk naar de winkels, zowel verzamelaars als mensen die ze doorverkopen. Zijn de kaarten echt een goeie investering?
Host: Erwin Deckers
Gasten: Roland Legrand, Tim Van Aelst, An Bogaerts en Ella Van Eynde
Chef Weekend: Sofie Vanlommel
Productie: Ella Van Eynde, Lara Droessaert en Karel Dierickx
See omnystudio.com/listener for privacy information.
Sat, 19 Sep 2026 - 1319 - 18/09 | Werkgevers pleiten voor wervingsstop bij overheid | Recordaantal onderzoeken naar domiciliefraude bij sociale woningen | 'De stad Charleroi is failliet'
Wat zit er in De 7?
De werkgevers willen dat er geen extra nieuwe ambtenaren meer bijkomen.Een absolute wervingsstop bij de overheid: dat zou ongezien zijn. Maakt dat enige kans?
Er wordt een pak meer gecontroleerd op fraude met sociale woningen.Afgelopen jaar zo'n driekwart meer dan 't jaar daarvoor. Worden er dan ook meer fraudeurs betrapt?
En met z'n nieuwste productie gooit Opera Ballet Vlaanderen zowat alles op een hoopje, vierkant uit de comfortzone, en zonder climax. Onze chef Cultuur vertelt ons waarom we tóch moeten gaan kijken!Host: Bert Rymen
Productie: Koen Van BoxemSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Fri, 18 Sep 2026 - 1318 - 17/09 | Overheid houdt miljoenen in bij ziekenfondsen | Trump haalt uit naar samenwerking EU-Canada | Wall Street reageert negatief op renteverhoging Fed
Wat zit er in De 7 vandaag?
De overheid houdt alsmaar meer middelen voor ziekenfondsen in.Het zou al gaan om bijna 15 miljoen per jaar: een verdubbeling op drie jaar tijd.
De Amerikaanse centrale bank heeft voor het eerst in drie jaar tijd de rente opgetrokken, met 25 basispunten om precies te zijn. En dat is unaniem gebeurd, met de steun van alle Fed-bestuurders.
De Canadese premier Mark Carney spreekt vandaag het Europees parlement toe- daags na het voorstel van Europees Commissievoorzitter von der Leyen om zijn land een lidmaatschap light aan te bieden van de Europese Unie . Onze man ter plekke wikt en weegt dat plan. En president Trump heeft er ook al stevig op gereageerd.Host: Bert Rymen
Productie: Joris VanderpoortenSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Thu, 17 Sep 2026 - 1317 - 16/09 | Vlaanderen bereidt gasuitstap voor: wanneer word je afgesloten? | Belgische beslissingen over bevroren Russisch geld illegaal verklaard | Pokémon blijft 'big business': vandaag stormloop verwacht
Vanochtend in De 7, onder meer:
Vlaanderen start de voorbereiding van de gasuitstap. Fluvius onderzoekt bij wie - in de wat verdere toekomst - de gas als eerste zal worden afgesloten.
De manier waarop de Belgische overheid de voorbije jaren heeft beslist over bevroren Russische tegoeden bij effectenhuis Euroclear was illegaal. Dat heeft de Raad van State beslist. Welke gevolgen heeft dat?
Verkopers van Pokémon-kaarten verwachten vandaag een stormloop voor de nieuwe jubileumeditie. Door de hype en hoge prijzen moeten winkels zelfs extra veiligheidsmaatregelen nemen. We spreken in deze podcast met een uitbater.
Host: Roan Van Eyck
Productie: Lara DroessaertSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Wed, 16 Sep 2026 - 1316 - De 7 Extra | Moeten we echt vrezen voor een AI-pocalyps?
CEO Dario Amodei, van Anthropic trok dit weekend een de alarmbel over de mogelijke apocalyptische gevaren van de AI-wedloop. Sam Altman van OpenAI, en ook Elon Musk van xAI, schaarden zich daar al snel achter. Er zou een pauze of op zijn minst een rem moeten komen op de ongebreidelde, door staalharde business gedreven ontwikkeling van artificiële intelligentie
Wat volgde waren een paar volatiele dagen op de AI-markten én in het publieke debat.
Waar staan we intussen? Is dit de wending in de AI-beursboom die we niet hadden verwacht? En hoe geloofwaardig is dat absolute doemscenario van Amodei?
Om daar de juiste antwoorden op te geven zitten er drie gasten in de studio: Professor Lode Lauwaert van de KU Leuven, gespecialiseerd in techniekfilosofie en AI, Ben Serrure, techjournalist bij De Tijd en Serge Mampaey beursexpert bij De Tijd.Host: Bert Rymen
See omnystudio.com/listener for privacy information.
Tue, 15 Sep 2026 - 1315 - 15/09 | Vennootschapsbelasting voor vzw’s op regeringstafel | EU overweegt minimumleeftijd van 15 voor sociale media | ’s Werelds grootste bank loopt in de pas die Peking dicteert
Vanochtend in De 7:
De federale regering overweegt een vennootschapsbelasting voor vzw’s. Er ligt een voorstel op tafel voor de lopende begrotingsgesprekken.
De Europese Commissie wil een minimumleeftijd van 15 jaar voor sociale media in alle lidstaten van de EU. De zogenoemde Kids Act wordt donderdag officieel voorgesteld.
Miljoenen gelekte documenten bewijzen hoe Peking de grootste bank ter wereld - de Industriële en Commerciële Bank van China - gebruikt om geopolitieke doelen te bereiken. We praten met onze onderzoeksjournalist.
Host: Roan Van Eyck
Lees meer over alle verhalen die we brengen in De 7 (en steun onze podcast) door een abonnement te nemen op De Tijd, nu tijdelijk onder uitzonderlijke voorwaarden.
Productie: Joris VanderpoortenSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Tue, 15 Sep 2026 - 1314 - 14/09 | Weekvooruitblik met tech-CEO Jeroen Lemaire | 'Als we AI vertragen komt die in handen van de foute mensen en landen' | 'Regering moet bij begroting inzetten op groei in plaats van gehaaste sanering'
Op maandag blikken we in De 7 altijd vooruit naar de week die komt, met een gast.
En vandaag is dat Jeroen Lemaire, CEO van techbedrijf In the Pocket.
Met een gast als Jeroen moeten we het uiteraard hebben over de verdere ontwikkeling van artificiële intelligentie, nu ook enkele CEO's uit de sector op de rem willen staan. Gaat het te snel en dreigen we de controle te verliezen? De Amerikaanse president Trump vindt alvast van niet.
Blijft de Amerikaanse centrale bank deze week doof voor die andere verzuchtingen van Trump? Die wil dat de Fed de rente verlaagt, maar vraagt de inflatie niet het omgekeerde?
En wat mogen verwachten van Europees Commissievoorzitter von der Leyen? Ze leest in het Europees parlement deze week haar State of the Union voor. Een dag later houdt de Canadese premier Carney er een toespraak.
Verder in deze aflevering van De 7: verkiezingen in Duitsland en in Rusland, begrotingen in Nederland en in België en de start van het academiejaar in het hoger onderwijs.Host: Bert Rymen
Productie: Joris VanderpoortenSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Mon, 14 Sep 2026 - 1313 - Solliciteer je binnenkort met VR-bril? | Ozempic-interieurs | Humanoïde robots | WK steenketsen
Deze week gaat redacteur Ella solliciteren met een VR-bril. Het Vlaamse bedrijf Spatial Dynamics wil op die manier competenties van sollicitanten objectief meten, ongeacht taal, opleiding of culturele achtergrond.
Journalist Matthias Verbergt nam in Schotland deel aan het WK steenketsen. Dat werd vorig jaar wereldnieuws door een schandaal en Matthias onthult in deze aflevering in primeur wie er toen heeft valsgespeeld.
Els Maes van Sabato legt uit hoe Ozempic ons interieur gaat veranderen. Tien Belgische interieurarchitecten zien al bepaalde trends opduiken.
En De 5 is voor één keer eigenlijk De 6 want er zit ook een humanoïde robot aan tafel. De Brusselse start-up Motion programmeert ze om te verhuren aan bedrijven. Hoe lang duurt het nog tot ze massaal jobs overnemen?
Host: Erwin Deckers
Gasten: Matthias Verbergt, Tanguy d'Hose, Els Maes en Ella Van Eynde
Chef Weekend: Sofie Vanlommel
Productie: Karel Dierickx, Ella Van Eynde en Lara Droessaert
See omnystudio.com/listener for privacy information.
Sat, 12 Sep 2026 - 1312 - 11/09 | ‘Nieuwe’ sectoren maken amper gebruik van flexi-job | Geld voor vaccin tegen kanker bij honden | Wat betekent de renteverhoging voor jou?
Wat zit er in De 7 vandaag?
Flexijobs blijven maar populairder worden.Zowel het aantal flexijobbers als hun gewerkte uren zijn dit jaar met meer dan 20 procent toegenomen.
De Europese Centrale Bank verhoogt de rente.We geven nog es een klassieke explainer: waarom doet de ECB dat? En wat betekent dat voor jou?
En het vaccin tegen kankerkomt stilaan dichterbij. Niet alleen voor mensen, ook voor honden.Het Leuvense Benno Therapeutics haalt er nu miljoenen voor op. We praten met de CEO.Host: Bert Rymen
Productie: Roan Van EyckSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Fri, 11 Sep 2026 - 1311 - 10/09 | Belgische rente voor het eerst in 14 jaar boven 4 procent | Kustvastgoed herleeft | De vouwbare smartphone van Apple
Wat zit er in De 7 vandaag?
De Belgische rente gaat voor het eerst sinds 2012 boven 4 procent.En dat is geen goed nieuws voor de begroting.
Apple springt nu ook op de trein van de vouwbare smartphone.Maar kan de iPhone Duo daar een miljoenenbusiness van maken?
En we gaan naar onze man in Oekraïne, waar de Russische aanvallen opnieuw sterk zijn toegenomen.Host: Bert Rymen
Productie: Lore AllegaertLuister naar De 7 Extra over 25 jaar 9/11
Fien Van Hauwermieren is de gast in De Beursvoyeurs
See omnystudio.com/listener for privacy information.
Thu, 10 Sep 2026 - 1310 - De 7 Extra | 25 jaar 9/11: 'VS branden keer op keer hun vingers in het Midden-Oosten, ook nu nog'
Iedereen (die oud genoeg is) weet nog wel waar hij was toen hij het nieuws hoorde over de aanslagen van 9/11 in de VS.
Dat is vrijdag exact 25 jaar geleden.
De terroristische aanslagen hebben niet alleen de VS maar eigenlijk de hele wereld veranderd.
Niet alleen omdat terrorisme vanaf dat moment plots heel erg serieus moest worden genomen maar ook omdat de wereldwijde machtsbalans er toen plots heel anders uit zag.
Hoe kijken we nu 25 jaar later terug op die zeer ingrijpende dag en wat leert dat over de internationale veiligheidssituatie van vandaag?
Om die vragen te beantwoorden, hebben we twee gasten in de studio: Ambassadeur Peter Moors, onze man bij Europese Unie, de permanente vertegenwoordiger daar. En ook 25 jaar geleden al actief als diplomaat.
En ook Chef Politiek en Economie Jasper D’hooreis mee aangeschoven.
Laten we samen een deep dive nemen in 25 jaar 9/11.Host en productie: Bert Rymen
See omnystudio.com/listener for privacy information.
Fri, 11 Sep 2026 - 1309 - 09/09 | Verplichting mobiliteitsbudget kan overheid tot 1 miljard kosten | Mistral AI doet historische kapitaalronde | Crowdlending Average Robs frietketen: goed idee?
Vanochtend in De 7:
De verplichting van het mobiliteitsbudget dreigt de Belgische begroting tot 1 miljard te kosten. Onze expert legt uit hoe dat komt en of de maatregel dan in gevaar komt.
Mistral AI tekent voor de grootste kapitaalronde ooit voor een Europees techbedrijf. Doet het Franse AI-bedrijf stilaan een inhaalbeweging tegenover de Amerikaanse concurrenten?
Vanaf vandaag kan je via crowdlending investeren de frituurketen van Average Rob. 5,5 procent rente en een jaar gratis friet: klink goed, maar is het dat ook?
Host: Roan Van Eyck
Productie: Joris VanderpoortenSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Wed, 09 Sep 2026 - 1308 - 08/09 | Overheid stelt fiscale kortingen voor bedrijven in vraag | Audi wil Europese e-autoverkoop boosten met nieuw A2-model | Nieuw stadion Club Brugge klaar in 2029
Vanochtend in De 7:
De federale overheid stelt fiscale kortingen voor bedrijven in vraag. Ze viseert een bedrag van meer dan 4 miljard euro.
Audi probeert zijn elektrische autoverkoop in Europa op te krikken door de beroemde en beruchte A2 nieuw leven in te blazen. Is dat een goed idee voor de sanerende Volkswagen-groep?
Club Brugge begint in januarimet de bouw van zijn nieuwe stadion. Prijskaartje: 200 miljoen. Hoe wil de club dat financieren en hoe snel wil ze dat geld terugverdienen?
Host: Roan Van Eyck
Lees meer over alle verhalen die we brengen in De 7 (en steun onze podcast) door een abonnement te nemen op De Tijd, nu tijdelijk onder uitzonderlijke voorwaarden.
Productie: Joris VanderpoortenSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Tue, 08 Sep 2026 - 1307 - 07/09 | Weekvooruitblik met Chef Politiek Jasper D'hoore | 'Na winst AfD staat positie bondskanselier Merz onder druk' | 'Bouchez speelt gevaarlijk spel rond begroting'
Op maandag blikken we in De 7 altijd vooruit naar de week die start, met een gast.
Vandaag is dat Chef Politiek en Economie Jasper D'Hoore van De Tijd.
Grote verkiezingsoverwinning van het extreemrechtse AfD gisteren in Saksen-Anhalt in Duitsland. Maar niet groot genoeg voor een absolute meerderheid. Hoe gaat dat verder bij onze Oosterburen?
De politiek in eigen land wordt deze en de volgende weken vooral beheerst door de begrotingsgesprekken in de federale regering. Al gaat premier De Wever eerst nog eens naar zijn Italiaanse collega Giorgia Meloni.
En vrijdag zal het 25 jaar geleden zijn dat niet alleen de VS, maar zowat de hele wereld, werd opgeschrikt door de aanslagen, die we sindsdien 9/11 zijn gaan noemen.
Verder in deze aflevering van De 7: het rentebesluit van de ECB, Amerikaanse inflatiecijfers, bedrijfsresultaten uit eigen land, en kunst uit Japan.Host: Bert Rymen
Productie: Joris VanderpoortenSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Mon, 07 Sep 2026 - 1306 - Is dit het onderwijs van de toekomst? | Pijnloze tattoos | WK Basket vrouwen | Een zomer vol ontmoetingen
Deze week testen we in De Vijf de eerste pijnloze tattoo ter wereld. We praten ook met de directrice van een nieuwe secundaire school die gebaseerd is op de wetenschap over het tienerbrein, blikken vooruit op het WK basket voor vrouwen en zoeken uit wat Dolly Parton, The Odyssey en de zonsverduistering met elkaar gemeen hebben.
Host: Erwin Deckers
Gasten: Sarah Candreva, Els Maes, Roel Verrycken en Ella Van Eynde
Chef Weekend: Sofie Vanlommel
Productie: Karel Dierickx, Ella Van Eynde en Lara Droessaert
See omnystudio.com/listener for privacy information.
Fri, 04 Sep 2026 - 1305 - 04/09 | VW schrapt 100.000 jobs en 4 fabrieken | Rulingdienst overstelpt door aanvragen voor uitbetaling in auteursrechten | Opsteker voor Sofina
Wt zit er in De 7 vandaag?
Coup de theatre bij Volkswagen. Op het allerlaatste moment stemt de raad van bestuur in met een loodzwaar saneringsplan. Vier Duitse fabrieken gaan dicht en er verdwijnen 50.000 jobsmeer dan eerst gedacht. In vele opzichten de zwaarste bijltjesdag in de industriële geschiedenis.
Financiën krijgt zóveel aanvragen van bedrijven die hun IT'ers weer in auteursrechten willen betalen, dat ze 't niet snel genoeg verwerkt krijgen.Daarom komt er nu een speciale regeling.
En Sofina heeft er een mooie beursdag opzitten na een dikke opsteker. Wat is er gebeurd, en is dat een keerpunt voor de slabakkende koers van de populaire Belgische holding?Host: Bert Rymen
Productie: Roan Van EyckSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Fri, 04 Sep 2026 - 1304 - 03/09 | Energieprijzen op hoogste niveau in jaren | Broadcom verhoogt AI-prognoses volgend jaar | Voetbalmercato piekt
Wat zit er in De 7 vandaag?
De energieprijzen schieten omhoog, nu de winter voor de deur staat. Onze expert legt uit hoe dat komt en wat de gevolgen zijn.
De AI-chipontwikkelaar Broadcomkwam vannacht met beter dan verwachte kwartaalcijfers maar verhoogde ook zijn prognoses.
En het voorbije seizoen hebben Europese voetbalclubs alles samen ruim 8 miljard euro gespendeerd aan spelertransfers.Een absoluut record: hoe komt dat?Host: Bert Rymen
Productie: Joris VanderpoortenLuister naar de eerste aflevering van het nieuwe seizoen van De Beursvoyeurs.
See omnystudio.com/listener for privacy information.
Thu, 03 Sep 2026 - 1303 - De 7 Extra | Shein: Is de fastfashionbubbel aan het barsten?
Geen beurssucces voor Shein afgelopen dinsdag. De waarde van de Chinese kleding-webwinkel werd gelegd op 26 miljard dollar, maar daar ging vrij snel na de opening zo’n 10 procent af.
Wat is er precies misgelopen? En wat zegt dat over de Temu’s, Zalando’s maar ook de Primarks en Zara’s van deze wereld?
Is de goedkope fastfashionbubbel aan het barsten?
Om die te beantwoorden heeft host Bert Rymen itwee gasten in de studio: Beursexpert Ellen Vermorgen en de expert retail van De Tijd, Jens CardinaelsSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Wed, 02 Sep 2026 - 1302 - 02/09 | Arbeidsmigratie naar Vlaanderen daalt fors | Beleggers dumpen staatsobligaties, rente stijgt | Maakt de supersonische Concorde een comeback?
Vandaag in De 7:
Het aantal aanvragen door arbeidsmigranten van buiten Europa neemt af. Volgens de Vlaamse minister van Werk doet haar verstrengde beleid stilaan wat het moet doen.
Beleggers wereldwijd dumpen hun staatsobligaties, waardoor de rente snel oploopt. In België tikt ze bijna 4 procent aan, het hoogste peil in 14 jaar.
Comfortabel supersonisch vliegen leek met de afgeschreven Concorde in de vroege jaren 2000 voorgoed begraven als business, maar er staat nu toch een nieuwe generatie klaar.
Host: Roan Van Eyck
Lees meer over alle verhalen die we brengen in De 7 (en steun onze podcast) door een abonnement te nemen op De Tijd, nu tijdelijk onder uitzonderlijke voorwaarden.
Productie: Lore AllegaertSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Wed, 02 Sep 2026 - 1301 - 01/09 | Bekende Audi Brussel-site wordt bedrijvenpark van Heylen Group | Shein onderuit bij beurslancering | Start van schooljaar vol hervormingen
Vandaag in De 7:
Het grootste industrieterrein van Brussel is verkocht. De site van Audi Vorst komt in handen van Heylen Group. Wat is die van plan en hoeveel nieuwe jobs kan dat opleveren?
Beleggers bezorgen een pijnlijk beursdebuut aan Shein. De Chinese webwinkel duikt meteen 10 procent naar beneden bij z'n IPO in Hongkong.
Straks vertrekken 1,2 miljoen Vlaamse kinderen weer naar school. Het is een echt hervormingsjaar en dat zal voelbaar zijn vanaf dag 1.
Host: Roan Van Eyck
Productie: Joris VanderpoortenSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Tue, 01 Sep 2026 - 1300 - 31/08 | Weekvooruitblik met beursexpert Ellen Vermorgen | 'Het wordt een schakeljaar in het Vlaams onderwijs' | 'Heropflakkering oorlog in Iran bewijst nut van goede relaties met landen als India'
Op maandag blikken we in De 7 altijd vooruit naar de volgende week. Deze keer doen we dat met beursexpert Ellen Vermorgen van De Tijd.
Het is morgen 1 september, de start van het nieuwe schooljaar.
Daarover hebben we het met Ellen maar ook over de belangrijkste bedrijfsresultaten die we deze week nog krijgen. Daarbij ook verschillende Belgische holdings.
Hoeveel jobs creëert Amerika en hoe hard loopt de Europese inflatie op? Twee cijfers die we deze week krijgen en die bepalend zullen zijn voor wat de centrale banken in de VS en de EU gaan doen met hun rente. Weer verhogen of toch niet?
En ook in deze De 7. De premier trekt naar India, Hoe hard gaat de staatsbon deze week nog en ook de start van het cultuurseizoen.Host: Bert Rymen
Productie: Lore AllegaertSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Mon, 31 Aug 2026 - 1299 - De 5 op reis | Naar Kazachstan met Matthias Verbergt
In de zomer brengt De 5 je inspirerende reisverhalen van De Tijd-journalisten. In deze aflevering neemt nieuwsmanager Matthias Verbergt je mee naar Kazachstan. Hij ontdekt er dat geen enkel Borat-cliché blijkt te kloppen: de stad Almaty voelt modern aan en verovert met gemak de harten van toeristen. De natuur is adembenemend, de mensen zijn open en het eten is lekker. Kazachstan verdient duidelijk een hoger plekje op je wishlist van bestemmingen.
Host: Erwin Deckers
Gasten: Rik Van Puymbroeck, Sofie Vanlommel, Koen Van Boxem en Matthias Verbergt
Chef Weekend: Sofie Vanlommel
Productie: Ella Van Eynde en Karel Dierickx
See omnystudio.com/listener for privacy information.
Sat, 29 Aug 2026 - 1298 - 28/08 | Staatsbon zet spaarmarkt in beweging | Stemt Ijsland voor gesprekken met de EU? | Trailer GTA VI belooft spektakel
Wat zit er in De 7 vandaag?
Op de eerste dag van de intekenperiode hebben spaarders de nieuwe staatsbons al meer dan 193 miljoen euro toevertrouwd. Na de kleine en middelgrote banken beginnen nu ook de verzekeraars te reageren.
Aan de vooravond van het nieuwe schooljaar lijkt het smartphoneverbod geen issue meer. Al hangt het er vanaf aan wie je 't vraagt. Leerkrachten zijn voor. Jongeren zijn dat veel minder.
En we gaan naar onze man in IJsland, waar de inwoners zich morgen uitspreken over toetreding tot de Europese Unie.Host: Bert Rymen
Productie: Joris VanderpoortenSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Fri, 28 Aug 2026 - 1297 - 27/08 | Gemeenten sturen dubbel zo vaak controleur naar verhuurders | Nvidia doet stevige groeiprognose voor volgend jaar | Kleinere banken pareren staatsbon met hogere termijnrente
Wat zit er in De 7 vandaag?
Gemeenten sturen dubbel zo vaak een controleur naar verhuurders.Gevolg: het aantal onbewoonbaar of ongeschikt verklaarde woningen staat op recordhoogte.
Nvidia heeft opnieuw verbluffende kwartaalcijfers afgeleverd én een verbluffende voorspelling voor de omzet van volgend jaar. En daar zijn de beleggers duidelijk heel blij mee. Onze expert legt uit!
En de nieuwe staatsbon doet banken uitpakken met hogere rendementen op termijnrekeningen.De kleine en middelgrote banken toch. De grote jongens kijken nog even de kat uit de boom.Host: Bert Rymen
Productie: Joris VanderpoortenSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Thu, 27 Aug 2026 - 1296 - 26/08 | Energiebedrijven vechten meer dan 1 miljard overwinstbelastingen aan | 'Brussel zet politie te versnipperd in tegen drugs' | Met welke cijfers komt Nvidia straks?
Wat zit er in De 7 vandaag?
Energiebedrijven in ons land vechten meer dan 1 miljard euro overwinstbelastingen aan. Het is nog een erfenis van de energiecrisis in het begin van de oorlog in Oekraïne.
Brussel heeft volgens experts genoeg politiemensen om het drugsgeweld aan te pakken.Maar ze worden te versnipperd ingezet.
En als laatste van de Magnificent 7 presenteert AI-chipmaker Nvidia vandaag zijn kwartaalcijfers. Onze expert legt uit waarom we meer naar de prognoses dan naar de cijfers zelf moeten kijken.
Host: Bert Rymen
Productie: Joris VanderpoortenLees nu De tijd met korting!
Alle info vind je op tijd.be/promoSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Wed, 26 Aug 2026 - 1295 - 25/08 | Ondernemers Roland Duchâtelet en Luc Tack lonken naar Belfius | VS stellen ultimatum voor handelspartners Iran | Is aandeel Shein de moeite waard?
Wat zit er in De 7 vandaag?
Bij de partijen die interesse tonen in een stukje van de staatsbank Belfius zitten ook de ondernemers Roland Duchâtelet en Luc Tack. Waarom willen die instappen?En wat moet dat kosten?
De VS stellen een ultimatum aan de landen die zaken blijven doen met Iran.Er komen vergeldingsmaatregelen als ze daar niet mee stoppen.
De Chinese kledingreus Shein heeft het prospectus voor zijn geplande beursgang bekendgemaakt. Onze expert vertelt wat we daaruit kunnen leren.Host: Bert Rymen
Productie: Joris VanderpoortenSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Tue, 25 Aug 2026 - 1294 - 24/08 | Weekvooruitblik met Henk Dheedene | 'Nieuw economisch sanctiepakket van Trump tegen Iran is wanhoopspoging' | 'Populariteit Zelensky zeer laag op onafhankelijkheidsdag Oekraïne'
Het is maandag en dan blikken we in De 7 altijd vooruit op de businessnieuwsweek, met een gast. En vandaag is dat Henk Dheedene, buitenlandjournalist bij De Tijd.
Vandaag geeft Amerika uitleg over een nieuw sanctiepakket tegen Iran dat 'nooit gezien' zou zijn. Wat houdt die 'economische D-day' in die Trump heeft aangekondigd?
Oekraïne viert 35 jaar onafhankelijkheid, maar valt er veel te vieren? De populariteit van president Zelensky gaat achteruit.
En nog in deze aflevering: kan Fed-voorzitter Warsh de markten geruststellen? Blaast Nvidia de AI-rally nieuw leven in? En stemt Ijsland in een referendum voor toenadering tot de EU?Host: Bert Rymen
Productie: Lara DroessaertSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Mon, 24 Aug 2026 - 1293 - De 5 op reis | Naar Venetië met Koen Van Boxem
In de zomer brengt De 5 je inspirerende reisverhalen van De Tijd-journalisten. In deze aflevering neemt chef cultuur Koen Van Boxem je mee naar Venetië. Hij vertelt over de Biënnale en hoe de stad overspoeld wordt door kunst. Hij loopt er verloren in de vele kleine straatjes, verplaatst zich met de boot en tipt de beste terrasjes.
Host: Erwin Deckers
Gasten: Rik Van Puymbroeck, Sofie Vanlommel, Koen Van Boxem en Matthias Verbergt
Chef Weekend: Sofie Vanlommel
Productie: Ella Van Eynde en Karel Dierickx
See omnystudio.com/listener for privacy information.
Sat, 22 Aug 2026 - 1292 - 21/08 | Aantal terugbetalingen voor Ozempic en co. op record | Bitcoin schiet plots naar 70.000 dollar | Amerikanen sluizen toch olie door Hormuz
Wat zit er in De 7 vandaag?
Ozempic en vooral Mounjaro, 2 diabetesmedicijnen die ook kunnen gebruikt worden voor gewichtsverlies, vinden razendsnel meer patiënten.Wat betekent die medicatieboom voor de factuur van onze gezondheidszorg?
Bitcoin schiet na weken stilstand plots boven 70.000 dollar. Wat heeft de cryptomunt opnieuw in vuur en vlam gezet?
Terwijl Iran de Straat van Hormuz probeert af te knijpen, sluizen de Amerikanen er in het geheim miljoenen vaten olie door.Hoe kan dat?Host: Bert Rymen
Productie: Lore AllegaertSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Fri, 21 Aug 2026 - 1291 - 20/08 | Belgen consulteren massaal rekeningenregister bij Nationale Bank | Breken robots nu echt door? | De familie Kushner doorgelicht
Wat zit er in De 7 vandaag?
Wat weet de overheid over jouw bankrekeningen? Meer dan 100.000 Belgen zochten het uit via het rekeningenregister bij de Nationale Bank.
Chinese humanoïde of menselijke robots veroveren niet alleen de beurs, maar duiken ook al op in Belgische fabrieken. Hoe dichtbij is de echte doorbraak?
Van vredesgesprekken in Gaza tot miljarden op Wall Street en de strijd om het WK: hoe werd de familie Kushner zo machtig?Host: Bert Rymen
Productie: Lore AllegaertCheck de actie voor een abonnement op De Tijd:
tijd.be/promoSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Thu, 20 Aug 2026 - 1290 - 19/08 | Trump pauzeert nieuwe handelstarieven Canada | Piekende rente dreigt begroting nog moeilijker te maken | Meta riskeert claim van 200 miljard
Wat zit er in De 7 vandaag?
De Belgische tienjaarsrente piekt. En dat maakt de zoektocht van premier De Wever naar 10 miljard euro in de begroting nog moeilijker.
Wall Street kent zijn beste resultatenseizoen van de laatste vijf jaar.En da's goed nieuws voor de beleggers onder ons!
Meta riskeert een schadeclaim tot 200 miljard dollar omdat Instagram en Facebook jongeren verslaafd zouden maken. Zijn er ook gevolgen voor ons in Europa?Host: Bert Rymen
Productie: Lore AllegaertSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Wed, 19 Aug 2026 - 1289 - 18/08 | Streep door grootste waterstofproject van Antwerpen | Economen waarschuwen voor beurscorrectie na AI-boom | Hoe konden de Hoge Venen zo droog worden?
Wat zit er in De 7 vandaag?
Er gaat een dikke streep door het grootste groene waterstofproject in de Antwerpse haven. Het Amerikaanse bedrijf Plug Power trekt de stekker uit een investering van 400 miljoen euro.
Het natste natuurgebied van België gaat in vlammen op.Hoe konden de Hoge Venen toch zo droog worden dat het begon te branden?
De AI-boom heeft de beurzen wereldwijd naar recordhoogtes gestuwd, maar economen van de Europese Centrale Bank waarschuwen voor een stevige terugval. Wat is daar aan de hand?Host: Bert Rymen
Productie: Lore AllegaertCheck de actie voor een abonnement op De Tijd:
tijd.be/promoSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Tue, 18 Aug 2026 - 1288 - 17/08 | Weekvooruitblik met marktenjournalist Serge Mampaey | Hoe zwaar wegen branden en droogte op Europese economie? | IPO Shein | Resultaten Kinepolis, EVS, Walmart
Welke businessnieuwsfeiten komen deze week op ons af? Op maandag blikken we in De 7altijd vooruit, met een gast. Vanochtend is dat Serge Mampaey, markten- en beleggen-journalist bij De Tijd.
De brand in de Hoge Venen heeft al 3.000 hectare natuurgebied verwoest. We krijgen deze week mogelijk een indicatie van de impact van de droogte op de Europese economie.
Een paar interessante beursgenoteerde bedrijven droppen deze week hun resultaten, zowel in België als in het buitenland. Serge licht er degenen uit die je niet mag missen.
Verder in deze 7: de langverwachte beursgang van Shein, de schoonzoon van Trump op diplomatenpad in Israël, een deadline in het handelsconflict tussen de VS en Canada, en Pukkelpop.
Host: Roan Van Eyck
Productie: Joris VanderpoortenSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Mon, 17 Aug 2026 - 1287 - 14/08 | Opnieuw uitstel voor cruciaal stikstofarrest | Russische economie groeit weer: hoe kan dat? | De businessmachine achter het WK hockey
Vandaag in De 7:
Er komt dit jaar geen stikstofarrest. Dat verneemt De Tijd uit politieke bronnen. Dat betekent dat de onzekerheid waarin Vlaamse boeren en fabrieken al drie jaar zitten, nog wel effe zal voortduren.
De Russische economie groeit. En dat ondanks de oorlog tegen Oekraïne en de westerse sancties. Hoe is dat mogelijk? En wat betekent dat voor het conflict?
En we zoomen in op de zakenmachine achter het WK Hockey, dat morgen begint in Waver. Er staan grote budgetten klaar voor zo'n relatief kleine sport. Is dat omdat het er toch nog altijd eentje is voor de elite?
Host: Roan Van Eyck
Productie: Joris VanderpoortenSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Fri, 14 Aug 2026 - 1286 - 13/08 | Recordaantal vluchten over dichtbevolkte Brusselse noordrand | Banken beleven topzomer | Noors pensioenfonds haalt piekwinst van €30.000 per Noor
Vandaag in De 7:
Het aantal vliegtuigen over de Brusselse Noordrand heeft een record bereikt. Dat blijkt nu ook uit de harde cijfers. Afgelopen dinsdag ging het om één toestel om de vijf minuten.
De Belgische banken beleven een topzomer, dat zien we in hun bedrijfsresultaten. Toch maken bankiers zich zorgen over de economie in de komende maanden.
De collectieve spaarpot van de Noren - het Noorse pensioenfonds - realiseert een ongeziene winst. Het gaat omgerekend om bijna 30.000 euro per Noor. Hoe doen ze dat?
Host: Roan Van Eyck
Productie: Joris VanderpoortenSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Thu, 13 Aug 2026 - 1285 - 12/08 | Centenindex zal vooral gepensioneerden raken | Leidt eclips tot wetenschappelijke doorbraak? | De business van de ultralangeafstandsvlucht
Vandaag in De 7:
De veelbesproken centenindex raakt vooral gepensioneerden. Die verliezen collectief ruim een half miljard euro per jaar, blijkt uit een nieuw rapport. De zonsverduistering vandaag moet ook nieuwe wetenschappelijke inzichten brengen. Belgische onderzoekers willen achterhalen waarom de lucht tijdens een eclips blauwgroener lijkt te worden. Een vliegreis van meer dan 20 uur: wat doet dat met je lichaam en je portemonnee? We duiken in de business van de extreemlangeafstandsvluchten.Host: Roan Van Eyck
Productie: Lara DroessaertSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Wed, 12 Aug 2026 - 1284 - De 7 Extra | Duurste 2 minuten van de zomer: zonsverduistering is booming business
Woensdag trekt de eerste totale zonsverduistering sinds 1999 over West-Europa. Daardoor floreert het eclipstoerisme: van astronomische hotelprijzen tot dure vliegtuigreizen om boven de wolken te kijken. Die 2 minuten en 18 seconden complete duisternis worden zowat de duurste van de hele zomer.
Waarom groeit astrotoerisme zo snel? En hoe spelen reisorganisaties daar slim op in?
In deze aflevering hoor je Tijd-journalisten Stephanie De Smedt en Raphael Cockx en ook Werner Hamelinck die astroreizen organiseert voor Volkssterrenwacht Urania. Zij vertellen alles over de booming business achter de zonsverduistering.
See omnystudio.com/listener for privacy information.
Tue, 11 Aug 2026 - 1283 - 11/08 | Miljoenenvoordeel valt weg voor batterijparken | VS probeert koortsachtig rentestijging te counteren | Waarom Meloni gedwongen wordt te blijven kappen op Spanje
Vandaag in De 7:
Terwijl batterijparken boomen in ons land, verdwijnt het financieel voordeel voor wie ze bouwt. Het verschil kan oplopen tot miljoenen euro's per jaar per investering.
De Amerikaanse overheid probeert de stijgende langetermijnrente in de VS te counteren, want het wordt stilaan wel duur voor hen. De rente staat op het hoogste peil in bijna 20 jaar.
Wie is de uiterst rechtse Italiaanse ex-generaal die premier Meloni nu dwingt om te blijven kappen op Spanje (ook al wil ze daar misschien wel mee stoppen)?
Host: Roan Van Eyck
Productie: Lara DroessaertSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Tue, 11 Aug 2026 - 1282 - De 5 op reis | Naar India met Sofie Vanlommel
In de zomer brengt De 5 je inspirerende reisverhalen van De Tijd-journalisten. In deze aflevering neemt chef weekend Sofie Vanlommel je mee op solo-trip naar India. Ze volgt een yoga retreat, proeft de rijke keuken en zegt ‘ja’ op alles wat op haar pad komt. Maar hoe pak je zo’n reis op je eentje aan? En kom je terug als een ander mens na zo’n ervaring?
Host: Erwin Deckers
Gasten: Rik Van Puymbroeck, Sofie Vanlommel, Koen Van Boxem en Matthias Verbergt
Chef Weekend: Sofie Vanlommel
Productie: Ella Van Eynde en Karel Dierickx
See omnystudio.com/listener for privacy information.
Sat, 08 Aug 2026 - 1281 - 07/08 | Nooit zoveel airco’s verkocht in België als dit jaar | Droogte bedreigt stilaan binnenvaart | Bel20 tikt historisch hoogtepunt aan
Vandaag in De 7:
De verkoop van airco's is dit jaar al met de helft toegenomen in ons land. We staan op een record.Zijn we dan volop die cultuurswitch aan het maken naar meer koeling?
De droogte bedreigt hoe langer hoe meer het Vlaamse watertransport, met langere wachttijden en noodgedwongen lichtere ladingen. Bedrijven vragen zich stilaan af of het op lange termijn eigenlijk wel een goed alternatief is voor vrachtwagenvervoer.
De Bel20 staat op een nieuwe piek. Welke Belgische zwaargewichten trekken de Brusselse beurs naar boven?
Host: Roan Van Eyck
Productie: Lore AllegaertSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Fri, 07 Aug 2026 - 1280 - 06/08 | Meer dan helft van werklozen die uitkeringen verliezen, vraagt leefloon aan | Recordbonussen in bankensector | Klopt Eli Lilly definitief Novo Nordisk?
Vandaag in De 7:
De meeste Belgen die dit jaar hun werkloosheidsuitkering zijn verloren, hebben vervolgens een leefloon aangevraagd. Veel meer dan de regering had gedacht.
De bankensector deelt een bonanza aan bonussen uit aan haar werknemers. Die liggen dit jaar gemiddeld 30 procent hoger, maar er zijn uitschieters tot nog ver daarboven.
Farmareus Eli Lilly groeit explosief dankzij zijn afslankmedicijnen en zet eeuwige concurrent Novo Nordisk verder onder druk. Is de 'afvalrace' stilaan gereden?
Host: Roan Van Eyck
Productie: Lore AllegaertSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Thu, 06 Aug 2026 - 1279 - 05/08 | SpaceX: spectaculaire omzetgroei, loodzware AI-investeringen | België koopt groter belang in strategisch Euroclear | Waarom beurzen records breken onder zoveel macro-zorgen
Vandaag in De 7:
De omzet van SpaceX schiet als een raket omhoog, maar de AI-uitgaven ook, en daar schrikken beleggers toch van. Onze man volgde de allereerste kwartaalrapportering van het AI-ruimtebedrijf van Elon Musk.
België kan zijn aandeel in Euroclear vergroten. Hoe strategisch belangrijk is die effectenreus met hoofdkwartier in Brussel?
Ondanks de oorlog in het Midden-Oosten en de verkoopgolven die over de AI- en chipsectoren razen, tikken de wereldbeurzen opnieuw records aan. Hoe kan dat?
Host: Roan Van Eyck
Productie: Lore AllegaertSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Wed, 05 Aug 2026 - 1278 - 04/08 | Stekkerbatterijen breken helemaal door in Vlaanderen | Staat Spanje geïsoleerd op EU-spoedoverleg over Ceuta? | Bedrijven stellen IT-investeringen uit door hoge chipprijzen
Vandaag in De 7:
Stekkerbatterijen breken helemaal door in Vlaanderen. Er zijn dit jaar al dubbel zo veel van die toestellen aangemeld als vorig jaar.
Vandaag is er spoedoverleg tussen de Europese lidstaten na de bestorming van de Spaanse enclave Ceuta door migranten. Dreigt Spanje straks helemaal alleen te komen staan?
Moeten Belgische bedrijven straks werken met verouderde hardware? IT-managers zeggen dat het anders niet meer betaalbaar is vanwege de hoge prijzen door de AI-race.
Wat dacht je van een elektrische motor met een echt wel énorm laadvak? De Antwerpse start-up Any zoekt 11 miljoen euro om zijn opvallende e-bike in productie te brengen.
Host: Roan Van Eyck
Productie: Lore AllegaertSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Tue, 04 Aug 2026 - 1277 - De 5 op reis | Naar Patagonië met Rik Van Puymbroeck
In de zomer brengt De 5 je inspirerende reisverhalen van De Tijd-journalisten. In deze aflevering neemt Rik Van Puymbroeck je mee naar Patagonië. Meer dan dertig jaar droomde hij over dat grote niets, geïnspireerd door een boek en het reisprogramma van Boudewijn Büch. Hij ging op zoek naar het einde van de wereld, kreeg literaire inspiratie en spotte een wel heel kleine poema.
Host: Erwin Deckers
Gasten: Rik Van Puymbroeck, Sofie Vanlommel, Koen Van Boxem en Matthias Verbergt
Chef Weekend: Sofie Vanlommel
Productie: Ella Van Eynde en Karel Dierickx
See omnystudio.com/listener for privacy information.
Sat, 01 Aug 2026 - 1276 - 31/07 | Schenkingen leveren Vlaanderen record van 700 miljoen euro op | Apple stelt teleur, Amazon groeit sneller dan verwacht | Machtsstrijd over geld en voetbal
Wat zit er in De 7 vandaag?
Vlamingen schenken almaar meer tijdens hun leven, en dat levert de Vlaamse schatkist een recordbedrag op.Waarom kiezen zoveel families voor een schenking?
Apple en Amazon kwamen gisteravond met resultaten.De Iphone-maker stelde vooral qua vooruitzichten teleur en daar waren de beleggers niet blij mee. Amazon ziet zijn cloud-tak dan weer sneller groeien dan verwacht.
En Europa dreigt het WK voetbal te boycotten als de FIFA privé-investeerders binnenhaalt.Kan voorzitter Gianni Infantino zijn miljardenplan nog doorduwen? We bekijken het met onze voetbalexpert.Host: Bert Rymen
Productie: Lore AllegaertSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Fri, 31 Jul 2026 - 1275 - De 7 Extra | Reconstructie: Hoe Wouter Vandenhaute Antwerp afsnoepte van Paul Gheysens
Wouter Vandenhaute mag zich intussen al een weekje grootaandeelhouder noemen van de Royal Antwerp Football Club. Hij nam die samen met een ploeg andere ondernemers over van vastgoedmagnaat Paul Gheysens.
Dat is niet over één nacht ijs gegaan: achter de schermen is er maandenlang gewerkt aan deze deal. Met rigoureus lobbywerk onder schuilnamen, intieme diners met onverwachte figuranten, en zelfs een tussenkomst van premier De Wever himself, hebben Vandenhaute en co. 'The Great Old' losgeweekt uit de handen van de Ghelamco-baas.
Tijd-journalist Matthias Verbergt heeft met verschillende betrokkenen kunnen spreken en een reconstructie kunnen maken van hoe de Antwerp-deal precies tot stand is gekomen. Hij vertelt in deze podcast het hele verhaal aan de hand van 7 sleutelmomenten.
Lees: Hoe Wouter Vandenhaute Paul Gheysens’ laatste kroonjuweel afsnoepte: ‘Alles wat hij bij Anderlecht fout deed, wil hij nu juist doen’See omnystudio.com/listener for privacy information.
Thu, 30 Jul 2026 - 1274 - 30/07 | 200.000 Vlamingen veranderden van energieleverancier sinds Iran-oorlog | Meta en Microsoft blijven geld pompen in AI | Verzekeringsfraude in opmars
Wat zit er in De 7 vandaag?
Sinds de oorlog met Iran zijn 200.000 Vlamingen van energieleverancier veranderd.Waarom vluchten zoveel gezinnen naar een vast contract?
Techreuzen Micosoften Meta blijven volop geld pompen in AI. Dat lieten ze gisteravond weten bij de voorstelling van hun kwartaalcijfers. Maar zijn de beleggers daar wel zo blij mee? Onze experts leggen uit.
Verzekeringsfraude is in opmars nu AI sjoemelen gemakkelijker maakt.Georganiseerde misdaadbendes zien er een businessmodel in en de schade loopt op tot 800 miljoen euro per jaar.Host: Bert Rymen
Productie: Lore AllegaertSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Thu, 30 Jul 2026 - 1273 - 29/07 | Opnieuw Amerikaanse en Iraanse raketaanvallen | Dreigend tekort bouwmaterialen door droge Rijn | ASML onder druk in AI-race?
Wat zit er in De 7 vandaag?
De rivier de Rijn in Duitsland staat zo laag dat vrachtschepen nog maar voor een kwart gevuld kunnen varen.Dreigen bouwmaterialen ook bij ons straks schaars én duurder te worden?
Flexi-jobs mogen sinds deze zomer ook in de zorg, maar amper iemand durft ze te gebruiken. Waarom houdt Vlaanderen de extra handen voorlopig aan de kant?
China bouwt voor het eerst zelf machines om geavanceerde chips te maken. Moet marktleider ASML uit Nederland nu echt beginnen te vrezen?Host: Bert Rymen
Productie: Lore AllegaertSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Wed, 29 Jul 2026 - 1272 - 28/07 | Politie zet burgerpersoneel volop in voor gevoelige taken | Niet alleen klimaatverandering veroorzaakt bosbranden | De gok van Argenx
Wat zit er in De 7 vandaag?
De politie zet burgerpersoneel volop in voor gevoelige taken zoals het opstellen van processen-verbaal, het raadplegen van politiedatabanken en het aansturen van operaties.De toezichthouder stelt zich vragen.
De klimaatverandering maakt Zuid-Europa kurkdroog en dus zeer brandbaar, maar ook slecht bosbeheer jaagt de vlammen aan. Moeten we net méér bomen kappen om grote bosbranden te voorkomen?
Argenx betaalt 2,2 miljard dollar voor een biotechbedrijf zonder één geneesmiddel op de markt. Waarom neemt het Belgische succesbedrijf zo’n grote gok?Host: Bert Rymen
Productie: Lore AllegaertSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Tue, 28 Jul 2026 - 1271 - De 5 op reis | Naar de Dolomieten met Marie Van Oost
In de zomer brengt De 5 je inspirerende reisverhalen van De Tijd-journalisten. In deze aflevering neemt Marie Van Oost je mee naar de Dolomieten. Van hut naar hut wandelt ze haar hoofd leeg langs indrukwekkende vergezichten en tot diep in het hooggebergte. Ze vertelt over selfiejagers op slippers en de onweerstaanbare lokroep van de hoogtemeters.
Host: Erwin Deckers
Gasten: Marie Van Oost, Henk Dheedene, An Bogaerts en Peter De Groote
Chef Weekend: Sofie Vanlommel
Productie: Ella Van Eynde en Karel Dierickx
See omnystudio.com/listener for privacy information.
Sat, 25 Jul 2026 - 1270 - 24/07 | WDP neemt Franse concurrent over en wordt logistieke reus | Proximus en Telenet hebben glasvezeldeal beet | Trump lanceert nieuw globaal tarievensalvo
Vandaag in De 7:
Ons land krijgt er in een klap een Europese marktleider bij in logistiek vastgoed. Het Belgische WDP neemt zijn Franse sectorgenoot Argan over.
Telecomspelers Proximus en Telenet gaan samen glasvezel uitrollen in Vlaanderen. Maar dat zijn concurrenten, dus wat houdt die deal precies in?
Komende nacht doven de algemene Amerikaanse invoertarieven van 10 procent normaal gezien uit. Maar president Trump lanceert meteen alweer een nieuw salvo. Hoe lang gaat hij die estafette nog volhouden?
Host: Roan Van Eyck
Productie: Lore AllegaertSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Fri, 24 Jul 2026 - 1269 - 23/07 | Brusselse beurs wordt minder populair | Alphabet klopt verwachtingen, Tesla onder de lat | 'Losgeslagen ChatGPT' hackt op eigen houtje techbedrijf
Vandaag in De 7:
De populariteit van de Brusselse beurs neemt af. Het aantal transacties op Euronext Brussel is dit jaar significant gedaald, tegen de Europese trend in. Hoe komt dat?
De VS en Iran bestoken elkaar voor de twaalfde nacht op rij. President Trump dreigt nu ook een nucleaire site aan te vallen. Hij beloofde destijds geen nieuwe 'forever war', maar zakt steeds dieper in het Iraanse moeras, met de Amerikaanse tussentijdse verkiezingen in aantocht.
Een AI-model van OpenAI breekt uit zijn testomgeving en valt op eigen initiatief een techbedrijf aan. Recht uit een science fiction-film. Maar hoe onrustwekkend is dat echt?
Host: Roan Van Eyck
Productie: Lore AllegaertSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Thu, 23 Jul 2026 - 1268 - 22/07 | Uitstekend halfjaar voor Belgische groeibedrijven | Vlaanderen gaat met camera's jagen op uitstootfraudeurs | Hoe disruptief is nieuwe Chinese AI Kimi K3?
Vandaag in De 7:
Belgische tech-start-ups halen opnieuw meer geld op dan een jaar geleden. Sinds 1 januari hebben investeerders al bijna 600 miljoen euro gepompt in vaderlandse groeibedrijven.
De havens van Antwerpen, Rotterdam en Hamburg vragen samen aan Europa om een uitzondering te krijgen op de natuurregels. Want die dreigen investeringen te blokkeren.
Een nieuw Chinees taalmodel schudt de AI-markten flink door elkaar. 't Zou even goed zijn als die van OpenAI en Anthropic. Hoe disruptief wordt Kimi K3?
Host: Roan Van Eyck
Productie: Lore AllegaertSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Wed, 22 Jul 2026 - 1267 - 20/07 | Weekvooruitblik met columnist Rik Van Cauwelaert | Politiek geladen 21 juli | Nieuwe Britse premier Andy Burnham | Bedrijfsresultaten Big Tech & Big Car | Finish van de Tour
Wat wordt deze week nieuws? Op maandag blikken we in De 7 altijd vooruit en vanochtend doen we dat met politiek journalist en columnist Rik Van Cauwelaert.
21 juli morgen: een nationaal feest en een deadline die maar half gehaald is door de regering-De Wever. Lukt de rest tegen oktober? We vragen het in deze podcast aan Rik.
In het Verenigd Koninkrijk is het de eerste werkweek van de nieuwe premier Andy Burnham. Wat staat er voor hem op het spel? En welke houding neemt hij aan op de UK-EU-top woensdag
Verder krijgen deze week nog bedrijfsresultaten van Big Tech en Big Car, de jaarlijkse afspraak van president Trump met zijn teergeliefde landgenoten van de pers, en nu Spanje de beker heeft gepakt op het WK Voetbal zijn alle ogen gericht op de finish in de Ronde van Frankrijk.
Host: Roan Van Eyck
Productie: Joris VanderpoortenSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Mon, 20 Jul 2026 - 1266 - De 5 op reis | Naar de Groenland met Henk Dheedene
In de zomer brengt De 5 je inspirerende reisverhalen van De Tijd-journalisten. In deze aflevering neemt buitenlandjournalist Henk Dheedene je mee naar het adembenemende Groenland. Hij vertelt over jagen op zeehonden en ijsberen, wandelingen door onherbergzaam gebied en ijsbergen die langs zijn hotelraam voorbij drijven.
Host: Erwin Deckers
Gasten: Henk Dheedene, An Bogaerts, Marie Van Oost en Peter De Groote
Chef Weekend: Sofie Vanlommel
Productie: Ella Van Eynde en Karel Dierickx
See omnystudio.com/listener for privacy information.
Sat, 18 Jul 2026 - 1265 - 17/07 | Carrièreduur Belg stijgt snelst van heel Europa | Bedrijven krijgen meer ademruimte in uitstoothandel | Schuilt er een Russische connectie achter jouw wachtwoordmanager?
Vandaag in De 7:
Wij Belgen werken alsmaar langer. Onze gemiddelde carrièreduur is zelfs de sterkste stijger van de hele EU.
Kan de industrie uitkijken naar een grote versoepeling? De Europese Commissie stelt vandaag haar langverwachte hervorming van het emissiehandelssysteem voor. Fabrieksbazen zitten op het puntje van hun stoel.
De Brusselse overheid gebruikt een wachtwoordkluis waar een Russische connectie achter schuilt. Hoe gevaarlijk is dat? En moet jij je 'password manager' ook maar eens checken?
Host: Roan Van Eyck
Productie: Lara DroessaertSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Fri, 17 Jul 2026 - 1264 - 16/07 | Heineken en Duvel in de running om Haacht te kopen | Wegenvignet moet Vlaanderen 55 miljoen extra opleveren | Waarom is ASML winnaar en IBM verliezer in AI?
Vandaag in De 7:
Wie koopt brouwerij Haacht: wordt het Heineken of Duvel? En waarom? Want Haacht draait al jaren verlies.
Het nieuwe wegenvignet zal Vlaanderen 55 miljoen euro extra opleveren. En dat terwijl de invoering net budgetneutraal moest zijn. Wie betaalt dan eigenlijk meer of minder?
Chipmachinebouwer ASML legt een mooi kwartaalrapport voor. Het contrast met IBM een dag eerder kon bijna niet groter. Welke bredere beweging op het AI-speelveld zit daarachter?
Host: Roan Van Eyck
Luister naar De Beursvoyeurs Zomer op De Tijd, Spotify of Apple Podcasts
Productie: Lara DroessaertSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Thu, 16 Jul 2026 - 1263 - 15/07 | Besparing in gezondheidszorg kan 6 miljard opleveren | IBM beleeft slechtste beursdag in bijna 60 jaar | Hoeveel kost de hittegolf?
Vandaag in De 7:
De regering-De Wever wil besparen in de gezondheidszorg. Volgens een doorlichting kan dat 6 miljard euro opleveren. Controversieelste voorstel is een nieuwe franchise die de patiënt uit eigen zak zou betalen.
De Amerikaanse techreus IBM beleeft zijn slechtste beursdag in bijna 60 jaar. Waarom krijgt het zo'n ferme klap?
En hoeveel kost een hittegolf? Dankzij een nieuwe studie kunnen we daar nu een bedrag op plakken voor de Belgische economie. Niet alle regio's en sectoren worden even hard getroffen.
Host: Roan Van Eyck
Productie: Joris VanderpoortenSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Wed, 15 Jul 2026 - 1262 - 14/07 | Iran-oorlog escaleert: ook voor België dreigt economische schade | Lokale droogtemaatregelen komen dichterbij | Quick-Step verdwijnt van wielertruitjes
Vandaag in De 7:
De VS blokkeert opnieuw alle havens in de Straat van Hormuz. De olieprijs stijgt en de beurzen zakken. Wij werpen een blik op de mogelijke schade voor België op langere termijn.
Hoe lang nog voordat we ook hier bij ons droogtemaatregelen moeten nemen? Ook in Vlaanderen drogen rivieren op en komende bosbranden steeds dichterbij.
Het legendarische Quick-Step verdwijnt na ruim een kwarteeuw als naamsponsor uit het wielerpeloton. Wie zal hen opvolgen? En vanwaar de wissel?
Host: Roan Van Eyck
Productie: Lore AllegaertSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Tue, 14 Jul 2026 - 1261 - 13/07 | Weekvooruitblik met hoofdredacteur Peter De Groote | Aftrap resultatenseizoen, ASML & Barco, finale WK voetbal
Wat wordt deze week nieuws? Op maandag blikken we in De 7 altijd vooruit en vanochtend doen we dat met hoofdredacteur bij De Tijd Peter De Groote.
Hoe gaat het resultatenseizoen van start? Er komen deze week al heel wat halfjaarcijfers op ons af. En in de VS zijn dat altijd eerst die van de banken.
Maar ook in Europa is 't vanaf nu weer uitkijken naar bedrijfsresultaten: onder andere die van de Nederlandse chipmachinebouwer ASML en de Belgische beeldvormingsgroep Barco. En het WK voetbal gaat zijn laatste week in, richting finale nu zondag. Stilaan tijd om de balans op te maken van een sportief, maar ook een economisch media-event.Host: Lara Droessaert
Productie: Joris Vanderpoorten
See omnystudio.com/listener for privacy information.
Mon, 13 Jul 2026 - 1260 - De 5 op reis | Naar de VS met An Bogaerts
In de zomer brengt De 5 je inspirerende reisverhalen van De Tijd-journalisten. Deze aflevering neemt hoofdredacteur van Sabato An Bogaerts je mee op roadtrip door de Verenigde Staten. De reis gaat van het Witte Huis langs het Fallingwater House van Frank Lloyd Wright naar een rodeo in Cincinnati, inclusief cowboyhoed. Je krijgt een boeiend reisverhaal over TikTok-lijstjes, een rustig bezoek aan het MoMa en een glimp van president Trump.
Host: Erwin Deckers
Gasten: An Bogaerts, Marie Van Oost, Henk Dheedene en Peter De Groote
Chef Weekend: Sofie Vanlommel
Productie: Ella Van Eynde en Karel Dierickx
See omnystudio.com/listener for privacy information.
Sat, 11 Jul 2026 - 1259 - 10/07 | Belgisch wegenvignet komt eraan: hoeveel zal het je kosten? | Nieuw recordbrekend batterijpark in Limburg | Universiteiten willen proffen compenseren voor 'verloren' pensioen
Wat zit er vandaag in De 7?
Vanaf 1 mei volgend jaar wordt het Belgisch wegenvignetingevoerd, voor buitenlanders én voor Belgen. Hoeveel zal het jou kosten?
Groot, groter, grootst: het Nederlandse Giga Storage investeert 700 miljoen in een batterijpark dat nationale records zal breken. Welk verschil maakt dat voor het net en voor de factuur?
En universiteiten vrezen dat ze toptalenten zullen verliezen door de federale pensioenhervorming. Ze willen daarom het pensioen dat proffen mislopen, compenseren.
Host: Roan Van Eyck
Productie: Lara DroessaertSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Fri, 10 Jul 2026 - 1258 - 09/07 | Opnieuw nachtelijke aanvallen: Iran-crisis helemaal terug, ook op de beurs | Meer appartementen verkocht | Waarom scoort vooral Europa op het WK?
Wat zit er vandaag in De 7?
Er is duidelijk geen sprake meer van een staakt-het-vuren: de VS en Iran hebben elkaar vannacht opnieuw bestookt met raketaanvallen. En dat laat zich voelen, ook op de markten en beurzen.
Ondanks de vele investeringen in voetbal wereldwijd, domineren ook in dit WK vooral Europese ploegen. Waarom is het moeilijker voor niet-Europeanen om door te stoten?
Hoe snijd je de perfecte frieten zonder te veel aardappel te verspillen? Met AI, uiteraard, zegt het Gentse Polysense. Dat haalt daar nu 10 miljoen dollar mee op. We praten in deze podcast met de CEO.
Host: Roan Van Eyck
Luister naar de nieuwste Beursvoyeurs op De Tijd, Spotify of Apple Podcasts.
Productie: Lara DroessaertSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Thu, 09 Jul 2026 - 1257 - 08/07 | Import elektriciteit op record | Zware aanvallen VS op Iran, olieprijzen stijgen | De mentale weerslag van de zaak-Balogun op de Rode Duivels
Wat zit er vandaag in De 7?
De import van elektriciteit naar ons land staat op een recordna de sluiting van de kerncentrales. Is het geen risico om zo afhankelijk te zijn van onze buurlanden?
De radicaal-rechtse Marine Le Pen is dan toch presidentskandidate voor Frankrijk, ondanks een veroordeling voor fraude. Maakt ze nog wel kans?
Welke rol heeft het mentale aspect van de zaak-Balogun gespeeld bij de overwinning van de Rode Duivels tegen de VS? We praten met een mental coach die de Belgen mee begeleid heeft in aanloop naar het WK.
Host: Roan Van Eyck
Bekijk hier de nieuwe verkeersborden!
Productie: Lara DroessaertSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Wed, 08 Jul 2026 - 1256 - 07/07 | VS 1 - België 4: kunnen Trump & Infantino WK nog beïnvloeden? | Vlaamse stroom €80 goedkoper, gas €80 duurder | SK Hynix mikt op recordlancering op Nasdaq
Wat zit er vandaag in De 7?
België straft de Verenigde Staten af met een 1-4 overwinning voor de Rode Duivels. Ondanks de inmenging door president Trump. We zoomen in deze podcast toch nog eens in op zijn speciale relatie met FIFA-baas Infantino.
Vlaanderen maakt de stroomfactuur 80 euro goedkoper en de gasfactuur 80 euro duurder. Waarom doet ze dat? En hoe werkt het precies?
En de Koreaanse chipreus SK Hynix komt naar de Nasdaq. Het mikt meteen op de grootste buitenlandse beurslancering ooit. Maar is dat wel een goed idee?
Host: Roan Van Eyck
Productie: Joris VanderpoortenSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Tue, 07 Jul 2026 - 1255 - 06/07 | Weekvooruitblik met chef Politiek Jasper D'hoore | WK-match België-VS plots hyperpolitiek | Mijlpalen voor regering-De Wever, Marine Le Pen, NAVO, SpaceX & The Rolling Stones
Wat wordt deze week nieuws? Op maandag blikken we in De 7 altijd vooruit en vanochtend doen we dat met chef Politiek en Economie bij De Tijd Jasper D'hoore.
Hoeveel geld moet premier De Wever vinden om het begrotingstekort onder controle te krijgen? Het Monitoringcomité komt met een langverwacht rapport.
Is het WK Voetbal plots politieker dan ooit? De Rode Duivels nemen het op tegen de Verenigde Staten, mét Amerikaans topspits Balogun. Die was gediskwalificeerd, maar president Trump heeft dat gefikst met een telefoontje naar de voorzitter van de FIFA.
Welke mijlpalen komen er deze week nog aan voor Marine Le Pen, de NAVO, SpaceX, de Vlaamse regering en The Rolling Stones? Je hoort het in deze podcast.
Productie en presentatie: Roan Van Eyck
See omnystudio.com/listener for privacy information.
Mon, 06 Jul 2026 - 1254 - De 5 op reis | Naar China met Peter De Groote
In de zomer brengt De 5 je inspirerende reisverhalen van De Tijd-journalisten. Deze aflevering neemt hoofdredacteur Peter De Groote je mee naar China, waar je gastvrije mensen, veel camera's en schorpioenen op een stokje vindt. Hoe pak je zo'n reis aan? En is China als reisbestemming de hype waard?
Host: Erwin Deckers
Gasten: Peter De Groote, Marie Van Oost, Henk Dheedene, An Bogaerts
Chef Weekend: Sofie Vanlommel
Productie: Ella Van Eynde en Karel Dierickx
See omnystudio.com/listener for privacy information.
Sat, 04 Jul 2026 - 1253 - 03/07 | Steeds meer Belgen kunnen lening niet afbetalen | Import Russisch gas naar Europa blijft toenemen | Krëfel krijgt financiële boost van de laatste kans
Wat zit er vandaag in De 7?
Steeds meer Belgen hebben het moeilijk om hun lening af te betalen. Zowat 250.000 mensen zijn op dit moment niet in staat om hun consumentenkrediet op tijd af te lossen.
De import van Russisch gas naar Europa blijft toenemen. Ondanks de oorlog in Oekraïne en het nakende invoerverbod. Ondanks, of net daardoor?
En Krëfel krijgt een financiële boost. De moedergroep herstructureert en pompt 73 miljoen in de electronicaketen. Ga je dat verschil merken als klant?
Host: Roan Van Eyck
Productie: Joris VanderpoortenSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Fri, 03 Jul 2026 - 1252 - De 7 Extra | De miljardenjacht van De Wever
Het is begin juli, de schoolvakantie is begonnen, we hebben al een hittegolf achter de rug, maar de regering, wel die begint zich nog maar op te warmen voor een begrotingsoefening.
En daarom deze week in De Tijd een reeks over die begroting: 'De miljardenjacht van De Wever.' En nu dus ook een De 7 Extra daarover.
Wat willen de coalitiepartijen precies doen, gaat ze dat lukken en zal dat voldoende zijn?
Daar gaan we dieper op in, met drie gasten:
Algemeen Hoofdredacteur Isabel Albers van De Tijd en L’Echo, Chef Politiek en Economie Jasper D’hoore en Wetstraat-watcher en de begrotingsmanbij De Tijd Dieter Dujardin.Host: Bert Rymen
See omnystudio.com/listener for privacy information.
Thu, 02 Jul 2026 - 1251 - 02/07 | 50% gebruikt mobiliteitsbudget om huis te betalen | Recordbedrag op Belgische spaarboekjes | Drie opmerkelijke beursgangen op één dag
Wat zit er vandaag in De 7?
De helft van de werknemers met een mobiliteitsbudget gebruikt dat alleen maar om z'n huis mee te betalen. Dus hoe zinvol is dat systeem dan eigenlijk?
Belgen blijven rasechte oppotters. Er staat opnieuw een recordbedrag op de Belgische spaarboekjes. Maar de stijging is wel iets minder uitgesproken dan vorig jaar.
Het was woensdag een vruchtbare dag op Wall Street met maar liefst drie nieuwkomers waarvan één Europees techbedrijf. Waren die IPO's een succes?
Host: Roan Van Eyck
Productie: Lara DroessaertSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Thu, 02 Jul 2026 - 1250 - 01/07 | Thuisgemeentes van ministers krijgen meer subsidies | Komt Antwerp in handen van Wouter Vandenhaute? | Pakjestaks: vanaf vandaag 3 euro meer per pakje
Wat zit er vandaag in De 7?
Gemeentes waar ministers wonen krijgen meer subsidies. Maar 'dat weet toch iedereen', zegt bevoegd Vlaams minister Ben Weyts (N-VA).
Voetbalclub Antwerp komt mogelijk in handen van mediatycoon Wouter Vanderhaute en clubicoon Toby Alderweireld. Welke financiële shift zou dat betekenen?
Vandaag gaat de pakjestaks in. Wat voor impact zal dat hebben op de Europese retail en op jouw online shopverslaving?
Host: Roan Van Eyck
Productie: Lore AllegaertSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Wed, 01 Jul 2026 - 1249 - 30/06 | Vlaanderen herlanceert rechtszaak tegen asbestbedrijf Eternit | Waalse kalkreus verkoopt Amerikaanse tak in megadeal | Poetin geeft problemen in Oekraïne voor het eerst toe
Wat zit er in De 7?
Vlaanderen herlanceert de rechtszaak tegen het voormalige asbestcement-bedrijf Eternit, nu Etex. De onderhandelingen zijn gestopt en er wordt een strafklacht voorbereid tegen de firma.
Een waals kalkbedrijf doet een mega-miljardendeal,maar wie zit er achter de kalkreus Lhoist?
En is het tij aan het keren in de oorlog tussen Rusland en Oekraïne?Poetin geeft voor het eerst toe dat het moeilijk gaat.Host: Bert Rymen
Productie: Lore AllegaertSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Tue, 30 Jun 2026 - 1248 - 29/06 | Weekvooruitblik met journalist Bart Haeck | 'Snel begrotingsakkoord zit er niet in' | '250 jaar Amerika is maar een triest feestje'
Goeiemorgen! Waarover moet je deze week kunnen mee praten? Daar blikken we in deze aflevering op vooruit met een gast. En dat is Bart Haeck, politiek journalist en editorialist hier bij de Tijd.
In aanloop naar het monotoringcomité volgende week zijn de begrotingsonderhandelingen achter de schermen al begonnen. De discussie over extra besparingen of belastingen belooft pittig te worden.
Trump maakt zich op voor een speciale 4th of July die in teken staat van 250 jaar Amerikaanse onafhankelijkheid. Maar valt er veel te vieren?
En verder in deze aflevering kijken we naar de Europese pakjestaks die China pijn moet doen, mogelijke hints van de centrale bankiers over het rentebeleid en de cijfers van Nike. Is daar beterschap op komst?Host: Bert Rymen
Productie: Lara DroessaertSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Mon, 29 Jun 2026 - 1247 - De 5 |15. Op naar Mars, slim studeren in AI-tijden, filmtip en de hipste reisbestemming
Deze week krijg je van De Vijf een ticket naar China, waar het toerisme boomt, een film die onze recensent heeft weggeblazen en een antwoord op de vraag of we in ons leven nog naar Mars kunnen verhuizen.
Host: Erwin Deckers
Gasten: Nancy Vermeulen, Ruben Nollet, Stephanie De Smedt en Laurens Dekock
Chef Weekend: Sofie Vanlommel
Productie: Karel Dierickx, Ella Van Eynde en Lara Droessaert
See omnystudio.com/listener for privacy information.
Sat, 27 Jun 2026 - 1246 - 26/06 | Vlaanderen pompt 1,2 miljard euro industriesteun in CO₂-opslag | Business boven op Brussels verjaardagsfeest VS | Antwerps bedrijf levert mobiele zwembaden
Wat zit er in De 7 vandaag?
De helft van het steungeld dat Vlaanderen zal geven aan bedrijven, moeten ze spenderen aan CO2-opslag.Dat heeft de regering beslist.
Het grote Amerikaanse volksfeest dat zondag wordt gehouden in het Brusselse Jubelpark krijgt vorm. De Tijd sprak met een paar genodigden over de controverse. Want die is er wel.
En terwijl de vraag naar zwemwater in ons land groter is dan ooit, zeker tijdens deze hittegolf, wordt het aanbod alsmaar schaarser.Maar één bedrijf heeft daar wat op gevonden, met mobiele zwembaden. We praten met de CEO.Host: Bert Rymen
Productie: Roan Van EyckSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Fri, 26 Jun 2026 - 1245 - 25/06 | Chipmaker Micron verpulvert prognoses | Oud-kaderleden Nationale Bank krijgen hun pensioen niet terug | Kwart voetballers op WK speelt niet voor geboorteland
Wat zit er in De 7 vandaag?
Heel wat oud-kaderleden van de Nationale Bank verliezen definitief een deel van hun pensioen.Dat heeft de rechter beslist. Voor sommigen is dat een ferme streep door de rekening.
Geheugenchipmaker Micron heeft gisteravond laat de hooggespannen verwachtingen overtroffen met sterke kwartaalcijfers én vooruitzichten.Vermoedelijk zal dat het vertrouwen in de AI-rally op de beurzen weer aanwakkeren.
En bijna een kwart van de voetballers op het WK speelt niet voor z'n geboorteland.Zo zijn er alsmaar meer, en dat zadelt voetbalbonden op met een dilemma.Host: Bert Rymen
Productie: Roan Van EyckSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Thu, 25 Jun 2026 - 1244 - 24/06 | Vlaanderen neemt omstreden subsidies regionale luchthavens in vizier | Wereldwijde sell-off in chipaandelen | De kost van de hitte
Wat zit er in De 7 vandaag?
De Vlaamse regering wil snijden in de subsidies voor regionale luchthavens:Oostende, Antwerpen en Kortrijk. Dreigen die dan te moeten sluiten?
Er vallen zware klappen in de chipsector. Met forse uitschuivers op de beurs bij onder meer Samsung, ASML en Micron, dat straks cijfers publiceert.Wat is er aan de hand?
En puffen, zweten en betalen: wat is de economische impact van de hittegolf waar we nu doorheen gaan? De stroomprijs bereikt vanavond een all-time high.Host: Bert Rymen
Productie: Roan Van EyckSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Wed, 24 Jun 2026 - 1243 - 23/06 | Belgische bouwsector leeft (tijdelijk) op | SpaceX verliest 400 miljard in één dag | Gezinnen krijgen voorrang op stroomnet
Wat zit er in De 7 vandaag?
Goed nieuws voor onze bouwsector, voor het eerst in 4 jaar tijd is er opnieuw sprake van groei.Maar zal dat blijven duren?
Gezinnen zullen voorrang krijgen op het overvolle stroomnet.De Vlaamse meerderheidspartijen hebben nieuwe voorrrangsregels klaar.
En na het ontslag van Keir Starmer als premier van het Verenigd Koninkrijk.Voor welke taak staat zijn opvolger? Onze expert legt uit.Host: Bert Rymen
Productie: Lore AllegaertSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Tue, 23 Jun 2026 - 1242 - De 7 Extra | 10 Jaar Brexit: 'Ook de opvolger van Starmer zal het VK niet terug naar de EU leiden'
Op 23 juni 2016 organiseerden de Britten een referendum over de Brexit.
‘Moet het Verenigd Koninkrijk uit de Europese Unie stappen?’
Dat was toen de vraag die voorlag en die de publieke opinie de weken en maanden daarvoor al zeer had verdeeld.
Een duidelijke uitslag en een meerderheid voor ‘leave’, het verlaten dus van de EU.
Waar staan we nu 10 jaar later, hoe leeft dat bij de Britten en waar gaan we naartoe? Komen ze misschien wel terug naar de EU?
En wat kunnen we verwachten van een nieuwe Britse premier nu Keir Starmer vanmorgen heeft aangekondigd dat ie opstapt?
Vragen zijn dat voor twee gasten :
Collega Bart Haeck, politiek journalist en editorialist hier bij De Tijd.
En Henk Dheedene, collega van de buitenlandredactie en net terug van de overkant van het Kanaal om de temperatuur bij de Britten eens te meten.
Host en productie: Bert RymenSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Mon, 22 Jun 2026 - 1241 - 22/06 | Weekvooruitblik met Matthias Verbergt | VS & Iran hebben 'roadmap' naar vrede | Exit Keir Starmer? | Spannende week voor Zuckerberg & Micron | Eerste Sephora in België
Wat wordt deze week businessnieuws? Zoals altijd op maandag blikken we daarop vooruit, met een gast. Dat is deze keer Matthias Verbergt, nieuwsmanager bij De Tijd.
Zullen de VS en Iran er deze week uit geraken? Zondag zijn de onderhandelingen om een definitief vredesakkoord af te sluiten, gestart en alweer eventjes gestopt.
Stapt Keir Starmer straks op als Brits premier?
Brengt de regering-De Wever de begrotingsgesprekken hier in België tot een goed einde?
We kijken ook uit naar de bedrijfsresultaten van chipmaker Micron en de hoorzitting van tech/social media-bonzen zoals Mark Zuckerberg
En naar de eerste Sephora in ons land
Host: Roan Van Eyck
Productie: Joris VanderpoortenSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Mon, 22 Jun 2026 - 1240 - De 5 |14. Zelfrijdende Tesla's, miljonair Céline Dept, op hotel in Afghanistan en de boule de Berlin
Met een zelfrijdende Tesla trekt De 5 deze week naar Knokke om te wingfoilen, het 'padel van de watersporten'. De volgende stops zijn Afghanistan en het WK, waar de Belgische influencer Céline Dept serieus aan het scoren is. Hoeveel ze daarmee verdient, ontdek je in deze aflevering.
Host: Erwin Deckers
Gasten: Bas Kurstjens, An Bogaerts, Matthias Verbergt en Pieter Verlee
Chef Weekend: Sofie Vanlommel
Productie: Karel Dierickx, Ella Van Eynde en Lara Droessaert
See omnystudio.com/listener for privacy information.
Sat, 20 Jun 2026 - 1239 - 19/06 | België gebruikt nu meer Russisch gas dan voor de oorlog | iPhone wordt tot $270 duurder | Waarom kloppen bedrijven steeds vaker analistenverwachtingen?
Wat zit er vandaag in De 7?
België gebruikt nu meer gas uit Rusland dan vóór de oorlog in Oekraïne. En dat terwijl het volgend jaar volledig verboden zal worden door Europa.
Apple gaat de prijzen van iPhones en Macs fors verhogen. De grote vraag naar chips maakt alles duurder. Afscheidnemend CEO Tim Cook noemt de situatie onhoudbaar.
Er is iets vreemds aan de hand met de kwartaalresultaten van Amerikaanse bedrijven. Die kloppen steeds vaker de verwachtingen van analisten. Wat is er aan de hand?
Host: Roan Van Eyck
Productie: Joris VanderpoortenSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Fri, 19 Jun 2026 - 1238 - 18/06 | Een op de drie bedrijven moet bijbetalen na fiscale controle | Beurzen reageren slecht op eerste optreden Warsh | Uitdager Starmer komt eraan
Wat zit er in De 7 vandaag?
Eén op drie bedrijven moet bijbetalen na fiscale controle.Dat blijkt uit cijfers van de fiscus die De Tijd kon inkijken.
Kevin Warsh sprak de eerste keer als nieuwe voorzitter van de Fed.Wat moeten we zeker onthouden?
We gaan naar Machester in Engelandwant daar is er vandaag een belangrijke verkiezing.Host: Bert Rymen
Productie: Lore AllegaertSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Thu, 18 Jun 2026 - 1237 - De 7 Extra | Knalstart voor SpaceX, maar hoe ver vliegt de Musk-raket?
Het is intussen duidelijk: SpaceX is met succes gelanceerd op Wall Street met de grootste IPO ooit. Het AI-ruimtebedrijf is zowat in één klap meer waard dan Amazon en CEO Elon Musk is de eerste biljonair in de wereldgeschiedenis. Maar analisten waarschuwen in hun eerste rapporten wel meteen voor een al te hoge waardering.
Waarom zeggen ze dat? Welke zekerheden zijn er voor de SpaceX-koers de komende weken en maanden? En op welk moment komen er valkuilen?
In deze extra aflevering van De 7 praat host Roan Van Eyck met beursjournaliste Ellen Vermorgen en chef Beleggen Christophe De Rijcke van De Tijd over de eerste beursdagen van SpaceX, en hoe ver de raket van Elon Musks nog vliegt.
Lees ons hele dossier over SpaceXSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Wed, 17 Jun 2026 - 1236 - 17/06 | Belfius polst rijke families om aandeelhouder te worden | Kan Straat van Hormuz wel zo snel open? | Bij de terug-naar-werk coördinatoren
Wat zit er in De 7?
Belfius polst bij rijke Belglsche families of ze geen aandeelhouder zouden willen worden. Een nieuwe ontwikkeling, nog voor privatisering van de staatsbank echt is gestart.
Terug-naar-werk coördinatoren moeten helpen om langdurig zieken weer aan het werk te krijgen. Maar maken ze echt een verschil of klinkt het enkel goed op papier?
De Straat van Hormuz zou vrijdag al open en tolvrij moeten zijn, maar kan dat allemaal wel zo snel gaan?Onze expert geeft antwoord.Host: Bert Rymen
Productie: Lore AllegaertSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Wed, 17 Jun 2026 - 1235 - 16/06 | Wat is deal met Iran echt waard? | Hoe het WK-schema de Rode Duivels helpt | Europa deelt in klappen van strijd tussen Trump en Anthropic
Wat zit er in De 7 vandaag?
Het akkoord tussen de VS en Iran houdt nog altijd stand. Maar hoe zit het nu met de kernwapens of de rol van Israël? En hoe reageren de markten? Onze expert legt uit.
Na het gelijkspel van de Rode Duivels tegen Egypte duiken wij eens in de data van dit WK.Volgens de reis-rust-hitte-index van De Tijd kan de Belgische ploeg voetballen in zeer goede omstandigheden.
En Europa deelt in de klappen in de strijd tussen Trump en Anthropic.Wij bekijken wat daar aan de hand is.Host: Bert Rymen
Productie: Lore AllegaertSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Tue, 16 Jun 2026 - 1234 - 15/06 | Vooruitblik met beursexpert Ellen Vermorgen | 'Deal VS-Iran is goed nieuws, maar afwachten tot de inkt droog is' | 'SpaceX maakte goede start, nu kijken hoe het zich deze week zet'
Op maandag blikken we in De 7 altijd vooruit naar de week die komt.
Vandaag doen we dat met beursexpert Ellen Vermorgen, hier bij De Tijd .
Er is een akkoord tussen de VS en Iran over een staakt-het-vuren en om de straat van Hormuz te openen. Dat bevestigen de VS en Iran vannacht. Wat houdt dat precies in?
Een aantal centrale banken neemt deze week een rentebesluit, maar de meeste aandacht gaat ongetwijfeld naar de Amerikaanse centrale bank. Die vergadert voor het eerst onder het voorzitterschap van Kevin Warsch. Wat wordt zijn boodschap?
En waarom moeten we SpaceX ook deze en de volgende weken in het oog houden?
Verder in deze aflevering van De 7: een EU-top, resultaten van Colruyt en Accenture, een beursvooruitblik op de rest van het jaar en de start van de zomerfestivals of toch liever voetbal?Host: Bert Rymen
Productie: Joris VanderpoortenSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Mon, 15 Jun 2026 - 1233 - De 5 |13. WK Special over de Belgische talentenfabriek, euforie in Congo, Nike versus Adidas en zonnekoning Gianni Infantino
Dit weekend duikt De 5 in de wondere wereld van het WK. Van de kleinste voetballanden tot de kleinste spelers die straks De Bruyne & co moeten opvolgen. Big shoes to fill. Maar zijn dat er dan van Nike of Adidas? Ontdek het in deze aflevering!
Host: Erwin Deckers
Gasten: Gilles Mbiye-Beya, Pieter Lambrecht, Els Maes en Bas Kurstjens
Chef Weekend: Sofie Vanlommel
Productie: Karel Dierickx, Ella Van Eynde en Lara DroessaertSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Sat, 13 Jun 2026 - 1232 - 12/06 | Rabobank en ING lonken naar stukje van Belfius | D-day voor beursgang SpaceX | Wat betekent de hogere rente voor jou?
Wat zit er in De 7 vandaag?
Er circuleren nieuwe namen als mogelijke investeerders voor de staatsbank Belfius. Wie zal de 20% die in de etalge staat, overkopen?
Het is een grote dag op de beurs, want Space-X maakt vanavond zijn intrede op Wallstreet.Wat mogen we verwachten van die giga beursgang ?
En de ECB heeft voor het eerst sinds lang de rente met 25 basispunten verhoogd.Waarom doen ze dat en welke gevolgen zijn er? Onze expert geeft uitleg.Host: Bert Rymen
Productie: Lore AllegaertSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Fri, 12 Jun 2026 - 1231 - De 7 Extra | Techdenker Andrew McAfee: ‘Maar één soort bedrijf zal het AI-tijdperk overleven’
Zal AI al onze jobs weg-automatiseren? Deze week is MIT-techdenker Andrew McAfee speciaal naar Brussel gevlogen om op ons event New Insights te komen praten over de maatschappelijke impact van artificiële intelligentie.
McAfee is onder meer directeur van het MIT Initiative on the Digital Economy. Hij bestudeert hoe technologie de wereld verandert en heeft er ook al verschillende boeken over geschreven. In deze extra aflevering van De 7 spreekt host Roan Van Eyck met McAfee (in het Engels) over de jobvernietiging die artificiële intelligentie teweeg zal brengen, of er überhaupt winst mee te maken valt, en wat bedrijven nu best doen om AI zo slim mogelijk te integreren in hun werking.
Lees: MIT-onderzoeker Andrew McAfee: ‘AI-bedrijven maken rampzalige reclame voor hun technologie’See omnystudio.com/listener for privacy information.
Thu, 11 Jun 2026 - 1230 - 11/06 | Industrie duwt deur grotendeels dicht voor flexi-jobs | Oracle doet beleggers schrikken met hoge investeringen | Meest politiek beladen WK van start
Wat zit er in De 7 vandaag?
De industrie duwt de deur grotendeels dicht voor flexi-jobs. In principe kan het vanaf 1 juli, maar heel wat sectoren passen ervoor.
Sofwarereus Oracle doet de beleggers schrikken met hoger dan verwachten investeringen, in AI natuurlijk.Onze expert volgde de kwartaalresultaten.
Het Gentse biotechbedrijf Aphea.bio gaat met het Duitse concern Bayer bio-insecticiden ontwikkelen. De CEO legt uit hoe ze dat gaan doen.
En vandaag begint het meest politiek beladen WK voetbal ooit.Of moeten we zeggen: het meest commerciële ooit? Of gaat nu toch stilaan het sportieve gaan primeren?Host: Bert Rymen
Productie: Joris Vanderpoorten
Volg vanmiddag om 12 uur de Marktenchat over de beursgang van SpaceX
See omnystudio.com/listener for privacy information.
Thu, 11 Jun 2026 - 1229 - 10/06 | Fiscus en gemeenten voeren controle op niet-aangegeven verbouwingen op | VS vergelden neergeschoten Apache-helikopter met aanvallen op Iran | AI-stormloop naar beurs wordt nooit geziene test voor Wall Street
Wat zit er in De 7 vandaag?
De fiscus en de gemeenten voeren de controle op niet-aangegeven verbouwingen op.Het kadastraal inkomen stemt namelijk niet altijd overeen met de werkelijkheid.
Een nieuwe alliantie van acht bedrijven onder leiding van Airbuswil een alternatief bieden voor het mislukte project om het met Franse Dassault een nieuw gevechtsvliegtuig te bouwen.
En al die geplande beursintroducties van de grote AI-bedrijven dienen zich aan als een nooit geziene test voor Wall Street.Is er wel zoveel geld in de markt?Host: Bert Rymen
Productie: Joris Vanderpoorten
See omnystudio.com/listener for privacy information.
Wed, 10 Jun 2026 - 1228 - 09/06 | Undercover bij bewakers Russische schaduwvloot | Jambon werkt aan fiscaal gunstige beleggersrekening | Hoe reageren op de beurscorrectie?
Wat zit er in De 7 vandaag?
Tekenen we binnenkort massaal in op een nieuw soort groeirekening? Minister van Financiën Jan Jambon onderzoekt een fiscaal gunstige beleggersrekening.
Zijn de bewakers op Russische schaduwvloten wel echt zo gevaarlijk?De Tijd ging mee undercover op onderzoek.
De beurzen gaan stevig op en neer, maar analisten maken zich geen zorgen en hebben het over een gezonde correctie.Onze expert legt uit.Host: Bert Rymen
Productie: Lore AllegaertVragen over je belastingaangifte?
Check het Grote Belastingwebinar van De Tijd.
Online te bekijken via tijd.be/belastingwebinarSee omnystudio.com/listener for privacy information.
Tue, 09 Jun 2026
Podcasts ähnlich wie De 7
AD Voetbal podcast AD
De Zaak X AD
De Onderwereld Bas Dingemanse & Bas van Mulken
Omdenken Podcast Berthold Gunster
Amerika Podcast BNR Nieuwsradio
De Wereld | BNR BNR Nieuwsradio
Van Bekhovens Britten | BNR BNR Nieuwsradio
Moordzaken Carrie & Eddie
Het Land van Wierd Duk De Telegraaf
Kick-off met Valentijn Driessen De Telegraaf
Groeten uit Grolloo Johan Derksen
KieftJansenEgmondGijp KieftJansenEgmondGijp
Kris Kross Mixtape Kris Kross Amsterdam
De Jortcast NPO Luister / AVROTROS
Nachtzuster NPO Radio 1 / Omroep MAX
NRC Vandaag NRC
Veldheren Peter van Uhm, Mart de Kruif, Jos de Groot / Corti Media
Weetikveel Radio 1
Amerika in 15 minuten Raymond Mens
Maarten van Rossem & Tom Jessen Tom Jessen en Maarten van Rossem
Vandaag Inside Vandaag Inside
De verrekijkers VRT NWS & Radio 1
Mens erger je niet VRT WinWin
Les Grosses Têtes RTL
LEGEND Guillaume Pley
Hondelatte Raconte Europe 1
C dans l'air France Télévisions
Entrez dans l'Histoire RTL
De Stemmen van Assisen Nieuwsblad
L'œil de Philippe Caverivière RTL
Laurent Gerra RTL
Au Cœur de l'Histoire Europe 1
Enquêtes criminelles RTL
CRIMES • Histoires Vraies Minuit
DS Vandaag De Standaard
L'After Foot RMC
Onder ons: crimi VRT NWS
Boekestijn en De Wijk BNR Nieuwsradio
VRT NWS update VRTNWS
Global News Podcast BBC World Service
Rothen s'enflamme RMC
Hondelatte Raconte - Cote B Europe 1
Что будет Радио «Комсомольская правда»